Prośba o pomoc w doborze zestawu.

klopas

New member
Witam wszystkich,

Noszę się z zamiarem kupna swojego pierwszego kina domowego. Posiadam telewizor LG i nad jakimś zestawem tego producenta się zastanawiam, tylko że budżet trochę mnie ogranicza i wynosi ~1500 zł. Mam na uwadze ten model: LG BH7540T.

Od razu zaznaczę, że nie jestem jakimś mega audiofilem, niemniej chciałbym mieć jakiś w porządku grający zestaw 5.1. Do tej pory używałem głośników komputerowych 2.1 z Microlaba więc podejrzewam, że i tak odczuję różnicę w jakości nawet, jeżeli nie będzie to Onkyo czy Denon.

Jeżeli idzie o przeznaczenie, to do oglądania filmów (czasami z DVD, Blu-ray'a, znacznie częściej z laptopa podłączonego przez HDMI) i do gier. Tu jednak pojawia się moja wątpliwość co do wybranego przeze mnie zestawu. Zamierzam podłączyć konsole Nintendo (Wii U, Switch) bezpośrednio poprzez HDMI do odtwarzacza a nie telewizora, gdyż tylko w ten sposób można uzyskać z tych konsol dźwięk przestrzenny. Nintendo nie zdecydowało się na wykorzystanie Dolby czy DTS, niestety, i "puszcza" dźwięk jedynie korzystając z formatu LPCM. Można o tym poczytać trochę np. tutaj: gamefaqs.com/boards/631516-wii-u/64891724. I teraz zastanawiam się, czy w tym zestawie pójdzie mi LPCM w 5.1, czy może zostanie przekonwertowany jedynie do LPCM 2.0 (stereo)?

Szukałem informacji na stronie LG czy w tym modelu jest obsługa LPCM w 5.1 czy nie, ale piszą jedynie, że po prostu jest LPCM. A ja, mając mocno ograniczoną wiedzę w temacie sprzętu audio, pytam Was o poradę.

Chyba że polecilibyście coś innego...? Tylko że tak jak wspominałem wcześniej, budżet znikomy na taki sprzęt, więc nie mam jakichś wymagań z kosmosu, tylko ot - aby wszystko ładnie grało i współpracowało z resztą moich sprzętów.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Przy takich połączeniach HDMI, wspólnego sterowania itp , dobrze pomyśleć o tej samej firmie. Z ta jakością LPCM to się jednak nie rozpędzaj za mocno. To tylko kino za 1500zł.
 
Do góry