harman/kardon SB26, czy SB35, czy Denon Heos?

Witam,
proszę o pomoc w wyborze soundbara.
Pokój 18m; 60% TV, 40% muzyka.
Wg. mojej subiektywnej i niefachowej oceny w popularnych marketach harman/kardon SB26 jak dla mnie gra lepiej od innych (m. in. JBL 450). Niestety jego wygląd nie do końca mi odpowiada.

Rozważam jeszcze dwa modele jednak nie miałem możliwości ich odsłuchu. Stąd prośba o opinię do osób, które mają/miały okazję ich posłuchać:

1. harman/kardon Sabre SB35 - jeśli grałby co najmniej tak jak SB26 to jest mój nr 1. Ktoś porównywał?
Nie wiem tylko czy w tym przypadku nie lepiej poczekać na Omni Bar+, który umożliwia stworzenie multiroomu bezprzewodowo?
Chętnie przyjmę opinie na temat dotychczasowego Omni Bar

2. Denon Heos Home Cinema - również umożliwiający stworzenie multiroomu.
Generalnie multiroom nie jest priorytetem, ale HEOS bardziej mi się podoba wizualnie od SB26.
Oczywiście dźwięk jest jednak ważniejszy.

Jeszcze raz proszę o wszelkie rady, opinie ew. inne podobne propozycje.
Z góry dzięki.
 
Żeby nie wydawać 3500 pln w ciemno uknułem taki oto niecny plan:
zamówiłem w jednym z e-marketów jeden i drugi model (SB26 i SB35)... podłączę w domu, przetestuję oba, wybiorę jeden, a drugi odeślę...
Brawo ja :)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Nie wiem czemu zawłaszczasz sobie możliwość końcowej oceny. Tobie się nie podoba, nie kupuj. Weryfikuje to jednak rynek, a soundbar kosztuje nadal sporo.
 

pepka

Member
Bez reklam
To tylko moja ocena, jest z tym jakiś problem? Stwierdzam, że poza obłędnym wyglądem, model ten nie jest (dla mnie) wart swojej ceny. Żaden ze mnie audiofil ale jeżeli ktoś uważa, że nie ma lepiej grających belek w tej klasie cenowej, to nie mam pytań.
 

pepka

Member
Bez reklam
Tak w ogóle to sam również czekam na omni bar + :).
Chciałem rozbudowywać dalej o Yamahę i Musiccast ale może HK mnie miło zaskoczy. No i zakładam, że będzie jednak teoszkę tańszy niż YSP-2700 ;-).
 
Przyszedł chyba czas na wynik.
Przy okazji odpowiadam weemanowi bo na priva nie mogę odpisać.

Padło na sabre sb35. Wbrew zapewnieniom że najważniejszy jest dźwięk, głównie jednak zdecydował design. 35 pod tym względem jest bezkonkurencyjny a 26 wygląda jak stary kaseciak.
Dźwiękowo 26 ma na pewno lepszy sub - pełna drewniana skrzynia jednak robi różnicę. Bas jest trochę pełniejszy i głębszy.
Natomiast sama listwa już nie brzmi tak dobrze jak w sklepie. Ale to pewnie zależy kto gdzie stawia.
Listwy 26 i 35 brzmiały bardzo podobnie... raz wydawało mi się że jedna trochę lepiej, raz że druga. A podłączyłem obie na raz i przełączałem.

Generalnie po przymiarce wizualnej skupiłem się na testach 35 czy mi pasuje i moje wnioski są takie:
- do muzyki super, bas im głośniej tym fajniejszy. Sąsiadom okna nie będą się trzęsły nawet na max vol, ale usłyszą że robisz imprezkę jeśli mieszkasz w bloku tak jak ja.
- do TV: rozmowy normalnie, bez fajerwerków (albo nie ma jak się wykazać przy takich dźwiękach albo mam dobre głośniki w TV), za to jak są jakieś efekty lub muzyka (choćby dżingiel reklamowy- albo cxołówka) to już czuć że jest mega różnica
- do filmów: podobnie jak w TV, dialogi wyraźne, ciepłe; ciche efekty np zamknięcie drzwi od samochodu - zaskoczenie na maksa - robi wrazenie, a bardzo przyjemny bas wydobywa się zsamej listwy. Sub odpala się chyba dopiero przy czymś głośniejszym np wybuch, helikopter itp. Wszystko brzmi bardzo przyjemnie, ciepło i chyba tak jak powinno. A na pewno słychać dzwięki, których z samego TV nie słychać.
Podsumowując ja jestem mega zadowolony, choć wiem że za sam wygląd dopłaciłem 1000 pln. Wg mnie było warto.

Uwagi techniczne: SB35 ma wszystkie wejścia micro HDMI, dołączają kabel microHDMI-HDMI ale tylko 1m. W gniazdo "TV in" nie wchodzi zwykła przejściówka, bo jest za blisko krawędzi. Trzeba ew. kupić dłuższy kabel microHDMI-HDMI.
Jeśli ktoś chce powiesić listwę na ścianie to jest mega płaska (co jest super) i praktycznie przylega do ściany (ja mam akurat kable ukryte w ścianie więc wygląda to super).
Do każdego podłączenia i odłączenia kabla trzeba ściągać listwę ale system jest genialnie prostyi szybki, jak odwieszenie kurtki na wieszak.

Sorka że się tak rozpisałem, ale chciałem przekazać wszelkie moje przemyślenia.
Mam nadzieję że komuś to pomoże.
A jak nie...
to zawsze może zamówić dwa, przetestowac i jeden odesłać

P.S. To są moje osobiste, subiektywne i amatorskie opinie.
Jak ktoś uważa, że za tą cenę są sprzęty, które grają lepiej... pewnie ma rację
ale wizualnie SB35 jest (cyt.) "miazga" i nawet jeśli za to przepłaciłem to stać mnie.
A co
 

weeman

New member
Dzieki za odpowiedz. Skrzynke mialem zapchana ale juz pokasowalem stare wiadomosci. Gratulacje zakupu! Chyba tez bede wchodzil w ten model. Jezeli chodzi o uruchamianie jednym piolotem z tv to nie ma problemu?
 
Dzieki za odpowiedz. Skrzynke mialem zapchana ale juz pokasowalem stare wiadomosci. Gratulacje zakupu! Chyba tez bede wchodzil w ten model. Jezeli chodzi o uruchamianie jednym piolotem z tv to nie ma problemu?
Uczy się pilota bezproblemowo. Włącza i wyłącza się razem z TV.
Ja mam akurat dekoder UPC więc mam jeden pilot do 3 urządzeń (głośność ustawiłem sobie w listwie dość wysoko i reguluję głośnością wejścia - dekodera).
Zdarza się, że jak używam pilota do TV (np. odpalam YouTube, czy film z USB) z to niektóre przyciski chyba mają podobną częstotliwość bo wciskam np. "OK" a listwa się wyłącza. Da się z tym żyć, tyle że trzeba znowu wcisnąć "OK" lub mieć jednak pod ręką pilot od soundbara.
TV mam Panasa, w innych może to nie występuje. Jak używam pilota od UPC to jest OK.
 
Do góry