Soundbar za około 1000-1200zł Yahama, JBL, LG?

kruszynaa

New member
Witam

Mam do wydania około 1000zł na soundbar. Mam duży problem co wybrać, głównie będzie używany do filmów i muzyki, pomieszczenie około 23m2 w bloku. Na tą chwilę mam trzy pozycję Yamaha YAS-105, JBL SB150 lub LG SH4. Co lepiej wybrać? Czy Yamaha bez osobnego subwoofera da rade z niskimi tonami? Czy pozostałe dadzą radę w pozostałych tonach? Yamaha będzie miała lepszy dźwięk przestrzenny? Może jeszcze inne propozycje?
 

collider

New member
Bez reklam
23 metry to juz dosc przestrzeni by miec to czym naglosnic. Oczywiscie, nawet radio babci tam zagra, ale jak chcesz porzadnego efektu kinowego to musi byc sub by potrzasnac pomieszczeniem.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Sub się przyda na takiej powierzchni ogromnie. Model może lepiej SB250 od JBLa.

Blackninja jak zwykle zapomniał dopisać , że pewnie niewiele przekroczysz 1.200zł lub nawet zmieścisz się w cenie

a w tym budżecie też pewnie brał bym JBL 250 ( oczywiście jeśli bym potrzebował , bo u mnie póki co 2 pełnowymiarowe kina są ) bo lubię jego basowe brzmienie , a JBL takie ma
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Panowie ja mam podobny dylemat czy kino domowe vs soundbar do 10tys pokój 20m2 głównie do muzyki filmów uhd potrzebuje czystego mocnego dźwięku przestrzennego co mi polecicie?
 

mors111

Active member
Bez reklam
Panowie ja mam podobny dylemat czy kino domowe vs soundbar do 10tys pokój 20m2 głównie do muzyki filmów uhd potrzebuje czystego mocnego dźwięku przestrzennego co mi polecicie?

za 10.000zł możesz już mieć przyzwoity amplituner do kina domowego ( jak będzie za słabo z jakością dokupisz wzmacniacz ) Onkyo RZ... / Denon X4... , Marantz 7.. , do tego "pełnowymiarowe" kolumny z subem

soundbar za 10kzł ?

pewnie i takie są ale do muzyki nie ma to jak "normalne" kolumny + wzmak ( ewentualnie na początek przyzwoity amplituner )

zacznij od 5.0 ( amplituner + kolumny ) , ewentualnie jak starczy jeszcze na suba , po czasie jak będzie mało dokup wzmacniacz

nie napisałeś jaki dźwięk lubisz i czego słuchasz
 

kruszynaa

New member
Muszę przyznać, że nie spodziewałem się aż takiego efektu. Bas jest wręcz potężny i myślę, że zestaw nagłośnił by nawet większe pomieszczenia. Chociaż na początku nie byłem zachwycony samą listwą i jego brzmieniem, jednak po skonfigurowaniu całości i włączeniu opcji dźwięku jest dobrze, jak na zestaw 2.1 gra bardzo dobrze. Ale z drugiej strony za prawie 1200 trzeba myślę trochę oczekiwać
 
Do góry