sensowność systemu 7.1 vs 5.1

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jakie 1-2, jak Nowy pisze,że 4.5? ;) Ja piszę o tyłach ;)

Ale jakie 4.5? ;) Ja nigdzie nie pisałem nic o 4.5m czy o odległości do tylnej ściany.

Napisałem, że idealną odległością do SBR/SBL od słuchacza jest miejsce gdzie zaczyna się stół.

Cytuje:
Gdybyś mógł je postawić w miejscu gdzie zaczyna się stół, to miałbyś niemal idealną odległość, ale z przyczyn praktycznych naturalnie nie realne.

Ale już chyba wiem o co Ci chodzi z tą tylną ścianą: ;)

Odpowiednia odległość (czyli właśnie spora) to klucz do genialnego brzmienia "tylnej ściany".

Zauważ, że dałem cudzysłów, chodzi tu o kolumny surround. Czyli boczne/tylne, a nie odległość ; )
Dlatego często piszemy, że "tylna ściana" gra, ale przecież nie chodzi w tym stwierdzeniu o grające tynki czy odległości, a o samo brzmienie.
:D
 
Ostatnia edycja:

nowy57

Member
chlopaki tu nie chodzilo juz o metry idealne
a tylko i wyłacznie o to ze nie chcialem ich ruchomo (na stojakach) rozstawiac po domu bo tak jak mowie juz mam mnostwo glosnikow w salonie , wiec jedyne miejsce w jakim moglem je zamontowac to tylna sciana .. na bank bedzie jakis efekt i z pewnoscia nie bedzie gorszy niz przy 5.1 :)
gdyby ktos podełsłał linka do testowej plyty tu czy na pw to sciagnalbym w miedzyczasie thx

takie cos znalazlem:
http://www.demo-world.eu/2d-demo-trailers-hd/
http://thedigitaltheater.com/index.php/dolby-trailers/
 
Ostatnia edycja:

frugo1978

New member
Ten liść tak Ci się podoba? Znajdę czas to Ci dam fragmenty które deklasują tą płytę Atmosa. Zresztą sobie ściągnij, wszystko jest na Avforum.

Co do demówki (płyt) Atmosa, to ogólnie bez rewelacji, a gdybym miał wybierać, to film z łączącymi się srebrnymi trójkątami - "diamentami", kończy się napisem "Dolby".

Witaj , czy możesz wkleić linka do demówki Atmosa ? przeszukałem całe forum i nie umiem znaleźć - mam nadzieje że nie jest to format MKV bo nie odtwarza mi dzwięku. Ewentualnie gdzie można kupić demo Atmosa na oryginalnej płycie .

Dzięki 
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Demówki Atmosa są cienkie, ot kilkanaście sekund i tyle.
Są o wiele lepsze fragmenty, chociażby z filmów.
Już sam upmix na dobrym materiale robi często lepszą robotę jak ten Atmos z płyty na demówkach.
Zamiast wydawać kasę, kup za to któryś z filmów.
Więcej się tam będzie działo.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Potwierdzam, demowki same w sobie sa cienkie. (Z malymi wyjatkami lisc, przelatujacy boeing, helikopter itp itd)

Urywki filmow sa ciekawsze, jest wiecej dzwieku zamiast efektu z helikopterem z plyty atmos mozna obejzec ten helikopter w filmie zolwie ninja 2.
 
Do góry