Czy podłączę mój subwoofer pod inny amplituner?

blackus

New member
Witam :)

Mam zestaw głośników ze starego kina domowego i mam do kupienia od znajomego okazyjnie amplituner JVC RX-5022R. Problem polega na tym że wiem jak podpiąć głośniki bo są jak w starym kinie lecz subwoofer w amplitunerze ma wejście chyba typu Coaxial a mój subwoofer takie dwa kabelki jak głośniki +-. Nie mam pojęcia czy mam zmieniać subwoofer czy po prostu wystarczy jakaś przejściówka. Jestem zielony w tym temacie strasznie więc proszę o jakaś pomoc. Model subwoofera z tyłu to LG - SSH33SD-W. Z gry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
 

mors111

Active member
Bez reklam
subwoofer który posiadasz nie ma własnego wzmacniacza , amplituner z kolei ma tylko wyjście sygnału na suba

to nie zagra i przyczyną jest sub , bo on jest dedykowany do zintegrowanych kin , które to mają 6 wzmacniaczy w tym właśnie jeden najmocniejszy na suba
 

blackus

New member
Czyli mam kupić subwoofer ze wzmacniaczem, tak? Jest jakaś tego nazwa "profesjonalna" czy mam po prostu szukać i pytań? Nie zależy mi na niczym super wielkim ze względu na mały pokój i blok gdzie wiadomo, sąsiedzi którym chyba nie spodoba się nie wiadomo jaka moc :)
 

danielde77

New member
Czyli mam kupić subwoofer ze wzmacniaczem, tak? Jest jakaś tego nazwa "profesjonalna" czy mam po prostu szukać i pytań? Nie zależy mi na niczym super wielkim ze względu na mały pokój i blok gdzie wiadomo, sąsiedzi którym chyba nie spodoba się nie wiadomo jaka moc :)

Nazywa się to subwoofer aktywny.
 

blackus

New member
Elta Media 5,1 Hanel

Taki na allegro znalazłem, nie mogę wstawić linku, jak myślicie nada się? Nie zależy mi na nie wiadomo czym :)
 
Do góry