Soundbar.

pepka

Member
Bez reklam
Witam, jak w temacie, szukam belki żeby ożywić troszkę telewizor. Początkowo chciałem HK sb26 (ewentualnie coś Fidelio Philipsa) ale teraz skłaniam się przy czymś bardziej "multiroom". Wybór między Sonosem a Yamahą chyba. (Yamaha ma przewagę w postaci HDMI arc i BT).
Testował ktoś dłużej niż 10min. podobny lub ww sprzęt? Coś, co oprócz przekazania audio z tv, da możliwość łatwego dodawania kolejnych głośników? Coś pozwalającego na streaming muzyki z urządzeń mobilnych (bt mile widziane)? Pokój 15m więc nic "kosmicznego" raczej nie potrzaba.
Na chwilę obecną myślę nad YSP-1600 i dwoma głośnikami WX-010. Do tego WX-30 do sypialni (żeby choć w teorii coś dla żony także było [emoji6]). Co sądzicie?
 

uziOK

New member
Słuchałem tydzień temu yamahe ysp 1600 i byłem podłamany dzwiękiem, spodziewałem sie duzo wiecej, lepiej wypadł denon 514. Jestem trochę napalony na yamahe i dzisiaj jadę jeszcze raz posłuchać.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Wczoraj słuchałem Denona 514 i o ile góra pasma jest świetna to bas kuleje.
Z tego co wyczytałem w wersji Heos bas jest ten sam.
Yamahy nie mieli na stanie.
Dla porównania słuchałem Samsunga HW-J7501 i tam bas jakiś jest, ale góra nie istnieje.
 

pepka

Member
Bez reklam
Miłośnikiem basu jestem średnim, Yamaha kusi. Słuchałem kilka miesięcy temu w MM i dopóki gość nie pogrzebał w ustawieniach to faktycznie było tak sobie. Potem zagrała jednak dużo lepiej. Przekonuje również MusicCast.
Zawsze zostaje też YAS-706 albo YSP-2700
 
Ostatnia edycja:

uziOK

New member
Wczoraj słuchałem Denona 514 i o ile góra pasma jest świetna to bas kuleje.
Z tego co wyczytałem w wersji Heos bas jest ten sam.
Yamahy nie mieli na stanie.
Dla porównania słuchałem Samsunga HW-J7501 i tam bas jakiś jest, ale góra nie istnieje.

Dokładnie, bas bardzo "miękki" dlatego myślałem o wersji Heos, muszę posłuchać.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Daj znać jak to gra jak posłuchasz. Podobno JBL SB 450 nieźle gra. Tyle ,że tam jest tylko 2.1
A jak w ogóle gra ta Yamaha YSP 1600? Da się coś z niej wyciągnąć jeśli chodzi o szczegółowość górnego pasma?
Zawsze można byłoby dokupić jakiego przewodowego suba, żeby zgrał się z belką w dole pasma.
W tym Denonie 514 bardzo ładnie gra góra i najgorsze jest to, że w Heosie o ile zagra to trochę lepiej to martwi mnie bas z tego suba.

Zaczałem się wczoraj zastanawiać nad jakimś stereo wraz z subem i posłuchałem Denona Ceol 9 + sub i grało to świetnie, tylko cena rośnie.

Swoją drogą belka jest bardziej praktyczna.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Daj znać jak to gra jak posłuchasz. Podobno JBL SB 450 nieźle gra. Tyle ,że tam jest tylko 2.1

wczoraj w Saturnie był taki podłączony , nieźle "łupał" na otwartej przestrzeni , pytanie jak był ustawiony , basik nisko schodził , wysokie takie jak lubię , całkiem fajny sprzęcik jak ma się mało miejsca w domu , owszem nie za tani ( w saturnie 2.499 ) ale dobrze wyposażony
 

slawkor

Member
Bez reklam
Teraz pytanie czy za takie pieniądze nie zagra lepiej stereo?
Za 2500zł można by już coś złożyć sensownego, np. jakieś Pylon Audio + wzmak Yamaha?
Na pewno zagra to lepiej przy muzyce a do tego oglądnięcie filmu raz na jakiś czas też powinno dać radę.
 

pepka

Member
Bez reklam
Pewnie zagra lepiej, tyle że chodzi o soundbar ;-). Dla wygody, prostoty i braku kabli. No i multiroom też się przyda. Nie ma co w bloku udawać audiofila ;-).
 

MarcusGawin

New member
Sie ma pepka, ja mam playbara i do tego 2x play 1, i powiem ci ze playbar mnie nie powalil:-(, oczywiscie pisze tylko o samej belce. Subwoofer to juz przerost tresci nad forma. Generalnie w kinie to sama belka daje tez rade. U mnie stoja wszystkie sonosy w jednym salonie. Docelowo mialo byc belka z przodu i 1-ki z tylu ,ale ze na codzien sluchamy w stereo radia internetowego przez play1 to ciagle dodawanie i kalibrowanie calego zestawu juz mnie zmeczylo.
Multiroom dziala rewelacyjnie, ale ja tego nie potrzebuje:lol: i ostatecznie play 1 zostaja ( bo sa rewelacyjne) belka idzie do zyda a na miesce belki wskoczy na dniach stare ale jare bose cinemate 1sr z bezprzewodowam subem. To ma zapewnic efekty w kinie i tylko tyle. Zona zadowolona (brak kabli) i ja tez .
Jezeli interesuje cie tylko multiroom do samej muzyki to sonosa polecam na 100%.
P.S. tez mieszkam w bloku
 

slawkor

Member
Bez reklam
Pozostaje jeszcze kwestia obslugi formatow dts i dd.
Jak to się ma do wymienionych w wątku soundbar ów?
Jak np. puszczę film przaz tv zakodowany w dts to jak on wysle do soundbara taki dźwięk?


Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

MarcusGawin

New member
Playbar podobno nie obsluguje DD DTS ale dekoduje te sygnaly na swoj sposob, i tak np. koncert G.Michael na bluray idzie przez TV Sony przez HDMI a z TV do Playbara optycznym przewodem i efekt jest naprawde b.dobry, sa efekty przestrzenne . w Bondzie 007, tez wszystko miodzio
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
wczoraj w Saturnie był taki podłączony , nieźle "łupał" na otwartej przestrzeni , pytanie jak był ustawiony , basik nisko schodził , wysokie takie jak lubię , całkiem fajny sprzęcik jak ma się mało miejsca w domu , owszem nie za tani ( w saturnie 2.499 ) ale dobrze wyposażony
Po opisie, można stwierdzić, że "dobrze".
 

slawkor

Member
Bez reklam
Ta yamaha 1600 ma obsługę wszystkiego i do niej mozna spiax po kablu jakikolwiek sub.
Teraz kwestia czy lepiwj zagra ta Yamaha czy np. Jbl sb450.
Cenowo wyjdzie to samo.

Moi faworyci na dzis to :
Jbl sb450
Yamaha yst 1800 + sub
Harman kardon sb26
I ten ktorego nie mozna nigdzie posłuchać czyli
Cambridge Audio Minx TVB2

Może w weekend siw wybiorę na odsłuch. Jeśli nic mi sie nie będzie podobało to idę w stereo .


Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

pepka

Member
Bez reklam
Gdyby nie korciła opcja multiroomu i zniknęła nienawiść do jakichkolwiek kabli, to również szedłbym w stereo.
 

pepka

Member
Bez reklam
^ fakt, zapomniałem o Harmanie (pewnie po tym jak zawiódł mnie srogo Sabre 35... choć design piękny).
Myślę jeszcze ewentualnie nad samą belką (i może subem) do pokoju, wtedy do sypialni cokolwiek (soundtouch, omni, wx-010). Niby multiroom był priorytetem ale taki Fidelio b8 zdaje się być nie głupi... pomijając kolor ;-).
Odsłuchał ktoś, coś, dziś? Jakie wrażenia?
 
Ostatnia edycja:

MarcusGawin

New member
A widzial i slyszal ktos z was Canton DM 90.3 ? Na niemieckim forum fihi zbiera b.pozytywne opinie, jak rowniez Focal Dimension
 

Attachments

  • Unbenannt.jpg
    Unbenannt.jpg
    270,1 KB · Wyś: 59
Ostatnia edycja:

uziOK

New member
Ta yamaha 1600 ma obsługę wszystkiego i do niej mozna spiax po kablu jakikolwiek sub.
Teraz kwestia czy lepiwj zagra ta Yamaha czy np. Jbl sb450.
Cenowo wyjdzie to samo.

Moi faworyci na dzis to :
Jbl sb450
Yamaha yst 1800 + sub
Harman kardon sb26
I ten ktorego nie mozna nigdzie posłuchać czyli
Cambridge Audio Minx TVB2

Może w weekend siw wybiorę na odsłuch. Jeśli nic mi sie nie będzie podobało to idę w stereo .


Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka


Miałem identyczny problem, posłuchałem JBL 450 zagrał naprawdę dobrze, denon 514 odpadł, samsungi mnie nie interesowały. posłuchałem jeszcze YSP 1600 tyle, że bez subwoofera, zagrał dobrze trochę brakowało mi basu.

Wybrałem Yamahe, dzisiaj poszło zamówienie, wybrałem ze względu na to iż mam suba aktywnego, a i dzwięk był OK. Dodatkowo wi-fi, multicast itd,
Gdybym nie miał suba aktywnego wziąłbym jbla 450.
 
Do góry