Apmlituner + kolumny do ~4500zł

Har

New member
Witam,

planuje zakup amplitunera + zestaw kolumn. I mam pytania do bardziej doświadczonych.

Pokój w prostokącie 5.16m szerokość, długość 4.13m `około 22m2 . Odległość od tv to około 4.13m. Oglądam/słucham/gram.




Filmy 40% muzyka 40% (od ballad rockowych po bałkańskie klimaty) ps4 20%

Moje typy na amplituner:

Onkyo TX-NR656
Yamaha MusicCast RX-V681
Denon AVR-X2300W

Zależy mi na przesył 4k (przyszłościowo), porcie usb i możliwości spięcia kolumn w bi-amp. Źródła z jakich teraz korzystam to TV, PS4, odtwarzacz cd/blu-ray.

Typy zestawu kolumn:

Kolumny zestaw bez sub-a lub fronty +centralny: fronty muszą mieć maksymalną szerokość 21cm.
WHARFEDALE Obsidian 600 HCP set
Quadral Quintas 6500/6650
Taga Azure F60/S40/C40

Z racji, że mam małe dziecko ciężko mi jest się wybrać i odsłuchać większą pulę kolumn. Do tej pory zapoznałem się na żywo z głośnikami Jamo S626 oraz Jamo S426.



Na który zestaw się nastawić? :niewiem:
 
Ostatnia edycja:

Har

New member
Tylnych nie masz jak zamocować, może skup się na dobrych frontach?

Też właśnie to rozważałem. Ściana za kanapą jest dostawiana (żona chciała osobną kuchnię). Przyszłościowo może ją namówię i powiększymy salon do 35m.

Bo surround-owe z przodu na stole na bokach to też kiepski pomysł. Zastanawiałem się nad apli Yamahy ma tam niby system przestrzenny wytwarzany jak głośniki tylne umieszczone są z przodu.. Czytałem na forum, że jest to lipa i nie ma nic wspólnego z prawdziwym surround-em. A co jakbym kupił dwa dobre fronty + centralny na dialogi?

Jeśli tak to co polecasz? W weekend planuje podjechać do kilku sklepów ale chciałbym mieć jakieś typy i wybadać czy można odsłuchać w sklepie.
 
Ostatnia edycja:

Har

New member
Obejrzyj Monitor Audio MR6 i centralny MRC, JBL Studio 180 i centralny 125c.

Dziś udam się na odsłuch Monitor Audio, bo mam autoryzowany salon w pobliżu. Są tam też kolumny, które mieszczą się w budżecie: Pylon Audio Opal 23, Jamo C95, Indiana Line Nota 550X, Klipsch R26F, Indiana line Tesi 560 MK2.

Dodatkowo waham się między zakupem amplitunera Onkyo TXNR656/Yamaha RX681 czy jest sens dopłacać do Yamahy 350zł?










 

Har

New member
Jak wypadły odsłuchy?


Po odsłuchu:

Pylon Audio Opal 23- coś tam gra. Miałem wrażenie że to tani głośnik w hi-end-owej obudowie. Do spokojniejszej muzyki.
Jamo C95- z racji, że szukałem do kina odpadły za sprawą dynamiki.
Indiana Line Nota 550X, , Indiana line Tesi 560 MK2- Z uwagi, że w Polsce zmienił się dystrybutor, odradzono mi zakup ze względu na opiekę po sprzedażową. Minowicie sklep nie wiedział jeszcze co i jak z serwisem. Druga sprawa jest taka, że otrzymali od producenta komplet głośników ale każdy miał inny kolor/odcień okleiny. Świadczy to już na wstępie o kontroli jakości.
WHARFEDALE Obsidian 600 HCP set- zgrabne głośniczki, ale mocno grały średnio-wysokimi, nastawiałem się na bardziej basowe brzmienie lecz rozczarowały mnie. Być może nie były do końca wygrzane, z racji że dostępny kolor był jedynie wenge odpadły. W innym wypadku zastanowił bym się kilka razy. Powiem tak- Mają coś w sobie, na pewno grają nico przestrzennie.
Quadral Quintas 6500/6650- prawie mnie przekonały, bas oraz średnio-wysokie w moim przekonaniu ok. Zagrały lepiej na wstępie od Obsidian-ów. Ale... no właśnie. Poprosiłem o podłączenie R26F
Klipsch R26F- :) urzekły mnie od samego początku. W moim odczuciu do kina i muzyki były idealne. Bas oraz wysokie tony dla mnie bomba. Przy niskim natężeniu dźwięku od razu zagrały jak należy. Pomijając cenę.. Sprzedawca zaproponował mi komplet 2 + centralny za 2250zł i chyba to właśnie na nie się ostatecznie zdecyduje.
Monitor Audio MR6- Zagrały bardzo dobrze, jeśli ktoś ogląda mniej filmów to powinien je wybrać. Na bank są najbardziej uniwersalnymi kolumnami jakie miałem możliwość odsłuchać. Długo się wahałem nimi al Klipsch-ami.
Tannoy Mercury 7.4- Jeśli ktoś słycha jazz-u, soul-u muzyki akustycznej to będą idealne do tego. Ze względu na mało basu odpadły.

Na koniec dodam, że bas jaki w moim odczuciu miały wydawać z siebie kolumny miał być mocny ale nie taki aby ścianami trzęsło i dominował nad wszystkim innym. Szukałem pod kino i muzykę. Odsłuch przeprowadzany był na piosenkach:

Hans Zimmer- z jakiegoś filmu
Dire Straits - Brothers in Arms
Yello- kilka kawałków
Anna Maria Jopek- Piosenka z nowej płyty.


Ostatecznie wybrałem amplituner Onkyo.
 
Ostatnia edycja:

abdul0412

New member
Bez reklam



Po odsłuchu:

Pylon Audio Opal 23- coś tam gra. Miałem wrażenie że to tani głośnik w hi-end-owej obudowie. Do spokojniejszej muzyki.
Jamo C95- z racji, że szukałem do kina odpadły za sprawą dynamiki.
Indiana Line Nota 550X, , Indiana line Tesi 560 MK2- Z uwagi, że w Polsce zmienił się dystrybutor, odradzono mi zakup ze względu na opiekę po sprzedażową. Minowicie sklep nie wiedział jeszcze co i jak z serwisem. Druga sprawa jest taka, że otrzymali od producenta komplet głośników ale każdy miał inny kolor/odcień okleiny. Świadczy to już na wstępie o kontroli jakości.
WHARFEDALE Obsidian 600 HCP set- zgrabne głośniczki, ale mocno grały średnio-wysokimi, nastawiałem się na bardziej basowe brzmienie lecz rozczarowały mnie. Być może nie były do końca wygrzane, z racji że dostępny kolor był jedynie wenge odpadły. W innym wypadku zastanowił bym się kilka razy. Powiem tak- Mają coś w sobie, na pewno grają nico przestrzennie.

Tannoy Mercury 7.4- Jeśli ktoś słycha jazz-u, soul-u muzyki akustycznej to będą idealne do tego. Ze względu na mało basu odpadły.

Na koniec dodam, że bas jaki w moim odczuciu miały wydawać z siebie kolumny miał być mocny ale nie taki aby ścianami trzęsło i dominował nad wszystkim innym. Szukałem pod kino i muzykę. Odsłuch przeprowadzany był na piosenkach:

Hans Zimmer- z jakiegoś filmu
Dire Straits - Brothers in Arms
Yello- kilka kawałków
Anna Maria Jopek- Piosenka z nowej płyty.


Ostatecznie wybrałem amplituner Onkyo.

Co do Tannoy to chyba slaba akustyke mialo pomieszczenie , na odsluchu czy obecnie w nowym lokum , tak generune sie z nich bas ze bajka :) ale sa gusta i gusciki.

Pzdr
 

Har

New member
Napisz jak grają :)

Po odsłuchu napiszę, że są to według mnie najlepsze kolumny jakie miałem przyjemność odsłuchać. ostatecznie zakupie Dali Spektor 6 + centralny Dali Vokal. Głośniki biją wszystkie wcześniejsze, mało tego porównywałem je z Zensor 7 i też wygrały. Mają wszystko, a są mniejsze gabarytowo od Klipsha. Odsłuch przy próbkach Dolby Digital, Deep Forest, Hans Zimmer.
 

Har

New member
Co do Tannoy to chyba slaba akustyke mialo pomieszczenie , na odsluchu czy obecnie w nowym lokum , tak generune sie z nich bas ze bajka :) ale sa gusta i gusciki.

Pzdr

Pokój był dobrze wyciszony, zamykany wygłuszonym drzwiami.Tak jak napisałeś są gusta i guścik. Ja oczekiwałem czegoś więcej.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Po odsłuchu napiszę, że są to według mnie najlepsze kolumny jakie miałem przyjemność odsłuchać. ostatecznie zakupie Dali Spektor 6 + centralny Dali Vokal. Głośniki biją wszystkie wcześniejsze, mało tego porównywałem je z Zensor 7 i też wygrały. Mają wszystko, a są mniejsze gabarytowo od Klipsha. Odsłuch przy próbkach Dolby Digital, Deep Forest, Hans Zimmer.
Napisz na priva to sprawdzimy czy dostałeś dobrą cenę.
 

Har

New member
Ostatecznie wybrałem amplituner Onkyo.[/SIZE][/FONT]

Możesz napisać coś różnicach dźwięku między yamaha a onkyo i dlaczego wygrało onkyo?.[/QUOTE]


1. Różnica w cenie około 400zł. Na chwilę obecną Onkyo jest w cenie 1900zł
2. Funkcja MusicCast z której nie będę korzystać.
3. Gra ostro wysokimi ale to najmniej istotne.

Gdyby był w podobnej cenie to pewnie wybrałbym Yamahę.
 
Do góry