Kino domowe 5.0 do 3000zł ( raczej TAV 606)

ksupel

New member
Jutro po zakończeniu aukcji zaproponuje pewnie te 1200 zł - gwarancja producenta niby 6 miesięcy ( której w Polsce i tak nie można wyegzekwować ) i 50 door-to-door.

Tak czy owak - padnie na ONKYO 636, teraz jeszcze pytanie o kolumny :
- TAGA 606 v3, czy warto dorzucać ~500zł za wersję SE ?
- JAMO 626 - żonie wizualnie się strasznie podobają, ale ustawianie ich w rogu i przy ścianie chyba je eliminuje ?
- jakieś inne propozycje ?

Wiem że najlepiej było by zorganizować odsłuchy - nie bardzo mam czas, więc pytam o sprawdzoną, uniwersalną konfigurację ( słuchu wybitnego i tak nie mam :cool: )
 

ksupel

New member
Hej

Jutro idę na krotki odsłuch na onkyo 656 w salonie pokażą mi ;
- jamo s526 - mocno go zachwalają i polecają
- taga 606 v3 - choc odradzają
- jamo 626 - specjalnie nie nadające sie do mojego salonu (24m , 19m odsłuchu i kolumny pod ściana )

Coś jeszcze polecacie przesłuchać jak jestem na miejscu ?
 

ksupel

New member
No i po odsłuchach :

Jamo 526 i 626 - odpadaja , zbyt sterylnie "pudelkowo"

Taga 606 v3 - poprawnie , ciekawe czy SE lepiej jeszcze ?

Indiana Nota 555 - rewelacja najbardziej brzmieniowo podpasowaly (+ stylistyka zonce :) )

Indiana niestety cenowo odlatuje - chyba ze sa zbliżone do nich kolumny tańsze :p
 

Henry

Active member
Bez reklam
Indiana Nota 555 - rewelacja najbardziej brzmieniowo podpasowaly (+ stylistyka zonce :) )

Indiana niestety cenowo odlatuje - chyba ze sa zbliżone do nich kolumny tańsze :p
A jaki masz max budżet?
Dużo ponad wychodzą? Jak dobrze poszukasz, to w przyzwoitych pieniądzach można je dostać.
Zerknij jeszcze na Monitor Audio MR, podobny charakter grania do Indiany
 

ksupel

New member
heh budżet zakładany był 2000 - 2300 zł.
Teraz jest już do 3000 zł, a na same kolumny jestem gotowy przeznaczyć 1600-1900 zł.
Indiana za set 5.0 - to koszt 2400 zł, szczerze mówiąc używek lub wcześniejszej wersji 550 nie widzę nigdzie w necie chyba że nie wiem gdzie szukać :) ( jakieś wskazówki ?)

Te Monitor Audio MR to chyba jeszcze większy strzał z tego co widzę
 

ksupel

New member
Nie słuchałem - ale wchodzimy juz w cenowo abstrakcyjne ramy xD

Kolumny powyżej 2000 to jednak juz zdecydowanie za duzo :(
 

Rafal7

Banned
Przecież używane można kupić za 1500 zł kto Heco Music Style 900 nieco ponad 2000 nowe.

Z Jamo które lepiej zagrały?
 

ksupel

New member
S526, zresztą 626 nie brałem specjalnie pod uwagę ze względu na rozkład pokoju.

Odsłuch oczywiście był tylko stereo, w kinie zestawów nie sprawdzaliśmy.
 

ksupel

New member
Jakościowo mi też wystarczy odsłuch w stereo - niestety płacę za 5.0 i tutaj muszę się zmieścić w 2000 zł :(
 

Henry

Active member
Bez reklam
heh budżet zakładany był 2000 - 2300 zł.
Teraz jest już do 3000 zł, a na same kolumny jestem gotowy przeznaczyć 1600-1900 zł.
Indiana za set 5.0 - to koszt 2400 zł, szczerze mówiąc używek lub wcześniejszej wersji 550 nie widzę nigdzie w necie chyba że nie wiem gdzie szukać :) ( jakieś wskazówki ?)

Te Monitor Audio MR to chyba jeszcze większy strzał z tego co widzę
Indiana Line Nota 550 + 240 + 740 zestaw, zadbane (6702468344) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
zapytaj też blackninja...
 

Henry

Active member
Bez reklam
Powiem Ci szczerze, że czasem lepiej nawet przełożyć zakup o kilka miesięcy, dozbierać te kilka stówek i mieć zestaw, który będzie cieszył.
Piszesz, że max 2 tyś, a nowe, które najbardziej Ci się podobały 2,4 tyś...
Zrobisz oczywiście jak uznasz za słuszne... ja z pierwszym amplitunerem też "odżałowałem" i później żałowałem ;)
 

Rafal7

Banned
Henry dobrze prawi.
Możesz jeszcze kupić sobie same fronty , abyś miał na czym słuchać.
Resztę dokupić w kolejnych etapach, uwierz że wyjdzie Ci to na dobre.
Raz że nie odczujesz tego tak po kieszeni , kupując etapami, dwa to będziesz miał frajdę przy otwieraniu kolejnej paczki, a trzy to to że w ten sposób kupisz sprzęt o klasę lub nawet dwie lepszy, bo kupić coś aby kupić to nie sztuka.

Odrazu mowie ze wiem że nie każdego stać, kombinują jak odłożyć a czasem i ciężko co kolwiek odłożyć, sam się do takich ludzi zaliczam.
Pamiętaj, te rady są w dobrym celu a nie ze mamy jakieś zboczenie audio :p
 
Ostatnia edycja:

ksupel

New member
Henry Rafał, dzięki, też jestem podobnego zdania. Na dniach będę ogarniał jakieś fajne używki / promocję i zobaczymy. Limit przekroczony ale chyba zostanie na ONKYO 636/646/656 + INDIANA
 

Rafal7

Banned
Działaj kolego.

Wiem jak to jest że chciało by się mieć na juz wszystko :)
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Na spokojnie wybieraj, pospiech w tym przypadku, to nienajlepszy doradca.
Powodzenia :)
 

ksupel

New member
Jeszcze nasuwa mi się taka myśl :)

Czy Onkyo 535 dźwignęło by te kolumny.
Tak na prawdę poza paroma bajerami których i tak pewnie nie wykorzystam :
- 7.1
- gramofonowe wyjście

Chyba nieznacznie odstaje od 636 którego planowałem kupić, a zawsze to 200-300 zł na kolumny więcej
 
Do góry