Kino domowe 7.0 Tanio

Mindyy

New member
Dobry wieczór,

Szukam zestawu 7.0 albo z jakich kolumn taki zestaw zbudować budżet około 1500zł

Pokój: 12m2 może będzie przeniesiony do pokoju 16m2
Amplituner: Onkyo TX-SR608
Zastosowanie: 50% filmy, 50% gry.

Znajdzie się coś sensownego ?

Pozdrawiam.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
rozumiem ale dalem alternatywe skromniejsza bo one bardzo ladnie graja do filmow i gier...nie trzeba suba dokupywac wiec tak pomyslalem o nich wlasnie przegladajac ostatnio ceneo mi sie przypomnialy...
 

Mindyy

New member
Czytałem nawet o nich i bardzo dziękuję za propozycje, tylko, że za bardzo nie ma jak takich samych satelitek dokupić :/

A odkąd usłyszałem jak gry i filmy brzmią w 7.1 nie chce w ogóle wracać na 5.1 :D
 

Mindyy

New member
Witajcie,

Ostatnim razem doszliśmy do wniosku, że najlepszym strzałem będą Tagi 606, dostałem tanie kino oparte o sony msp2, więc przeczekałem na nim i teraz mam sprzęt w pokoju 16,8m2 ( 4,2 x 4 m) telewizor wzdłóż dłuższej ściany.

Głośniki mogę dowolnie rozmieścić, są priorytetem w pokoju.

Mogą być duże, tylko dalej niespecjalnie rozumiem, czy duże fronty są potrzebne w kinie domowym ? Jak oglądam film to większa część idzie przez centralny głośnik, natomiast fronty są bardziej jak głośniki surround, nawet jeśli mają głośniki niskotonowe, to dedykowany sub i tak lepiej będzie się sprawował ?

Czy nie lepszym wyborem byłyby Quadral Quitnas 6650 ? Cena kolumn max 2tyś zł.

Ile musiałbym przeznaczyć na subwoofer żeby było super :) ?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
W kinie wystarczą głośniki które w miarę przenoszą od 80Hz, resztą zajmie się subwoofer. Taki dobry to np JBL Studio 250p.
 

Mindyy

New member
Jak sądzisz warto kupić te QQ6650 ?

Myślałem także nad rozwiązaniem "na części" wyjdzie drożej ale tak nie odczuje :) czyli

Fronty JBL Studio 230 ( małe a podobno super ?) albo jakie kolumny które dobrze obsługują pasmo od 80hz poleciłbyś do rozpatrzenia ?

Jakiś centralny ? Jaki byś polecił ?

I szukał jakiś fajnych na surround ?
 
Ostatnia edycja:

Mindyy

New member
Jak bardzo zmieni się zestaw jeśli do nagłośnienia będzie połowa pokoju ? (jakieś 8m2 z tych 16stu)

Jest jakaś alternatywna z małymi głośniczkami (które są też ładne) + subwoofer ?
 
Do góry