Wymiana sprzętu AV

sypus

Member
W ramach rozpoczęcia zabawy z projektorem zanabyłem Sony VPL-HW65ES i Suprema andromeda 120", dzisiaj powinny przyjechać.

W międzyczasie kupiłem 2 pary słuchawek Sony MDR-HW700DS, żeby oszczędzić pozostałych domowników w wieczorno-nocnych seansach filmowo-koncertowych, a odbywa się to prawie codziennie z przerwą na LM ;)
 

sypus

Member
No i przyjechał :) ze zdjęć to nie wyglądał na takiego kloca :roll:
 

Attachments

  • IMG_0229.JPG
    IMG_0229.JPG
    99,2 KB · Wyś: 33

sypus

Member
W ramach eksperymentów (jako, że jestem przed remontem salonu) pomalowałem boczną ścianę i kawałek sufitu. Czerń i kontrast się polepszyły.

 

Momo707

New member
Inwestujesz ale adaptacja akustyczna leży. Gołe ściany, podłoga itp , teraz będzie projo z ekranem ( ok 10k ) i dalej w takim samym pomieszczeniu . Gratulacje się sypią ale nikt o tym nie wspomina ?! Usiąść wystarczy na kanapie i poklaskać albo pogwizdać i już ci mina zrzędnie... tu nawet nie ma sensu mierzyć czasu pogłosu bo w panele na bazie wełny mineralnej można w ciemno inwestować no i coś na tą lśniącą podłogę.
 

sypus

Member
Przecież piszę, że przed remontem jestem. Eksperymenty na ścianach mam robić na końcu ? Ogarnę czernie i kontrasty, przyjdzie kolej na akustykę - wszystko ma swój czas :)

Przyjdą zasłony, nowa podłoga, nowy dywan to i akustyka się polepszy, panele i inne bajery też się założy - spoko loko nie od razu Kraków zbudowano :)
 

Momo707

New member
Jak tak to przepraszam . Zamiast instalować coś na oko dobrze wykonać pomiary i powie ci to co i ile tego warto zamontować żeby nie było za mało ani za dużo. Podoba mi się pomysł ściany i zestaw bo sam mam klipscha z nowej serii , tylko suby troszkę inne ( 2x svs pb4000)
 

sypus

Member
Aneksja salonu nadal trwa. Zamówiłem rolety 100% zaciemniające, bo w dzień nie ma jak komfortowo oglądać :-| Dodałem z domowych zapasów 2 kolumny na tył (7.2) i pojawiły się nowe tryby w ampli :shock: Powiem tak, jest teraz wybór pomiędzy 5.2.2/5.2/7.2 i jestem mega zadowolony (że też wcześniej nie dołożyłem tych kolumn na tył, to się sam sobie dziwię). Teraz trzeba zmienić ampli na TX-RZ840 i dołożyć na sufit jeszcze 2 sztuki głośników. Tak się zastanawiam, czy dołożyć 2szt. RP-500M, czy kupić 4szt. RP-400M i te 500-setki sprzedać ? Nie daję dipoli, bo czytałem, że dla Atmosa lepsze są dolne głośniki direct, zamiast dipoli, które zmniejszają lokalizację obiektów.

Miało być tylko 5.2.2, a skończy się na 7.2.4 :confused:

Żona się znowu pyta, kiedy planuję kończyć te eksperymenty i zacznę w końcu remont salonu? W ramach przynęty powiedziałem, że przesunę taras w bok, dobuduję jej z boku przedłużenie salonu, wywalę ścianę między salonem i obecnym tarasem i jej się salon powiększy o 24 m2, a ja dla siebie tylko jedną ścianę dostawię z drzwiami i parę złotych na farbę, welur i kanapy kinowe potrzebuję i zabiorę tylko 22m2. Będzie miała 42, zamiast 40, czyli będzie 2 metry do przodu :razz: Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie...


 

Momo707

New member
Dipol /bipol zmniejsza lokalizację obiektów bo takie jest ich zadanie w kinie . Stworzyć przestrzeń od głośnika frontowego do tylnego ( jak masz 7.x.x) czyli spotęgować efekt przemieszczania się dźwięku pomiędzy przodem a tyłem zestawu i w tym konstrukcje typu 402/502s sprawdzają się znakomicie . Ich zastosowanie ma sens na " dole " a dokładniej po bokach . Jako atmosy zwykłe głośniki, najlepiej jak znajdziesz takie z kierunkowymi tweeterami.
Tyle że jeśli w takim ustawieniu będzie zestaw to nie pchają się w 4 atmosy , 2 tylko się zmieści.
 
Ostatnia edycja:

sypus

Member
Dołożyłem w tor wideo DarbeeVision DVP-5000s i to ustrojstwo działa, tak jak producent informuje. Niektórzy piszą, żę to obraz degraduje, ale mi to na razie nie przeszkadza, jest ostrzej i mi się podoba.
 

sypus

Member
Zanabyłem okazyjnie Pioneer VSX-LX503 żeby więcej kanałów obsłużyć.Do tej pory było 5.2.2 zamiennie z 7.2, po wymianie ampli jest 7.2.2 / 7.2 i w atmosie jest lepiej, bo doszedł SB. Teraz muszę potestować, który wariant docelowo wybrać 5.2.4, 7.2.2, czy 7.2.4 (+wzmacniacz). No i remont dalej się przesuwa na czas testów :)
 

barburian

New member
Bez reklam
Mam 5.2.4 i w zupełności wystarcza, ale powoli dochodzę do wniosku że o kant tyłka to rozbić i będę wracał chyba do stereo ale bardziej HI-END
 

sypus

Member
Mam prośbę do posiadaczy Klipsch RP-150M. Potrzebuję znać wymiary kolumny bez tego cokoła ozdobnego SxWxG.
 
Do góry