Soundbar bądź kino z bezprzewodowymi głośnikami tylnymi

viallos

New member
Witam

Poszukuję zestawu kolumn niekoniecznie z amplitunerem które mógłbym podłączyć pod TV i dodatkowo streamować content przez BT ewentualanie jakieś radia internetowe.

Może być soundbar ale musiałby mieć możliwość dostawienia tylnych kolumn które podłączy się bezprzewodowo z bazą - kolumny mogą być podłączone z zasilaniem sieciowym bo gniazdko akurat w miejscu ich instalacji występuje - nie mam pociągniętych przewodów głośnikowych i nie chcę ich ciągnąć.

Salon ma ponad 7 metrów i chcę te dodatkowe kolumny postawić przy miejscu jadalnym aby słyszeć dzwięk bez konieczności podkręcenia głośności.

Myślałem o Philipsie z odłączanymi głośnikami ale nie lubię faktu że musiałbym co chwilę je przyłączać i ładować - wolałbym coś z własnym zasilaniem.

Jakieś propozycje?
 

raf2007

Member
Witam,
Zobacz system SONOS. Mam taki zestaw Playbar, SUB i 2 szt. Play1 od ponad dwóch lat i jestem bardzo zadowolony sterujesz pilotem od TV możesz też sterować smartfonem lub tabletem efekty w DD 5.1 super, muzycznie rewelacja ! Mam całą swoją bibliotekę muzyczną w iTunes dźwięk jest rewelacyjny! Wszystko działa bezprzewodowo poczytaj sobie o tym systemie.
KINO DOMOWE - SONOS
Wireless Home Theatre | Sonos

Jedynym minusem jest cena trochę to kosztuje

Pozdrawiam
Rafał
 
Ostatnia edycja:

viallos

New member
Wygląda na tanie plastikowe ... no i tak jak pisałem niekoniecznie chce surroundy z akumulatorami ... bo trzeba je co chwilę dokładać i podładodwywać.

Sonosa zaraz obejrzę.
 

viallos

New member
Sonos chyba trochę dla mnie za drogi.

Co sądzicie o JBL SB 450 przy telewizorze i JBL Boost TV w jadalni podłączone do SB 450 poprzez JBL Connect bezprzewodowo?

Czy to ma sens i czy da się te dwie rzeczy w ten sposób połączyć?

Całość zamknęłaby się wtedy w 3k.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Zamiast bawic sie w plastikowe kina i w dodatku bezprzewodowe kup sobie chlopie dobre stereo. Bo z tego kina i tak szajs bedzie gral....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz Sonosa , ale z Fidelio nie obawiaj się o ładowanie. Gra super.
Jak się zalogujesz w Klubie HDTV masz specjalne ceny.
 

viallos

New member
Odpowiem zatem na co się zdecydowałem.

Odsłuchałem zarówno Sonosa Soundbar plus SUB jak i Fidelio E6.

Powiem szczerze że Fidelio zrobiło na mnie oraz na mojej drugiej połówce lepsze wrażenie. Już byłem bliski zamówienia ale mimo wszystko żona naciskała na formę multiroomu. Jeden ze sprzedawców zwrócił mi uwagę na Denona HEOS.

Jakie szczęście ... promocja na zestaw Home Cinema, czyli Soundbar plus Sub za 2500 PLN zamiast 3500. Pojechałem na odsłuch i zostałem mile zaskoczony. Na moje potrzeby sprzęt idealny.
Mam streaming z aplikacji sieciowych, HDMI z ARC, Optical oraz co dla mnie ważne wejście HDMI IN ponieważ plazma Panasa nie ma wyjścia OPTICAL OUT. Dodatkowo odtwarza muzykę z NASA, radyjka ze świata TUNEIN.
No i najważniejsze - mam możliwość rozbudowy systemu o dodatkowe głośniki czego Fidelio nie zapewnia.
Bałem się o aplikację do sterowania i generalnie stabilności systemu ... ale po 5 dniach testowania mogę powiedzieć że jest bez zarzutu.
Mogę z czystym sercem polecić każdemu kto chce coś w rodzaju Sonosa ale za zdecydowanie mniejszą kasę na wejście. Przy obecnej cenie 2500 zamiast 7000 to jest super okazja. Nawet za 3500 bym się nie wachał.
Pozostałe głośniki typu 1,3,5 już w tych samych cenach co Sonos ... ale np do jedynek w wersji 2 można kupić podstawkę i zabrać ze sobą na dwór czego Sonos nie oferuje.
 
Do góry