Pomoc w wyborze amplitunera KD

pogorzelski

New member
Witam wszystkich (to mój pierwszy post na tym forum).
Zakupiłem ostatnio Onkyo TX-8150 z Klipschami R-28F i R-112SW (szczególy w sygnaturce).
Zestaw spełnia moje oczekiwania w stereo (na początek).
Muzykę odtwarzam po DLNA (pliki DSD 2.8/5.6), czasem Spotify, czasem vinyl z Regi.
Jest ok.

Teraz przymierzam się do KD.
Prawdopodobnie będę bawił się w konfigurację 5.1 (nie mam dedykowanego pomieszczenia do filmów, całość stoi w salonie, ok 25m + dużo otwartej przestrzenii na korytarz, kuchnie, dźwięk czasem "ucieka"). Wiem, nie są to idealne warunki do odtwarzania muzyki czy filmów ale w ciągu paru miesięcy to się zmieni.

Głośniki efektowe też prawdopodobnie Klipsch (do kompletu), natomiast nie wiem czy iść w serię Reference czy Reference Premiere. (fronty mam z R, sub z RP). Tu prosze także o małą podpowiedź.

Teraz do sedna.
Osobny klocek z dobrym pre-outem (do którego podłącze wzmacniacz stereo z frontami), nie musi mieć funkcji sieciowych (to wszystko mam w Onkyo). Widełki ~1500-3500. Może być używany. I tu dylemat: większość filmów, również BD odtwarzam z PC. Nie musi dekodować DTS HD MA czy mieć sekcji wideo z HDMI 2.0a, wszystko mogę puścić osobno (dźwięk zdekodowany z DTS-HD MA do PCM kablami analogowymi, wideo prosto z karty graficznej do TV).

Wolę iść w jakość dźwięku niż płacić za dekodery w ampli AV.
...Chyba że polecicie coś, co gra w miarę dobrze i obsługuje 4K/HDR i DTS HD MA.

Dzięki.
Szczęśliwego Nowewgo Roku!:-o

EDIT: Może pytanie powinno wylądować w dziale amplitunery, przepraszam ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry