Problem z dźwiękiem w kinie domowym

Ghost202

New member
Witam,

Na wstępie opiszę dokładnie co wchodzi w skład zestawu.

Amplituner: Denon AVR-x2300W
Zestaw głośników:
-Dali Zensor 5
-Dali Zensor 1
-Dali Zensor Vocal

Tv-Sony: Bravia KD-55x8507c
Konsola: PS4
Blu-ray: Samsung


Zmieniłem kino domowe na nowe. Po podłączeniu całości okazuje się, że dźwięk jest strasznie cichy. Dosłownie muszę kręcić Amplituner do połowy czyli na 50/100 aby było słychać dźwięk w TV, blue, czy też MP3. Macie może jakieś pomysły jak to ogarnąć, a może ktoś miał podobny problem na tym sprzęcie ? Mogę wrzucić parę zdjęć z montażu, jak również zdjęcia całego sprzętu. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.
 
Fajny temat na początek
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=99908
Zensor5 nie są najmocniejszymi kolumnami, mogłeś parę zł dołożyć do Z7 zamiast Z5
Po kalibracji w setup/audio/audyssey/muti xt zmień z Reference na L/P Bypass nastepnie Dynamic EQ włącz
Następnie
setup/głośniki/ustaw ręcznie/konfiguracja gl/ i fronty na duże przestaw a resztę na małe
Odcięcie front pełen pass a resztę ustaw na 80hz.
Powinno coś pomóc.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
I jak ustawienia zrobileś jak podalem?
Jest jeszcze jeden "myk" każde źródło musisz zwiększyć volume ale tylko raz to robisz
Setup/wejścia/poziom sygnalu/ i tu tylko raz dla poszczególnych źródeł robisz głośniej.


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Ghost202

New member
Dziękuję BaliGdynia.

Zrobiłem co pisałeś. Mało to jednak dało kręcę na 40 i ledwie słychać. Szkoda trochę Ampli. Macie może jeszcze jakieś pomysły ?

Wyczytałem ostatnio taki w sumie zaskakując artykuł o kolumnach, które muszą się "wygrzać" potem zaczną lepiej grać. Taka ciekawostka. Prawda czy fałsz ?
 
Jeszcze możesz/musisz zmienić impedancje w avr, on orginalnie jest ustawiony na 8ohm a Dali są 6ohm
5326e0ecb9787007b93ced2a57ae7c47.jpg

Kolumny te nie muszą się wygrzewać.
Jaki masz metraż pokoju???


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Ghost202

New member
BaliGdynia "Setup/wejścia/poziom sygnalu/ i tu tylko raz dla poszczególnych źródeł robisz głośniej." W tym miejscu mam tylko poziom sygnału 0dB. Nie mam poszczególnych źródeł.
 
BaliGdynia "Setup/wejścia/poziom sygnalu/ i tu tylko raz dla poszczególnych źródeł robisz głośniej." W tym miejscu mam tylko poziom sygnału 0dB. Nie mam poszczególnych źródeł.
Tak z 0 na 12db ustawiasz, czyli jak źródło konsola to robisz ten setup, jak bl źródło to znowu ten sam setup, jak radio to to samo z 0na12db, to mialem na myśli dla poszczególnych źródeł.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Mam Metraż 5x4. Wszystko walnąc na 6 ohms?
Tak bo Zensory są 6ohmowe. Ten zabieg robisz z avr a nie z pilota tak jak na focie jest opisane....
5×4 czyli 20m2 to Zensory5 zdecydowanie za małe, sorry cudów nie oczekuj z basem.
Jak byś chciał to mam parę Zensor1 na sprzedaż to zrobisz sobie 7.0 no i powinieneś w suba zainwestować.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
a po co tak podbijać sztucznie volume? przecież to oszukiwanie się to służy do wyrównania poziomu głośności dla poszczególnych wejść np radio będzie ciszej niż muzyka z cd wtedy podbijamy to dla tunera\radia aby wyrównać poziom..
 
Ostatnia edycja:

Ghost202

New member
Dzięki za pomoc. Dziwi mnie trochę jednak sprawa. Na głośnikach z samego TV przy głośności nawet 5 już słychać dźwięk a przy kinie przy głośności 30
 
Dzięki za pomoc. Dziwi mnie trochę jednak sprawa. Na głośnikach z samego TV przy głośności nawet 5 już słychać dźwięk a przy kinie przy głośności 30
Bo na bank gdy zródło zmieniadz czyli z TV na bl to w ustawieniach audio jest referencyjnie.
Zmień setup/audio/audyssey/dynamic eq włącz i multi eq z reference zmień na L/P bypass. To też wszytko się ustawia raz i avr zapamiętuje ustawienia.


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Ja mam 51 głośność na ampli dla TV, no i na tunerze sat reguluje sobie poziom ~80% to już dość głośno 100% bardzo głośno.
 

Ghost202

New member
Bo na bank gdy zródło zmieniadz czyli z TV na bl to w ustawieniach audio jest referencyjnie.
Zmień setup/audio/audyssey/dynamic eq włącz i multi eq z reference zmień na L/P bypass. To też wszytko się ustawia raz i avr zapamiętuje ustawienia.


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka[/QUOT

Przestawiło się znowu. Już raz to zmieniałem, zgodnie z Twoją sugestią. U mnie jest L/R Bypass
 
Ja mam 51 głośność na ampli dla TV, no i na tunerze sat reguluje sobie poziom ~80% to już dość głośno 100% bardzo głośno.
No tak ale w satelicie volume sterujemy a w odtwarzaczu bl czy konsoli już nie mamy takiej możliwości. Ja zawsze dekoder mam na max volume i w avr zmieniam głośność.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Ghost202

New member
No tak ale w satelicie volume sterujemy a w odtwarzaczu bl czy konsoli już nie mamy takiej możliwości. Ja zawsze dekoder mam na max volume i w avr zmieniam głośność.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Jest lepiej kolego :). Da się coś z tego wyciągnąć ? Mam głośność 40 i jest ładnie.
 
Do góry