Problem z dźwiękiem w kinie domowym

Rafal7

Banned
W tv w ustawieniach tego wyjścia optycznego będziesz miał też do wyboru Dts i Dolby Digital ale tylko wtedy gdy, będziesz na tv oglądał film po USB lub po sieci, z wbudowanego tunera tv satelitarnej, kablowej lub naziemnej.
Teraz masz Pcm i Dts Neo.
Daj na Auto.
 

Rafal7

Banned
A Dts Neo Music i Cinema sprawdziłeś?
Różni się tym że w Stereo Multi Chanel wszystkie kolumny grają to samo.
W Dolby czy w Dts procesor w ampli rozdziela dostarczany sygnał do poszczególnych kolumn, ma to tak wyglądać jak ścieżka z filmu na bd lub DVD.Czyli każda kolumna gra swoje.
 

Rafal7

Banned
Przytrzymaj klawisz tam gdzie jest Video i powinno się zmienić, potem wystarczy klikać i się będą zmienić tryby Cinema, to samo gdzie jest Music i tam będa tryby do muzyki.
 

Ghost202

New member
Jest dokładnie to
Direct/Pure Direct (2-kanałów) S Dz5
Direct/Pure Direct (Wielokanałowy)
Stereo
Multi Ch In
Dolby Surround
DTS Neural:X
Dolby Digital
Dolby Digital Plus
Dolby TrueHD
Dolby Atmos
DTS Surround
DTS 96/24
DTS-HD
DTS Express
DTS:X S D D D D D D D D D
Multi Ch Stereo S D D D D D D D D D
Rock Arena S D D D D D D D D D
Jazz Club S D D D D D D D D D
Mono Movie S D D D D D D D D D
Video Game S D D D D D D D D D
Matrix S D D D D D D D D D
Virtual
 
Dokładnie na pilocie masz podpisane te kolorowe przyciski. Np music klikasz raz i masz stereo drugi raz lub dwukrotnie to dolby następny to dts itp. Żólty to "pure" czyli czysty dźwięk oryginalny ze źródła jak na auto ustawiasz to avr sam dopasuje najlepszy kodek.
Dla mnie najlepsza opcja jak tv mam po optyku z avr. Wtedy filmy z usb czy muzyka z netu sygnał audio cyfrowo jest przesyłany do avr miałem też bezpośrednio dekoder sat pod tv i tak samo audio przesyłałem do avr, resztę sprzętów do avr i po hdmi do tv.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
a373f3c855c56f2413339b3c42498a99.jpg

172425e008fe9ba4b9fcc8a62c2d14eb.jpg

4d3bfac744d1964bdeca46dadb2c9416.jpg

Nic nie wykastrowali update był ;)
DTS NEO 2.5 to w TV masz i to jest jak z TV po optyku sygnał audio dajesz na avr ;)

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Rafal7

Banned
W tv to jest jakiś wymysł który zamienia stereo w Dts.
Ja u Siebie na Ampli mam Dts Neo i Cinema, mogę to w każdej chwili włączyć, miałem to na każdym ampli.
 

Ghost202

New member
Wracając do tematu. Mam dziwne wrażenie, że teraz głośniki tył grają mi głośniej niż przód. Jest to możliwe ? A może jest to złudzenie ? Nie mam jeszcze Standów pod głośniki tył i stoją one na podłodze.
 
Wracając do tematu. Mam dziwne wrażenie, że teraz głośniki tył grają mi głośniej niż przód. Jest to możliwe ? A może jest to złudzenie ? Nie mam jeszcze Standów pod głośniki tył i stoją one na podłodze.
Tak bo stoją na podłodze i niskie tony lepiej się rozchodzą a wysokie nie trafiają w ucho, jak masz chociaż jakieś dwa taborety to postaw na nie Z1 i kalibracja to usłyszysz różnicę.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry