Problem z dźwiękiem w kinie domowym

Bo na bank gdy zródło zmieniadz czyli z TV na bl to w ustawieniach audio jest referencyjnie.
Zmień setup/audio/audyssey/dynamic eq włącz i multi eq z reference zmień na L/P bypass. To też wszytko się ustawia raz i avr zapamiętuje ustawienia.


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka[/QUOT

Przestawiło się znowu. Już raz to zmieniałem, zgodnie z Twoją sugestią. U mnie jest L/R Bypass
No tak, jedno ustawienie jest dla dekodera, jeśli zmienisz na bl to znowu robisz ustawienie i jeśli znowu na radio konsole itp to zmieniasz ale tylko raz, jeśli po raz kolejny zmienisz źródło np. sat-bl-sat to już ustawienia będą zapamiętane i już nic nie musisz zmieniać.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Wklej foty do działu moje audio i jakiś opis zrób.
Można zawsze coś poprawić, przestawić kolumny frontowe odsunąć od ściany.
Pamiętaj, za każdym razem po zmianie położenia kolumn to musisz korekcję mikrofonem robić.


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Ghost202

New member
Wydawało mi się, że istnieje realne zagrożenie spalenia kolumn przy zwiększaniu głosu powyżej jednej drugiej mocy. Zrezygnowałem z cyfrowego polsatu. W przyszłym roku będę miał NC+. Na chwilę obecną pozostaje mi tylko telewizja naziemna. Jak to skalibrować ?
 
Wydawało mi się, że istnieje realne zagrożenie spalenia kolumn przy zwiększaniu głosu powyżej jednej drugiej mocy. Zrezygnowałem z cyfrowego polsatu. W przyszłym roku będę miał NC+. Na chwilę obecną pozostaje mi tylko telewizja naziemna. Jak to skalibrować ?
Da radę też ale musisz na wyświetlacz avr patrzeć i pamiętać co i jak bo tam w j.ang jest ;) ogarniesz bez problemu. Zasada ta sama.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Ghost202

New member
Ok. To może zróbmy tak, za tydzień będę miał statywy do głośników Z1. Czas oczekiwania dość spory to to jedzie z Niemiec. Adam Hall. Zrobię znowu kalibrację. Mogę się odezwać to byś mi pomógł to ogarnać ?
 
Ok. To może zróbmy tak, za tydzień będę miał statywy do głośników Z1. Czas oczekiwania dość spory to to jedzie z Niemiec. Adam Hall. Zrobię znowu kalibrację. Mogę się odezwać to byś mi pomógł to ogarnać ?
Spoko nie ma sprawy. Napiszesz w linku w którym podałem do Klubu marki Denon, tam wszyscy Tobie pomogą.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Ghost202

New member
Super. Już dołączyłem :) Wracając jeszcze do podbijania. Jak klepnę na 12db to będzie maks. Nie spalę nic z tego powodu ??
 
Super. Już dołączyłem :) Wracając jeszcze do podbijania. Jak klepnę na 12db to będzie maks. Nie spalę nic z tego powodu ??
Nie nic się nie stanie spokojnie no ale zawsze możesz volume zmniejszyć przed zmianą źródła, zresztą z czasem wszystko ustawisz pod siebie bo to tak na szybko podstawy podane.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Ghost202

New member
Ok. Dzięki za pomoc :). Męczę się jeszcze ze strumieniowaniem muzyki i filmów. Jest jakaś dobra apka, która załatwi sprawę ? PC-TV?
 

Rafal7

Banned
Do muzyki używasz stereo, chyba że chcesz na wszystkich glosnikach słyszeć to samo to Multi Chanel stereo.
Do zwykłego oglądania TV Masz Dts Neo i Dolby Digital.
 
No właśnie o co kaman z trybem dźwięku?
W bl czy konsoli jak i dekoderze ustawiasz w audio zamiast pcm to bitstrem(bez straty przesył audio) avr sam dobierze odpowiedni kodek, czy stereo czy dolby itp. W filmach będziesz mieć max Dolby HD-Ma ze względu na ilość posiadanych głośników. W telewizji satelitarnej też dźwięk na niektórych kanałach będzie 5.1 a tak to stereo wszędzie jest, sam zmieniasz na pilocie opcje dźwięku.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Ghost202

New member
W TV to mam w w opcjach-cyfrowe wyjście audio dwa automaty i PCM to co tam dać ?? Teraz włączyłem w filmie Multi Chanel stereo. Bardzo ładnie to gra.
 
Do góry