Problem z dźwiękiem w kinie domowym

Ghost202

New member
Rafał myślałeś na temat mojego pytania odnośnie kabli hdmi?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Przy glosnikowych nic sie nie stanie. ale jakby mial tak zawiniety przedluzacz i podlaczyl kilka kilowatow to mozna stopic izolacje :)
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Zerknijcie jeszcze na to. Co się może stać w przypadku gdy kable leżą w taki sposób.
a7ffc91a51b8381654b244eb190d7230.jpg


Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Tak zwinięte przewody to cewki.
Ograniczasz sobie wysokie tony.
 

Ghost202

New member
Witam,

Ogólnie większość "problemów" rozwiązałem dzięki waszej pomocy.

Mam kolejne pytanie. Podczas oglądania filmów słychać syczenie, im głośniej oglądam film tym syczenie jest głośniejsze. Czy to jest jakaś usterka ?

Pozdrawiam.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
A co jest źródłem filmów ? TV, odtwarzacz BR ? Może syczenie pochodzi ze źródła.
Czy przy muzyce też jest ten efekt ?
Mój Denon nigdy nawet nie syknął.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
A moze kondensatory siadaja. Ja tak mialem z jednym wzmakiem to zaczol szumiec, potem przerywal dzwiek i popiskiwal na jednym kanale. Wyszlo ze ko densatory byly do wymiany.
 

Ghost202

New member
A co jest źródłem filmów ? TV, odtwarzacz BR ? Może syczenie pochodzi ze źródła.
Czy przy muzyce też jest ten efekt ?
Mój Denon nigdy nawet nie syknął.

Nie ma znaczenie jakie źródło. Wczoraj wieczorem podchodziłem drugi raz do tego samego filmu. Syczenie (szum) było o wiele mniejsze lub zerowe, ale i głośność była mniejsza.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Jak rozumiem to sprawdziłeś wszystkie źródła i niezależnie czy jest to tv, br czy muzyka z usb, radio internetowe czy spotify lub tidal to efekt jest ten sam.
Zatem albo problem jest w amplitunerze lub masz jakieś inne zakłócenia zewnętrzne.
 

Ghost202

New member
Wydaje mi się, że najbardziej słychać szum z br. Czy to może być wina kabli hdmi ?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Wydaje mi się, że najbardziej słychać szum z br. Czy to może być wina kabli hdmi ?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Sprawdź inny kabel to będziesz miał pewność.
Na próbę to odepnij br całkiem i sprawdź inne źródła czy problem nadal istnieje.
Jeżeli problem nie leży w samym denonie to coś ewidentnie ci zakłóca. Może kable hdmi, może zasilanie, może inne urządzenie. Pokombinuj trochę sam.
 
Do góry