KD czy soundbar? Zdjęcia pokoju.

VergilSparda

New member
Witam, po zakupie Tv przyszedł czas na wzmocnienie jego dźwięku. Teoretycznie przy tak małym pokoju wystarczyłby soundbar ale jakoś nie jestem przekonany do tych belek. Wymiary to 3,32x4,30.
Poniżej zdjęcia pokoju.
https://zapodaj.net/f8d815d3168da.jpg.html
https://zapodaj.net/967194c40f83d.jpg.html
https://zapodaj.net/350bc9a7fdb1b.jpg.html
https://zapodaj.net/7c1373fcdab87.jpg.html

Wybaczcie słabą jakość zdjęć ale aparat w telefonie nie jest wysokich lotów. Nie wiem czemu nie mogę dodać załączników, no cóż muszą być w takim razie linki. Co byście mi poradzili do takiego pokoju?
350bc9a7fdb1b.jpg.html

f8d815d3168da.jpg.html
 

collider

New member
Bez reklam
Na duze KD to tam nie masz powietrza. Soundbar to bardzo rozsadne rozwiazanie, ale mozesz zobaczyc tez cos takiego: Pioneer HTP-074.
 
Na upartego możesz zrobić system Atmos 5.1.2 ale wszystkie kolumny małe bez podłogowych, sub da dużo basu i w kd jak i w stereo. Kolumny małe jak coś takiego jak Heco Music Style 200F, to są takie płytkie kolumny i możesz je na ścianę powiesić, lub coś z HKTSów no chyba że masz pieniądze to Dali LCR ;)
Avr to może być już każdy który Atmos posiada. Suba też dużego nie musisz dawać 8" max 10" wystarczy.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

VergilSparda

New member
Tylko gdzie te małe kolumny powiesić? Na podłodze będą za nisko, za telewizorem też słabo bo je będzie tłumił. Myślałem nad jakimiś wąskimi a wysokimi które będą stały tuż obok telewizora. Można coś takiego wykombinować czy to kiepski pomysł?
 

collider

New member
Bez reklam
Mysle, ze male satelitki to chyba bys jakos zmiescil. Mozesz tez zobaczyc soundbar Philips Fidelio E5. Glosniki dajes po boku TV, subwoofer tam gdzie uwazasz a dodatkowo mozesz odczepiac surroundy i miec dzwiek przestrzenny jak w KD.
Mozesz te zmienic szafke pod telewizor na tak szersza by postawic po bokach male glosniczki.
 
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Tylko gdzie te małe kolumny powiesić? Na podłodze będą za nisko, za telewizorem też słabo bo je będzie tłumił. Myślałem nad jakimiś wąskimi a wysokimi które będą stały tuż obok telewizora. Można coś takiego wykombinować czy to kiepski pomysł?

Dla twoich potrzeb soundbar jak najbardziej ok.
Powieś tv na ścianę. Dołem belka, z boku sub i na pewno będzie dobrze.

KD z 5.1 też da się zrobić choćby na wspomianych przez ciebie hkts-ach.
Ze zdjęć widać, że możesz przesunąć trochę w lewo szafę więc miejsce się znajdzie do powieszenia głośników obok tv.
Tv powiesisz, centrala dasz pod tv, suba obok szafki, a surr na ścianę lub dokupić stojaki do kompletu.

Pytanie tylko czemu to kd vs soundbar ma służyć, ile chcesz wydać i jak bardzo zależy ci na efektach dookólnych.
 
Tv na bank na ścianę dać, pod nim już by było miejsce na centralny głośnik i faktycznie trochę dużo mebelków ;)
Na tył spokojnie dałbyś kolumny na ścianę lub na stojaki, gorzej frontowe, ścisk....gdyby udało się wygospodarować po bokach tv miejsce to byś powiesił obok tv frontowe głośniki
e5e0f8ef64007c8382c94cfb0d16089a.jpg

Tu używki ale central i fronty na ścianę koło tv a tylne na stojaki, suba w róg byś dał koło okna
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6648183978
Wiadomo soundbar jest dobry ze względu na rozmiary, tv na ścianę podniego bat i sub gdzieś w rogu ale to tylko 2.1 system który generalnie polepszy głos z głośników od tv.
Jak możesz to zamontuj tv na ścianę i zobacz ile po bokach miejsca zostanie, czy da rade kolumny dać.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Na dobrą sprawę to i normalne fronty da się postawić bo większość popularnych kolumn to szerokość ok 18cm, a wysokość poniżej 1m czy nawet 90 cm (moje MA RX6 to 18x87), więc to tylko kwestia wysokości powieszenia tv i kolumn z przednim bassreflexem.
 

VergilSparda

New member
Wycofam tv do sciany i rozsune maksymalnie te szafki ale lipa z tego wyjdzie. Głośniki będą wręcz dotykać do ścian szaf a do tego wszystko będzie wpuszczone w około 50-70 cm kanał. Dokładnie to pomierze jak wrócę z pracy. Chętnie bym się pozbył tej szafki z książkami ale narazie nie ma takiej możliwości. Na tył to już wiem że głośniki będą na stojakach bo mi się ten pomysł spodobał.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Jeśli zdecydujesz się na kd 5.1 np na hkts-ach to one mają 10cm szerokości.
Chciał czy nie to i tak te 30-35cm musisz wykroić.
 
A może da radę przestawić szafę na ubrania i regał na ścianę z drzwiami, powinno się zmieścić. Wtedy tv przesunięty trochę w stronę okna i biurko może jeszcze wejdzie na ścianę z tv. Generalnie trochę dużo tego wszystkiego.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Caparzo

New member
Bez reklam
W tych warunkach to nie ma co się pchać w kino, ale jakieś stereo może by się zmieściło ;)


Z całym szacunkiem ale skończcie pisać takie bzdury!!!!
To jest dobry pokój, kwestia zmiany umeblowania, wywalenia szafy, zmiany na inną, zmiany układu mebli i ma miejsce. Większość nie ma wizji na zmiany i nie umieją przestawić takiej szafy i pomyśleć co można zrobić żęby było i kino domowe i zadowolenie użytkownika. Koleś ma pokój w kwadracie, ma miejsce na tv na kino tylko trzeba ruszyć głową żeby to poukładć. Proponujecie soundbar który mu się nie przyda :fool:

Gdyby na środku pokoju stał stołek to było by gadanie że nie ma się jak poruszać bo stołek stoi... tak jakby był przyspawany do podłogi ..
 

VergilSparda

New member
Po małych zawirowaniach wreszcie może powrócić temat kina. Pobawiłem się trochę ustawieniami szaf i przy maksymalnym rozstawie mogę uzyskać po 23cm z każdej strony telewizora. Szafka z książkami przesunięta na ciemną ścianę wygląda wręcz paskudnie i nawet ja jako chłop bez żadnego zmysłu wystroju wnętrz to zauważyłem. Teraz co do samego kina:
-przednie kolumny wysokie, telewizora ani głośników nie będę wieszał na ścianie
-tylne będą na stojakach
- przeznaczenie: gry-50%, filmy i mecze piłkarskie 40%, muzyka 10%, kino będzie podłączone do tv panasonic 58dx780
-cena -najchętniej chciałbym się zmieścić do 2500, wiem że to niewiele ale raz że nie jestem audiofilem, dwa to będzie moje pierwsze kino domowe, trzy jak się wkręcę w temat to pewnie będą zmiany na coś lepszego
-ewentualnie byłbym w stanie zwiększyć budżet ale w zamian oczekiwałbym bezprzewodowych tylnych kolumn chociaż na to nie liczę
- możliwości odsłuchowe - brak, na zadupiu gdzie mieszkam nawet nie ma o czym marzyć więc zdaję się na wasz osąd i wiedzę na temat tego jak co ze sobą zagra.
Jako propozycja ode mnie ( chociaż wiem że to będzie chłam bo się nie znam) to Denon AVR-X520BT, Eltax Explorer HCP + do tego jakiś subek?
 
Do góry