Philips Fidelio B8 - Recenzja

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips Fidelio B8 - Recenzja
Philips-B8-banner.jpg

Był kiedyś taki czas, gdy telewizory generowały przyzwoitej jakości nie tylko obraz, ale także dźwięk, kierując go w stronę widza. OK, telewizory nigdy nie aspirowały do zastąpienia jakiegokolwiek systemu hi-fi, nie mniej przynajmniej nadany kierunek był właściwy. Dziś, nie licząc Loewe, znaleźć telewizor oferujący taką konstrukcję jest wyjątkowo trudno. I w sumie, nie ma co się dziwić. Wg wielu badań dźwięk, w przeciwieństwie do wyglądu telewizora, dla olbrzymiej większości ludzi decydujących się na zakup odbiornika, nie jest istotnym argumentem. Z drugiej strony, miło, że znalazł się ktoś, kto jednak choć w pewnym stopniu zwracał uwagę na dźwięk i w końcu stwierdził, że wypadałoby zrobić coś, co nie będzie klasycznym systemem i co choć w pewnym stopniu ponownie umożliwi przyzwoite odtwarzanie dźwięku pochodzącego z tv.

hdtv.com_.pl-Philips-Fidelio-B8-1.jpg

Praktycznie od momentu pojawienia się płaskich ekranów, rozwiązań poprawiających dźwięk z telewizora, było całkiem sporo. Jednak wygląda na to, że dopiero współczesne systemy dźwięku telewizyjnego pod postacią soundbarów, czy produktów typu soundbase zyskały na popularności. Niektórzy użytkownicy mogliby...
Całość TU:
http://www.hdtv.com.pl/forum/audio/129675-philips-fidelio-b8-recenzja.html
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Podepnę się pod pytanie 😉
Czy jest już u nas na Forum użytkownik tego zestawu ?
Jakieś opinie ?
 

Werel

New member
Cześć, który soundbar będzie najlepszy do 45m2 salonu (filmy nc+; fifa PS4; spotify ;) - LG SJ9 czy Fidalo B8? Budżet mam max. do 5k.
Gdzie go można wyrwać teraz w dobrej cenie i posłuchać na żywo we Wrocławiu?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz naprawdę duży salon. A kasa wskazuje na Naima Muso, Paradigm Soundtrack, Onkyo LS7200, Arcam, Fidelio B8.
A że jesteś niebieski - masz specjalne ceny .
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Cześć, który soundbar będzie najlepszy do 45m2 salonu (filmy nc+; fifa PS4; spotify ;) - LG SJ9 czy Fidalo B8? Budżet mam max. do 5k.
Gdzie go można wyrwać teraz w dobrej cenie i posłuchać na żywo we Wrocławiu?
Polecam Samsunga 950
 

Sugar_beet

New member
Czy warto zastanowić się nad takim zsestawem do salonu o wielkości 20m2 ? Czy w kamienicy też będzie efekt odbijanego dżwięku od sufitu. Wysokośc mieszkania 3m
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To zapraszam po Fidelio B8 - będzie świetny do tych potrzeb.
Ci co kupili napisali, że zrywa im kapcie z nóg...
Napisz na PW dostaniesz specjalną cenę dla niebieskich.
 
Podepnę się pod temat, aby nie tworzyć kolejnego. Zastanawiam się nad Fidelio B8, Onkyo LS7200, LG SJ9 lub Focal Dimension. Przy czym póki co kieruję się w stronę LG ze względu na cenę, ale może warto trochę dozbierać i zainwestować w coś lepszego? Początkowo zależało mi na systemie 5.1 ale nie wiem czy ma to sens z soundbara. A kino domowe nie wchodzi niestety w grę. Proszę o porady.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To Fidelio naprawdę " wymiata".
Ci co kupili nawet nie myśleli , że taki efekt będzie !.
Jesteś niebieski - więc cena specjalna.
 

pebe86

Member
Bez reklam
Kiki, a jak to "wymiatanie" się ma do Twojej wcześniejszej opinii?

Dolby Atmos za mniej niż 1000 euro - Fidelio B8. Czyli pierwsza wtopa Fidelio !

Podczas prezentacji sprzęt zagrał bardzo, bardzo słabo.
Soundbar Samsunga z Dolby Atmos gra 10 razy lepiej i przypomina Dolby Atmos.
A Fidelio gra cienko - aż szkoda czasu na odsłuch nie mówiąc o jego posiadaniu i to za 4,5 tyś zł.
dday
 
A czy ktoś może porównywał fidelio B8 do Onkyo 7200? Może podzielić się wrażeniami?

Miałem już wybrany zestaw onkyo 676e + jbl studio 290. Ale się okazało, że się nie zmieszczę. I niestety znowu wróciła opcja kupna soundbara. Ktoś coś pomoże, doradzi itd? Niestety kolumny podłogowe odpadają, chyba że są jakieś do max. 90 cm wysokości. Będę wdzięczny za pomoc.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
A czy ktoś może porównywał fidelio B8 do Onkyo 7200? Może podzielić się wrażeniami?

Miałem już wybrany zestaw onkyo 676e + jbl studio 290. Ale się okazało, że się nie zmieszczę. I niestety znowu wróciła opcja kupna soundbara. Ktoś coś pomoże, doradzi itd? Niestety kolumny podłogowe odpadają, chyba że są jakieś do max. 90 cm wysokości. Będę wdzięczny za pomoc.

Nie wiem jakie pomieszczenie mają one wypełnić ale z niskich zwróć uwagę na Dali Zensor 5 (825mm) - bardzo przyjemne brzmienie - uniwersalne.
Wydaje mi się że soundbar nie ma z nimi szans choć nie słuchałem tych z najwyższej półki !
 
Do góry