JBL SB450 - pierwsze wrażenia

przystań_cis

New member
przedłuchałem, JBL-e niemal każdy model , teraz mam w domu harmana sb35, podsumowując jak ktoś słucha muzyki to straszna mizeria, nie ma wogóle środka, sceny tylko bas i sopran.... słuchałem focala tyle że nie miałem wiele czasu i odsłuch był z marantza cd brzmiało bardzo poprawnie nie sprawdziłem jak z słabszych źródeł,

i teraz przepraszam ze nie posłuchałem od razu, chciałbym żebyście polecili zgrabne kolumny podstawkowe(podłogowe odpadają chyba że bardzo zgrabne wąskie ) plus jak najmniejszy się da wzmacniacz kwota ok 6000 zł , mogą być nawet uzywane propozycje

muzyka różnaraczej rozrywkowa, ale lubię dzwięk mocny, czysty, dynamiczny z nakreślonym środkiem którego teraz nie ma , salon ok 30 m2
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Witam wszystkich użytkowników,

Stałem się właśnie posiadaczem tytułowego zestawu i szukam możliwości sparowania go z posiadanymi wcześniej HK Omni 10. Czy ktoś może ma pomysł jak to zrobić? Myslem że produkty JBL i HK będą kompatybilne ale nie do końca tak jest. HK adapt pomoże? Jakieś inne pomysły?
Trzeba było poczekać na OmniBara od HK. Teraz pozostaje zakup Omni Adapt.
 

przystań_cis

New member
Do muzyki i do kina ( w tej kolejności) zacznij od Fidelio E5 za 2499 zł

oglądałem nie ma wyświetlacza żadnego, wizualnie kompletnie mi się nie zgrywa a przy odsłuchu poprostu poszedłem dalej obdarty z zainteresowania.... pojadę posłuchać dobrych podłogówek bo czuję że temat soundbarów wyczerpałem i jest nie dla mnie ...jedynie yamahy dobrej i bose jeszcze nie słuchałem :x
 

slawkor

Member
Bez reklam
Tez słuchałem wszystkich soundbarów i jeśli chodzi o jakość muzyki to tylko stereo. Kup sobie lepiej ampli lub wzmak + kolumny bo belka niczego nie zastąpi.
 

przystań_cis

New member
już na koniec bo trudno wykopać opinię czy ktoś tutaj słuchał Bose SOUNDTOUCH 130 lub 120 (ew. kino Bose ) ? jeszcze to mi chodzi po głowie
 

przystań_cis

New member
już na koniec bo trudno wykopać opinię czy ktoś tutaj słuchał Bose SOUNDTOUCH 130 lub 120 (ew. kino Bose ) ? jeszcze to mi chodzi po głowie


edit : sam sobie odpowiem może komuś się przyda:
Harman sb35 słabo to gra, jedynie fajny sprężysty nie ciągnący się bas
Bose soundtouch 120/130 - słabo a środek prawie nie istnieje,
Bose 300 + moduł basowy Acoustimass 300 - niemal to samo co wyżej nadal plastikowy , puszkowy dźwięk
Bose acoustimass 10 V- głośniki 5.1 + sub bez wzmacniacza - bardzo fajny bas i to już zaczynało fajnie brzmieć w muzyce elektronicznej świetnie w akustycznej całkiem przyjemnie ale już środka brakowało

mówię tylko o odłuchu muzyki nie efektów kinowych

spradzałem też, JBL - niemal wszystkie, Denona Heos bar - grał przyjemnie , i całą resztę grających podobnie soundbarów które syczą i tłuką basem na tym się ich urok kończy , reasumując nie znalazłem w tej kategorii nic dla siebie, poszukam czegoś klasycznego :) 2.1
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To sprawdź Fidelio E5 - ten ma właśnie i środek .
I nie przepłacasz bo kosztuje 2499 zł
 

przystań_cis

New member
już nawet nie patrzę na cenę a nie lepiej e6 z wyświetlaczem ? dźwiękowo chyba tak samo ? , w poniędziałek będęmiał u siebie Bose cinemate 520 do testów zobaczymy może to będzie ciekawe jak nie to wezmę philipsa
 
Do góry