Panasonic dmr-eh57

ArtS007

New member
Bez reklam
videograf napisał:
Nagrałem na dysk nagrywarki film o dlugości 1 godzina 31 minut w jakości XP czy teraz aby zgrac na dvd-r muszę czekac na płytę 1.31 minut Ngrywarka nagrywa tylko w czasie rzeczywistym ?????????????? Proszę o pomoc e tym temacie
Albo czekasz na płytkę, albo przekodowujesz w czasie rzeczywistym. Wybierając tryb nagrywania zawsze dobieraj go tak, aby plik zmieścił się na płycie. Wówczas nie będziesz miał takiego problemu.

Co do Pioniiera w środku Sony to będę musiał wgryźć się dokładniej w instrukcję obsługi nowych nagrywarek Sony. Wówczas przekonam się, czy oprogramowanie jest od Pioneera, czy od Sony.

ArtS :)
 

mobor

Banned
Arts

"wgryzanie" nic Ci nie da - w instrukcji nie ma zadnych odnosników do menu.... Musisz poszukać odpowiednije dokumentacji (tak jak ja) lub...pobawić się sprzętem w domciu ;)
 
mobor napisał:
hehe

no i widzisz- nawet nie chciało Ci się sprawdzić oferty konkurencji ;)
Sony MA POLSKIE MENU - całkowicie polskie
Bo to Pioneer ;)

Ja z Panasonica zrezygnowałem juz dawno. Odkąd zaczął produkować byleco i bylejak... Jedną markę już zdążył zarżnąć niemal na śmierc - mam na mysli Technicsa. Jedyne co trzyma tą markę przy zyciu to legendarny gramofon analogowy- konstrukcja sprzed 20 lat...
Ale mimo to- nie jestem uprzedzony do marki
Zadałem sobie trud przeczytania instrukcji, obejrzenia sprzetu na zywo w sklepie- i dopiero wowczas podjalem decyzje o zakupie. A nie na zasadzie- nie bo to Panasonic

Instrukcję po polsku przeglądałem i nawet ściągnąłem na dysk i było opisane MENU ENG, chyba że na stronie mają tylko taką. Nie mam jej to nie mogę tego stwierdzić, ale mogę stwierdzić jedno, co nadal przekonywuje mnie do Panasonica, to 2 lata e-gwarancji (Sony tylko roczek).

Dodatkowym atutem jest 1-sekundowe nagrywanie, a zalet jeszcze można mnożyć i mnożyć i nie ma co się kłócić, co jest lepsze, a co gorsze.
Skoro jestem fanem f-my Panasonic to coś musiało mnie do tego skłonić, a na pewno nie (tak jak to piszesz) - byle co ....

Nagrywarki nie kupowałem z myślą aby mnożyć w nieskończoność filmy DVD na HDD, bo i kiedy by to oglądać.

Nadal utwierdzam się w przekonaniu, że Sony zakończyło żywot w latach 90-tych i nic tego nie zmieni. Sony to dla mnie PS i kiepskie telewizory, z aparatami ich nie kojarzę (coś tam wypuścili, ale nic co by zawojowało rynek).
 

mobor

Banned
Instrukcję po polsku przeglądałem i nawet ściągnąłem na dysk i było opisane MENU ENG, chyba że na stronie mają tylko taką.


Mają tylko taką bo modele są nowiutkie. Instrukcje PL Sony Poland dokleja do kartonika z zewnątrz. Menu jest wspaniale spolonizowane choć...dla mnie to nie jest najważniejsza sprawa..
Swoją drogą- o ile sobie przypominam- NIGDZIE w instrukcji nie pisze MENU ENG... Pisze tylko ze jest mozliwosc wyboru opcji jezykowych



Nie mam jej to nie mogę tego stwierdzić, ale mogę stwierdzić jedno, co nadal przekonywuje mnie do Panasonica, to 2 lata e-gwarancji (Sony tylko roczek).


Zgodnie z prawem UE - elektronika uzytkowa podlega 24 miesiecznej opiece serwisowej. I tak jest też z SONY. Ale zapewniam Cię że wyłączone są z niej czesci ktore się normalnie zuzywają jak: silniki, lasery, lampy podswietlające w monitorach LCD, głowice magnetyczne etc....
Niezaleznie wiec co masz na pisane w swojej gwarancji a ja w swojej- obowiązują te same warunki opieki serwisowej...

Dodatkowym atutem jest 1-sekundowe nagrywanie,

hehe- na co komu 1 sec nagrywanie ? :)
W kamerze jeszcze (może 1 na 100) się to przyda...ale w nagrywarce??


a zalet jeszcze można mnożyć i mnożyć i nie ma co się kłócić, co jest lepsze, a co gorsze.

Ja się nie kłóce- polemizuję. Napisales 2-3 posty wczesniej ze w tej klasie cenowej Panasonic jest bezkonkurencyjny- udowadniam że się mylisz. Piszę to głównie po to by uswiadomic innym- mniej zapatrzonym w Panasonica - że są jeszcze inne marki warte uwagi niz Matsushita...


Skoro jestem fanem f-my Panasonic to coś musiało mnie do tego skłonić, a na pewno nie (tak jak to piszesz) - byle co ....


Na razie nie przekonałes mnie by było to coś innego niż emblemat.
Moze sie mylę. Moze to eleganckie, nie-plastikowe wykonanie? Może to produkt wyprodukowany w Japonii ... ? Nie mam pojęcia... Na razie tylko piszesz "bo to Pansonic!"

Nagrywarki nie kupowałem z myślą aby mnożyć w nieskończoność filmy DVD na HDD, bo i kiedy by to oglądać.


Zgadza się- ja też nie. Ale tak się akurat dziwnie składa ze to Panasonic wymaga "mnożenia filmów" na HDD. Nie potrafi on bowiem wykonać tak prostej operacji jak bezposredni zapis filmu na płycie DualLayer. Trzeba go wczesniej zapisac na HDD - czyli traci się niepotrzebnie czas i zarzyna HDD

Nadal utwierdzam się w przekonaniu, że Sony zakończyło żywot w latach 90-tych i nic tego nie zmieni. Sony to dla mnie PS i kiepskie telewizory, z aparatami ich nie kojarzę (coś tam wypuścili, ale nic co by zawojowało rynek).

Masz swoje przekonanie i pozostan wiec im wiernym ale przypomnę moze klilka faktów.

- To Panasonic zarżnął na smierc Technicsa - własnie poltyką produkowania coraz bardziej szmelcowatego sprzętu.
- To Sony dostarcza 90% profesjonalnego wyposarzenia dla studiów telewizyjnych i filmowych
- To SONY wprowadza nowe formaty telewizyjne DV CAM, XD CAM, DigitalBETA etc) Panasonic tkwi w ciągle w "z niczymm niekompatybilnym" DVCPRO i P2 (którego tez nikt specjalnie nie polubił) czy HDV (razem z JVC)
- Telewizory SONY produkuje nie gorsze od Panasonica- szczegolnie tego produkowanego w Czechach
- Playstation ? PS3 to doskonały MediaCenter - nie tylko konsola do gier ..

Nie bronię marki SONY z takim zacietrzewieniem jak ty panasonica gdyz wiem ze sprzet HiFI tłuką marny - podobnie jak wiekszosc towarzystwa (z Panasonic'em na czele)ale przynajmniej produkuje sprzęt pod jednym brandem - najwyrazniej nie mają się czego wstydzić (Matsushita posługuje się natomiast 3 czy 4 różnymi markami z których zadna nie jest ekskluzywna - co mogłoby uzasadniać po czści taki fakt)
 
Ostatnia edycja:
Ok daliśmy sobie "po razie" :mrgreen: i niech tak pozostanie. Nie czas i miejsce na rozwodzenie się nad wyższością jednej marki nad drugą, przejdźmy do głównego tematu.

Chciałbym zapytać osoby, które możliwe że testowały funkcję ShowView, czy wogóle ona działa ? Z tego co zdążyłem się zorientować to kody dostępne są w TO&OWO TV i TELE Tygodniu np. xx-xxx-xxx (x-cyfry), ale niestety nie kupuję tej gazety, więc ciężko mi jest powiedzieć, czy to nagrywanie działa i czy jak nadawanie programu się opóźni w czasie np.5min. to czy nagrywanie odbędzie się wg. kodu po tych 5min. ?

I jeszcze chciałbym ponowić jedno pytanie, bo zamierzam kupić zwykły odtwarzacz DVD, czy jak podłączę go jako źródło zew. to będę mógł zgrywać z płyt DVD na HDD ?
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
mobor napisał:
Zgadza się- ja też nie. Ale tak się akurat dziwnie składa ze to Panasonic wymaga "mnożenia filmów" na HDD. Nie potrafi on bowiem wykonać tak prostej operacji jak bezposredni zapis filmu na płycie DualLayer. Trzeba go wczesniej zapisac na HDD - czyli traci się niepotrzebnie czas i zarzyna HDD
Tu mnie zaskoczyłeś. Nie wydaje Ci się, że lepiej, gdy to HDD pracuje przez 2-3 godziny, niż laser? W końcu skopiowanie gotowego nagrania na +R DL trwa góra 40 min (dla płyt 2.4x). Na dodatek wcześniej można taki materiał poprzycinać. Dla mnie nagrywanie na żywo bezpośrednio na płytę nie ma sensu, gdy się ma nagrywarkę z HDD. I jeszcze jedno. Czy nagrywasz bezpośrednio na płytę, czy też na dysk sytuacja jest podobna z punktu widzenia dysku. W jednym i drugim przypadku dysk jest zasilany i jego talerze się obracają. A praca głowic przy nagrywaniu na dysk jest minimalna (kwestia buforowania). Jedyna zaleta bezpośredniego nagrywania na płytę, to oszczędność czasu.

BTW: czytałeś może wiadomość ode mnie?

ArtS :)
 
Właśnie oddałem DMR-EH57 i z dopłatą wziąłem DMR-EH67 i nie żałuję żadnej wydanej złotówki.

Ale do rzeczy. Jest możliwość zgrywania z DVD na HDD.

Wystarczy podłączyć zew. odtw. DVD pod nagrywarkę i można zgrywać *.avi, *.mpg, *.dvix i wszystko inne co uda się otworzyć na odtw. DVD.



To mi w zupełności wystarczy aby wrzucić full pociętych filmów z kompa i w nagrywarce zrobić z nimi porządek.

Osoby, które pisały wcześniej, że nagrywarka ma dobre przetworniki analogowo/cyfrowe są w błędzie !!! Zgrałem kawałek materiału z kablówki i z DVD i powiem szczerze, że się zawiodłem. Liczyłem na obraz i dźwięk dobry, a co otrzymałem ? Rewelację powalającą na kolana !!!!!!!!!
Kupuje te szajsungi i zgrywajcie sobie bezpośrednio te beznadziejne divx'y na HDD, ale takiego obrazu i dźwięku na pewno nie uzyskacie jak na tym Panasonicu.

Boshe, kto jeszcze ogląda divx'y ? Za rok wejdą nagrywarki HD, a może i nawet wcześniej to pewnie dalej ludzie będą wybrzydzać, że nie ma dalej możliwości zgrywania divx'ów. Trzeba iść wraz z rozwojem techniki, a nie się cofać.

Wreszcie życie stało się prostsze.....i obraz jakby wyraźniejszy....:mrgreen:
 

mobor

Banned
Ja oglądam DIVXy i wcale sie tego nie wstydzę.
Np taki 13 posterunek (ponad 40 odcinków w jakosci o wiele LEPSZEJ od tej jaką daje cyfra +) mam na ... 2 płytach DVD
Poza tym - jest sporo klasyki filmowej której prozno szukac na oryginalnych DVD (które zawsze preferuję). Jesli mam wiec wybór DIVX albo WCALE - zdecydowanie wolę mieć film w DIVX niż wcale
HD nie ma tu nic do rzeczy i jeszcze dużo wody upłynie zanim będzie sens kupwoania stacjonarnej nagrywarki HD
 
Wiem, że ktoś pisał już wcześniej, chyba w wątku z DMR-EH65, że nie ma diody w trybie standby. A czy jest możliwość włączenia np. zegara po przejściu w ten tryb ? W nocy jest super, ciemno wszędzie, głucho wszędzie......... ale w ciągu dnia przydał by się taki mały zegareczek :mrgreen:
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Ja szukałem takiej możliwości aby przy Stand by był zegar i niestety nie udało mi się tego zrobić.Co prawda za długo tego nie robiłem ale chyba nie ma takiej opcji.

pozd
 

Jan-Luc

New member
F_R_A_N_E_K napisał:
Wiem, że ktoś pisał już wcześniej, chyba w wątku z DMR-EH65, że nie ma diody w trybie standby. A czy jest możliwość włączenia np. zegara po przejściu w ten tryb ? W nocy jest super, ciemno wszędzie, głucho wszędzie......... ale w ciągu dnia przydał by się taki mały zegareczek :mrgreen:


Oczywiście można.
Option/do innych funkcji/ustawienia/ekran/wyświetlacz-jasny
 
Jan-Luc napisał:
Oczywiście można.
Option/do innych funkcji/ustawienia/ekran/wyświetlacz-jasny

Ale gościu mnie zaskoczyłeś. Rzeczywiście działa. Dzięki bardzo. Jak najbardziej kolejny punkcik reputacji dla Ciebie !!!

Bawiłem się trochę i wiedziałem o tym, że są takie funkcje, ale myślałem, że wyświetalcz -jasny-ciemny jest tak jak mam to w kinie domowym do podświetlenia mniejszego w nocy i jaśniejszego w dzień. Trochę to w instrukcji nie jest intuicyjnie napisane.
 

Lemmy

New member
Witam.
Czy ktoś może napisać jak ten sprzęt współpracuje z dekoderem cyfry+ i n-boxem "e-nki". Czy są jakieś problemy ze zgrywaniem materiału z ww. dekoderów, czy wszystko przebiega bezproblemowo.
Pozdrawiam.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nagrywanie odbywa się drogą analogową. Najlepiej przez Scart (RGB). Stąd nie powinno być żadnych problemów z nagrywaniem.

ArtS :)
 

chopin67

New member
mobor napisał:
Arts

"wgryzanie" nic Ci nie da - w instrukcji nie ma zadnych odnosników do menu.... Musisz poszukać odpowiednije dokumentacji (tak jak ja) lub...pobawić się sprzętem w domciu ;)

Kolego; zaintrygowała mnie informacja o nagrywarce sony 750 z polskim menu i ceną(w/g mnie b. atrakcyjną). Czy możesz podać jakiś bliższy namiar

z gory dzięki
chopin67
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lemmy napisał:
Witam.
Czy ktoś może napisać jak ten sprzęt współpracuje z dekoderem cyfry+ i n-boxem "e-nki". Czy są jakieś problemy ze zgrywaniem materiału z ww. dekoderów, czy wszystko przebiega bezproblemowo.
Pozdrawiam.

Mam co prawda starsza wersję DMR EH 55 jednak w przypadku nagryania z n-boxa nie ma żadnego problemu.Oczywiście ngrywanie jest jedynie możliwe poprze scarta (rgb) ale i tak jakośc jest dobra.
 

PawDar

New member
witam
mam prośbę do posiadaczy Panasonic'a DMR EH67 o potwierdzenie, czy ten sprzęt posiada funkcje analogiczne do poniższych (nazwy używane przez Philips'a):
- powtórka
- wstrzymywanie programów na żywo
- FlexTime
- natychmiastowy skok
- bufor przesunięcia czasu
Są to funkcje umożliwiające wykorzystywanie funkjci rodzaju "Live TV" poprzez bufor, na który zgrywany jest automatycznie materiał z kanału, który akurat oglądamy. Czy takie funkcje posiada Panasonic? Na stronie producenta odnalazłem jedynie wzmianekę o "jednoczesnym nagrywaniu/odtwarzaniu"...
Funkcje wskazane powyżej posiadają nagrywarki Philips'a... okupując to niestety słabszymi przetwornikami. Same funkcje wydają się jdnak być przydatne... Może też jakaś opinia nt. Philips'a? Czy warto to brać pod uwagę? (np. DVDR 3590 H lub 7310 H)

pozdrawiam
 

brot

New member
Zgrywanie materiału z VHS

Witam.

Planuje zakup tej nagrywarki, jednakże mam trochę starych kaset VHS i chciałbym je zarchiwizować na płytach DVD

Czy ktoś się orientuje, jak modele DMR-EH57(67) radzą sobie ze zgrywaniem materiału z VHS na DVD ??
Czy faktycznie posiadają one funkcje "Odświeżające kopiowanie kaset" jak podaje Panasonic w opsie funkcjonalności nagrywarek DIGA ??

Pozdrawiam
brot
 
Do góry