Panasonic dmr-eh57

Golibroda

New member
DivX

Witam

Wyczytałem w specyfikacji nagrywarki DMR-EH57, ze potrafi odczytywać pliki DivX tylko z płyt cd/cdrw oraz dvd-r.

Moje pytanie brzmi:
Czy ktoś sprawdził czy nagrywarka odczyta DivX z płyt DVD-RW ?

W sumie nagrywam filmy Divx tylko tymczasowo i wolałbym do obejrzenia upchnać na jednej płytce DVD-RW wiecej materiału na raz a potem mieć mozliwość skasowania i ponownego użycia.

I drugie pytanko:
Czy materiał Divx, MP3,JPG mozna przegrać z płyt na HDD?

Pozdrawiam
Piotr

P.S.
Wymysliłem jeszcze jeden myk ;)

Jeśli nagrywarka DMR-EH67 ma czytnik kart SD a czytałem, że z niego można zgrać JPG na HDD to i może da się SD wykorzystać jako bufor i wrzucic na nią pliki Divx a potem przegrać z SD na HDD.
Tylko czy z dysku takie pliki dadzą się odtworzyć.

Tego to juz chyba nikt nie sprawdzi bo EH67 chyba jeszcze nie ma w sprzedaży :(
 
Ostatnia edycja:

dyzio

Member
Golibroda napisał:
Witam
Czy ktoś sprawdził czy nagrywarka odczyta DivX z płyt DVD-RW ?
Czy materiał Divx, MP3,JPG mozna przegrać z płyt na HDD?

1 - U mnie nie, komunikat unreadable czy jakos tak.
2 - Divx-a - nie chciala skopiowac. Innych nie sprawdzalem.
 

head

New member
Skanowanie progresywne

Czy DMR-EH57 posiada funkcję progresywnego skanowania i czy to ma duże znaczenie w jakości odtwarzanego obrazu?
 

head

New member
jarwisz dzięki ;) DMR-EH57 będzie chyba moim wyborem, zastanawiałem się także nad LG RH-278H, jednak mam mieszane uczucia co do niezawodności urządzeń DVD HDD tej marki.

 

jarwisz

New member
Bez reklam
adam-ck napisał:
czy jest to obojętne.
obojętne

na +R/RW musisz robić jeszcze Top Menu
na -R/RW nie trzeba

ps
najlepiej nagrywaj na firmowych
ja nagrywam na TDK
ale to tylko dla bezpieczeństwa danych
dla nagrywarki jest to obojętne
 

Lemmy

New member
Czy istnieje jakiś sposób zgrania plików jpeg i mp3 na HDD w tej nagrywarce (mam nadzieję, że "Polak potrafi")?:)
 
Ostatnia edycja:
Golibroda napisał:
Witam
Czy ktoś sprawdził czy nagrywarka odczyta DivX z płyt DVD-RW ?

dyzio napisał:
1 - U mnie nie, komunikat unreadable czy jakos tak.
2 - Divx-a - nie chciala skopiowac. Innych nie sprawdzalem.

dyzio czy zamykałeś płytkę DVD-RW po nagraniu ? Bo z tego co zdążyłem się zorientować ten zabieg jest niezbędny do prawidłowego odtworzenia (gdzieś o tym czytałem w instrukcji)

Miło by było jakby nawet ktoś inny dał jakieś info, bo przymierzam się do zakupu.
 

dyzio

Member
F_R_A_N_E_K napisał:
dyzio czy zamykałeś płytkę DVD-RW po nagraniu ? Bo z tego co zdążyłem się zorientować ten zabieg jest niezbędny do prawidłowego odtworzenia (gdzieś o tym czytałem w instrukcji)


Tak zamykałem, i niestety efekt jak napisalem.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
dyzio napisał:
Tak zamykałem, i niestety efekt jak napisalem.

to trochę dziwne
u mnie sam muszę zamykać sesję i tworzyć menu ale tylko przy +RW
natomiast przy -RW proces ten przebiega sam automatycznie i na koniec jest tylko komunikat o tym iż płyta nadaje się tylko do odczytu.

czy u Ciebie jest inaczej?

ps
na temat divx nie pomogę gdyż nie uznaję /nie zbieram/ takiego formatu.Obraz musi być super.Jak już to tylko DVD.

pozd
 

mobor

Banned
Ja tez kiedyś nie uznawałem divx ale zdanie nieco zmieniłem...
Czesto zdarzaja sie perełki kina polskiego czy starsze tytuły- dostepne wylacznie wsieci w formacie divx - np ZNACHOR....
Obejrzenie tego (i innych) filmu w divx okazało sie dla mnie - o dziwo - bardzo komfortowe.
Mając do wyboru obejrzenie ZNACHORA w divx lub nie obejrzenie go wcale- wolę zdecydowanie opcję pierwszą...
 

dyzio

Member
jarwisz napisał:
to trochę dziwne
u mnie sam muszę zamykać sesję i tworzyć menu ale tylko przy +RW
natomiast przy -RW proces ten przebiega sam automatycznie i na koniec jest tylko komunikat o tym iż płyta nadaje się tylko do odczytu.

czy u Ciebie jest inaczej?

pozd


Czekaj bo sie troche pomieszalo, wiec raz jeszcze po kolei:

Na plyte DVD -RW (Platinium) nagralem divixa, za pomoca nero. Chyba jako DAO. Sesja zamknieta. Wsadzam w panasa i komunikat UNREADABLE o ile pametam.

Nastepnie na CDR-a (TDK) zwyklego nagralem rowniez divixa i wsadzilem w panasa. Czyta i odtwarza OK. Chcialem skopiować na HDD ale nie chciał. Nie pamietam jaki byl komunikat.
 
I stało się......właśnie zakupiłem czarnego konia........ DMR-EH57 :mrgreen:
yeah !! Jak szaleć to szaleć i to jeszcze przed zakupem 32LX70, do którego również się przymierzam.

Trochę zniechęciło mnie do zakupu brak możliwości zgrywania z DVD na HDD, ale przekonało na 100% 1080p + HDMI i oczywiście dodatkowe urządzenie służące jako.......PIP hehe, to jest to, nie można przecież czekać w nieskończoność na TV z 2 tunerami :twisted:
160GB w zupełności wystarczy, bo i tak kiedy by to oglądać.
Zamówienie złożyłem na http://www.hifiexpert.pl
Po rozpracowaniu swoje spostrzeżenia na pewno opiszę i postaram się uczestniczyć w dyskusji. Bezdyskusyjnie w tej klasie cenowej PANASONIC IS NO.1
 

videograf

New member
Nagrałem na dysk nagrywarki film o dlugości 1 godzina 31 minut w jakości XP czy teraz aby zgrac na dvd-r muszę czekac na płytę 1.31 minut Ngrywarka nagrywa tylko w czasie rzeczywistym ?????????????? Proszę o pomoc e tym temacie
 

mobor

Banned
No wiesz- troche Ci popsuje humor ;)

DMR-57 wcale nie jest liderem w swojej klasie. Ba- powiem więcej. Wypada BLADO przy nagrywarce SONY 750
Wszystkie niedogodnosci o ktorych wspominasz- nie wystepują w SONY (np spróbuj na Panasonicu nagrać płytkę DL bezposrednio z wesjcia) a do tego- SONY ma troche wiecej funkcji przy jednoczesnie DUŻO niższej cenie.
Swoją wciągnąłem 4 dni temu za...jedyne 1120zł

No i w srodku siedzi Pioneer ;)


PS tez rozważałem w ub tygodniu Panasonica ale dokłądna lektura instrukcji obsługi obu model + informacje o tym co siedzi w Soniaczu (cena też) ostatecznie przekonały mnie do zakupu...SONY ;)
 
Ostatnia edycja:
mobor napisał:
No wiesz- troche Ci popsuje humor ;)

DMR-57 wcale nie jest liderem w swojej klasie. Ba- powiem więcej. Wypada BLADO przy nagrywarce SONY 750
Wszystkie niedogodnosci o ktorych wspominasz- nie wystepują w SONY (np spróbuj na Panasonicu nagrać płytkę DL bezposrednio z wesjcia) a do tego- SONY ma troche wiecej funkcji przy jednoczesnie DUŻO niższej cenie.
Swoją wciągnąłem 4 dni temu za...jedyne 1120zł

No i w srodku siedzi Pioneer ;)


PS tez rozważałem w ub tygodniu Panasonica ale dokłądna lektura instrukcji obsługi obu model + informacje o tym co siedzi w Soniaczu (cena też) ostatecznie przekonały mnie do zakupu...SONY ;)

Gratuluję zakupu, ale ja jako nałogowy "zboczeniec" f-my Panasonic nie mam tych rarytasów o których piszesz, ale i tak nie zniechęciło to mnie do zakupu. Może i ma jakieś tam niedociągnięcia, ale jaki sprzęt ich nie ma (chociażby nagrywarka o której mówisz bez PL menu :-D ).
Na f-mie SONY zawiodłem się dawno temu i opuściłem ich ze smutkiem, bo przez wiele lat niczego treściwego nie prezentowali, a miałem trochę tego sprzętu. Panasonic przez te wszystkie lata, utrzymywał i utrzymuje sprzęt na dobrym poziomie (nie idealnym jakoby się chciało). Cena idzie w parze z jakością czego przykładem jest chociażby 32LX70P, którego już niedługo "łykam", o czym pisałem we wcześniejszym poście.

PS.Nie popsułeś mi humoru :mrgreen:

-------------------------
Mam jeszcze takie pytanie. Skoro nie można zgrywać z DVD na HDD, to czy jak podepnę jako zew. źródło odtwarzacz DVD (stacjonarny) pod nagrywarkę, to czy wtedy będę mógł zgrywać ?
 
Ostatnia edycja:

mobor

Banned
hehe

no i widzisz- nawet nie chciało Ci się sprawdzić oferty konkurencji ;)
Sony MA POLSKIE MENU - całkowicie polskie
Bo to Pioneer ;)

Ja z Panasonica zrezygnowałem juz dawno. Odkąd zaczął produkować byleco i bylejak... Jedną markę już zdążył zarżnąć niemal na śmierc - mam na mysli Technicsa. Jedyne co trzyma tą markę przy zyciu to legendarny gramofon analogowy- konstrukcja sprzed 20 lat...
Ale mimo to- nie jestem uprzedzony do marki
Zadałem sobie trud przeczytania instrukcji, obejrzenia sprzetu na zywo w sklepie- i dopiero wowczas podjalem decyzje o zakupie. A nie na zasadzie- nie bo to Panasonic
 
Ostatnia edycja:
Do góry