Jak to podłączyć wszystko do kupy?

Jussi

New member
Bez reklam
Czesc,
Mam pytanko a propos polaczenia ze soba sprzetu. Do dyspozycji mamy dekoder polsatu, telewizor i amplituner kina domowego. Chcialbym, aby dekoder polsatu byl podlaczony do TV, a w razie gdyby cos fajnego lecialo z dekodera (lub ogladajac cos z neta na tv) wtedy wlaczyc dekoder i kino domowe (czyli zeby sygnal szedl z tv do aplitunera). Wiem, ze najprosciej byloby podlaczyc TV i dekoder do aplitunera, ale nie chce musiec zawsze wlaczac apli, gdy chce po prostu obejrzec cos w TV.
Jakies pomysly? :)
 

Jussi

New member
Bez reklam
TV Philips 49PUS6561: 4x HDMI, 1x optic out, wyjście słuchawkowe

Ampli Yamaha RX-V663: 2xHDMI in, 1xHDMI out, 2x coaxial in, 2x optic in, 2x optic out

Dekoder polsatu: 1xHDMI out, 1x coaxial out

PS: czy HDMI w TV są wejściami czy mogą również wysyłać sygnał np. do apli bo to by znacznie ułatwiło sprawę :) ?
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Połączyć TV z ampli kablem HDMI do gniazd oznaczonych jako ARC, a dekoder z TV do dowolnego gniazda hdmi. Jeśli jeden za sprzętów nie obsługuje ARC, to po prostu podłączyć dekoder do TV za pomocą hdmi, a TV z ampli za pomocą kabla optycznego/coaxial.

PS: czy HDMI w TV są wejściami czy mogą również wysyłać sygnał np. do apli bo to by znacznie ułatwiło sprawę :) ?
Gniazdo hdmi w TV oznaczone jako ARC wysyła dźwięk do ampli jeśli podłączymy też do gniazda hdmi ARC.
 
Ostatnia edycja:

Killarmy

New member
Połączyć TV z ampli kablem HDMI do gniazd oznaczonych jako ARC, a dekoder z TV do dowolnego gniazda hdmi.
Gniazdo hdmi w TV oznaczone jako ARC wysyła dźwięk do ampli jeśli podłączymy też do gniazda hdmi ARC.

dokładnie, a w ampli zapewne masz funkcje pass through, która służy do przesyłania dźwięku na wyłączonym amplitunerze.
 

Jussi

New member
Bez reklam
Wziąłem się w końcu za to i niestety nie jest tak prosto. Podłączyłem dekoder --> tv, a z tv --> ampli, ale niestety po włączeniu ampli dźwięk nie idzie na głośniki. Na gniazdach HDMI w ampli nie mam napisane ARC tak jak na TV wiec domyślam się, że pozostaje mi, tak jak to pisał Drunk, połączenie optycznym z TV --> ampli i wtedy to co będzie puszczane z dekodera do tv, będzie też puszczane na głośniki?
 

Jussi

New member
Bez reklam
Czy dobrze rozumuje, ze jesli polacze optycznym tv z ampli to w razie potrzeby to co idzie z dekodera na telewizorze bede mogl puscic na amplitunerze (siakas impreza itp.)?
 

Jussi

New member
Bez reklam
Czy TV wtedy automatycznie przelaczy dzwiek z tv na amplituner wyłączając glosniki telewizora czy trzeba coś ustawiać w menu telewizora?
 

Jussi

New member
Bez reklam
No niestety hdmi nie trybi w obie strony. Ten system ARC to jakas w miare nowa sprawa, ze moja yamaszka rxv663 tego nie obsluguje? Szkoda...
 
Do góry