amplituner i kolumny 16m2

shogun990

New member
Witam forumowych zapaleńców

Zaczynam powoli głośno myśleć i zastanawiać sie nad wymianą swojego obecnego zestawu.
Na razie zbieram informacje co i jak. Jakie będą koszta itp.
Moj obecny zestaw to Onkyo NR579 + Mission M34i i central z tyłami MHT System.
Jeśli chodzi o ampli myślę o Onkyo TX-NR656.
Ze starego sprzętu bylem jak najbardziej zadowolony wiec chyba nie będę wydziwiał.
Jesli chodzi o kolumny chwilowo by to były same fronty a z czasem reszta.
Znalazłem kilka propozycji w necie ale póki co jeszcze bez odsłuchu i nie mam pojęcia jak to by sie zgrało z ampli i muzyką jaką slucham.
-JBL STUDIO 280 okolo 1400 za szt
-Klipsch Reference R-26F okolo 1250 za szt
-Melodika BL40 okolo 1300 za szt
Teraz trochę danych pokój 16m2
Procentowo to muzyka jakieś 60% może nawet 70% a reszta to filmy BD i DVD Tv i konsole.
Wiem ze muza w stereo to sporo ale jakoś nie wyobrażam sobie filmu i giercowania w 2.0. :D
Rodzaj muzyki to Polski Hip Hop Chillstep Chillout Trance i Dubstep
Prosze was o pomoc??
Jak ma sie ampli do wymienionych kolumienek i rodzaju muzyki jaką słucham i mojego metrażu???
Mysle ze jesli chodzi o budżet to jak by sie zmieściło w okolo 2500 za ampli i około 1500 za szt za kolumne to by bylo ok.
 

shogun990

New member
Dzieki Henry za podpowiedz. A jak te kolumienki mowie o studio 270 i BL30 maja sie do rodzaju muzyki jaka slucham?? Ktos testowal moze cos doradzi.


Wysłane z mojego Lenovo A7600-H przy użyciu Tapatalka
 

Henry

Active member
Bez reklam
Teoretycznie tak, ale każdy inaczej odbiera brzmienie i każdemu co innego pasuje.
Z odsłuchem nie powinno być problemów, bo to dość popularne modele.
Spróbuj posłuchać i ocenić.
 

shogun990

New member
Latalem po marketach niestety lipa jesli chodzi o kolumienki. Ale w starym koninie jest salonik ultimateaudio jak wyjde ze szpitala odwiedze i zapytam sie o ewentualne odsluchy.

Wysłane z mojego Lenovo A7600-H przy użyciu Tapatalka
 

shogun990

New member
Ok dziękuję za wszustkie rady i opinie. Spróbuje posluchac tych kolumienek. Najbardziej mi się widzą studio 280. :) Zobaczymy co da się przesłuchać. Pozdrawiam i miłego dnia życzę.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Daj znać jak posłuchasz. Pokój nie jest duży także myślę, że Studio 270 wystarczą. Chyba, że lubisz dużo basu wtedy można myśleć o 280. W sumie w muzyce, której słuchasz bas odgrywa ważną rolę.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Witam forumowych zapaleńców

Zaczynam powoli głośno myśleć i zastanawiać sie nad wymianą swojego obecnego zestawu.
Na razie zbieram informacje co i jak. Jakie będą koszta itp.
Moj obecny zestaw to Onkyo NR579 + Mission M34i i central z tyłami MHT System.
Jeśli chodzi o ampli myślę o Onkyo TX-NR656.
Ze starego sprzętu bylem jak najbardziej zadowolony wiec chyba nie będę wydziwiał.
Jesli chodzi o kolumny chwilowo by to były same fronty a z czasem reszta.
Znalazłem kilka propozycji w necie ale póki co jeszcze bez odsłuchu i nie mam pojęcia jak to by sie zgrało z ampli i muzyką jaką slucham.
-JBL STUDIO 280 okolo 1400 za szt
-Klipsch Reference R-26F okolo 1250 za szt
-Melodika BL40 okolo 1300 za szt
Teraz trochę danych pokój 16m2
Procentowo to muzyka jakieś 60% może nawet 70% a reszta to filmy BD i DVD Tv i konsole.
Wiem ze muza w stereo to sporo ale jakoś nie wyobrażam sobie filmu i giercowania w 2.0. :D
Rodzaj muzyki to Polski Hip Hop Chillstep Chillout Trance i Dubstep
Prosze was o pomoc??
Jak ma sie ampli do wymienionych kolumienek i rodzaju muzyki jaką słucham i mojego metrażu???
Mysle ze jesli chodzi o budżet to jak by sie zmieściło w okolo 2500 za ampli i około 1500 za szt za kolumne to by bylo ok.

moim zdaniem chcesz zamienić siekierkę na kijek :
-z obecnego amplitunera jesteś zadowolony
-amplituner 579 jest 5-kanałowy , ale to niewiele słabszy model od serii 6.. ( 7-kanałowej )
-kolumny masz całkiem spoko ( bas 2x17cm ) , co da Tobie zmiana na 1x17 czy tez 2x17cm ale w "innym opakowaniu i brzmieniu" -chyba że tego chcesz
-funkcje sieciowe masz ( po kablu , bo nie masz wifi i bluetouch )
-moc spokojnie wystarczy , zasilacz masz 460W , to całkiem sporo , w serii 6.. masz ok. 600W ale i 7 kanałów do obsłużenia dlatego ma mocniejszy zasilacz

zmienisz na :
-7.1 , którego pewnie nie wykorzystasz
-inne kolumny , niekoniecznie lepsze ale o innej barwie i innej dynamice ( klipsh mają wyższą od obecnych jak i JBL )
-zyskasz nowe dekodery , jeśli na tym najbardziej zależy


ja bym pozostawił obecny amplituner i szukał na początek kolumn bardziej Tobie pasujących , kupił wzmacniacz stereo i dzielnik by móc szybko przełączać dźwięk między sprzętami , będziesz bardziej zadowolony

podłącz obecne kolumny pod wzmacniacz i zobacz co potrafią , lub pozałączaj "ulepszacze" w Onkyo ( dynamicequalizer , music optimizer ... ) i zobacz efekty , porównaj co zagra lepiej
 

shogun990

New member
Ogolnie stary zestaw chcialem przeniesc do salonu dziennego. A u siebie w pokoju postawic cos nowszego. Moj onkyo dziala owszem ale czasem tez mu sie troche fiksuje. Znaczy jak odpalam na ampli trzy pierwsze przyciski zrodla bd lub vcr lub cbl to lubi sie odpalac druga strefa. Irytujace ale da sie zyc. Troche mi brakuje wyjsc hdmi. A powiedz mi kolego cos wiecej o tym dzielniku jak mozesz.

Wysłane z mojego Lenovo A7600-H przy użyciu Tapatalka
 

shogun990

New member
Probowalem cos wyszukac o tych rozdzielaczach. Znalazlem jakis za okolo 500 zl. Tylko wielu uzytkownikow odradza tego typu rozwiazanie. Podobno jest duza strata jakosci dzwieku i nie dokonca to bezpieczne. Czy to prawda nie wiem. A co do mojego onkyo to ja mam zestaw 5.0 ale 579 ma chyba 7.1 o ile dobrze pamietam. :)

Wysłane z mojego Lenovo A7600-H przy użyciu Tapatalka
 

mors111

Active member
Bez reklam
A co do mojego onkyo to ja mam zestaw 5.0 ale 579 ma chyba 7.1 o ile dobrze pamietam. :)

Wysłane z mojego Lenovo A7600-H przy użyciu Tapatalka

faktycznie 579 jest 7.1 ( nie doczytałem , pomyliłem z 509 ) czyli ma mniejsza moc od serii 6.. , ale nie jakoś drastycznie mniej ( 160W vs 130W , dalej przy mocnym zasilaczu )

co do dzielnika
-nie jest on taki zły
-dobre pewnie nie są tanie :

https://www.gfmod.pl/pl/p/Beresford-TC-7220-MKII-Przelacznik-Audio/129

-przełączasz między amplitunerem a wzmacniaczem te sam kolumny
-dobre audio podłączasz do wzmacniacza
-z amplitunera też możesz wyjść sygnałem na wzmacniacz i lepiej słuchać stereo

ale

na początek posłuchaj swoich kolumn z wzmacniaczem i sprawdź czy warto zainwestować w niego

do kompletu możesz też zakupić coś z Onkyo :

Onkyo - Produkty ť Hi-Fi ť Wzmacniacze mocy Hi-Fi

A-9050 ma już wejście optyczne jak i coaxialne , co też możesz wykorzystać

lub też zakupić chwalonego Denona 520/720

ceny negocjuj u naszego kolegi Blacknina
 

shogun990

New member
Czyli kolego jesli dobrze rozumiem z ampli kd ida kable z wyjsc glosnikowych do dzielnika. Podobnie ze wzmacniacza tez z wyjsc glosnikowych do dzielnika i dalej sa wpiete kolumny???? Hmmm no to dales mi do myslenia.

Wysłane z mojego Lenovo A7600-H przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

shogun990

New member
Dzieki mors111 za podpowiedzi. Teraz trzeba sie z tym przespac. Moze faktycznie przy tej ilosci muzyki jaka slucham wzmak stereo to koniecznosc :)

Wysłane z mojego Lenovo A7600-H przy użyciu Tapatalka
 
Do góry