Philips Fidelio E6 kilka pytań

Jaxo64

New member
Otóż zakupiłem po dłuższym namyśle Fidelio E6 i mam kilka pytan :

1. Satelity bezprzewodowe ładują się tylko gdy mamy włączony sprzęt w trybie standby i Eco już nie??
2. Gdy satelity się ładują a my oglądamy film, gramy lub co kolwiek płynie z nich dzwięk bo w moim przypadku nie i się zastanawiam teraz.
3. Dziwnie też wygląda ładowanie, włączam sprzęt satelity są zadokowane w lewej satelicie zaswieca sie biała dioda a w prawej pomarańczowa dioda ładowania lecz w lewej biała znika i nie ma pomarańczowej a prawa się cały czas łąduje.( rozłądowałem je pierwszy raz i lewa padła wcześniej więc chyba powinna się ładować dłużej?? ) Gdy zdejme lewą i zadokuje ponownie włącza się pomaranczowa po chwili biała i znika.

Edit: Teraz już nie świecą sie diodki tylko coś bardzo szybko się naladowaly napewno nie 3h jak podaje instrukcja.

Edit2: Teraz z ciekawosci ponownie je podnioslem inzadokowalem prawa sie nie laduje a lewa sie laduje, 5 min temu jak byly caly czas zadokowane sie nie ladowaly zastanawia mnie czy z tym ladowaniem wszystko w porzadku bo nie powinno byc tak iz sie laduja ok, wylacze sprzet wlacze ponownie nie laduja sie i wyglada jakby byly naladowane podniose je i opuszcze to sie laduja ponownie.

Jak najlepiej ladowac staelity zawsze po uzytkowaniu zadokowac i niech sie laduja przy okazji jak zestaw jest wlaczony, czy rozladowywac je co jakis czas do zera?
 
Ostatnia edycja:

crony

Member
mam fidelio e5 wiec, tylko na ich przypadku moge sie wypowiedziec, ale mysle ze te akurat sprawy powinny działać tak samo,

1.wydaje mi sie że ładowanie u mnie następuje równiez podczas wyłaczenia głośników, tzn na pewno przynajmniej przez ten okres standby, czyli z tego co pamietam z instrukcji przez ok 5min (czy 10min) po wyłaczeniu głosników, czyli koncze ogladac film, wyłączam wszystko łacznie z tv i odkladam satelitki i widzę na jednej i drugiej pomarańczowe diody, a na jednostce centralnej czerwona, czyli ze sie ładuja w trybie stand by. dalej nigdy nie sprawdzałem, nie zwracałem uwagi, ale z rana nastepnego dnia zawsze są juz naładowane, trybu eco chyba nie posiadam, albo nie wiem, że posiadam wiec nie pomogę :)

2. dzwiek z satelit płynie caly czas, zawsze gdy z centralnej jednostki płynie dzwiek, nie ważne czy sie ładuja czy nie, czy sa akurat zadokowane czy też nie. Jedyny przypadek kiedy nie graja, to gdy włacze wszystko, a satelity nie sa zadokowane, tylko stoja gdzieś w głebi pokoju, wtedy gra tylko przód i na satelitach musze kliknąc power, żeby sie sie sparowały, ale to jedyny przypadek, bo nawet wtedy, gdybym bez sparowania zadokowal je z powrotem na grajacych "matkach" od razu zaczełyby samoistnie grać i zaczełyby sie ładowac (pomaranczowa dioda sie zapala), więc odpowiedz brzmi: tak, zawsze graja podczas ładowania, jedno z drugim nie koliduje

3. co do czasu ladowania sie poszczególnych stalelit, to widze ze u mnie nie ma reguły, wyglada ze same sobie wybieraja kiedy sie ładowac, czasem widze ze nawet po kilkugodzinnym zadokowaniu nagle w ktorejś zaswieca sie pomaranczowa dioda, czyli podładowuje sie mimo, ze nie byla w ogóle zdejmowana z matki, ogolnie to przestałem zwracać na to uwagę, tego zestawu nie udalo mi sie całkowicie rozładowac, uzywam moze max 6godzin bez zadokowania i nie doszedłem nawet do trybu 30proc naładowania, gdzie pomaranczowa dioda powinna zacząć błyskac,
 

mondomuppy

New member
Użytkuje Fidelio E6 przez ok miesiąc i jak mam satelity zadokowane na głośnikach bazowych to grają bardzo cicho albo inaczej nie grają całym spektrum dźwięku bo odrobinę je chyba słychać. Jak je odłączę to grają głośno i wyraźnie. Ten typ tak chyba ma jeśli Jaxo64 u Ciebie też tak jest.
 

Jaxo64

New member
Rzeczywiście przez chwile sie laduja czy to w trybie eco standby, czy to w trybie standby czyli widzę ze sprawa ładowania wygląda tak samo bo widac satelity laduja sie wg swojego systemu.

Aczkolwiek albo jestem gluchy albo mam satelity wyciszone i w E6 ja ich nie słyszę gdy są w trybie dokowania. W momencie kiedy je podniose zaczynają grać odrazu. Teraz się rzeczywiscie zastanawiam czy tak ma byc czy nie skoro w E5 z zadokowanych satelit płynie dźwięk.


Mondomuppy a mógłbyś przyłożyć ucho do satelity bo rzeczywiscie sluchajac jej z daleka sprawia wrażenie sie jakby grala a gdy przytule do niej ucho jest cicho.
 
Ostatnia edycja:

crony

Member
u mnie po przylozeniu ucha wyraźnie slychać, że graja i wg mnie w E6 tez musi tak być, to jest cały sens tych głosników, że po zadokowaniu wszystkie glosniki graja jako jedna pełna kolumna....
 

Jaxo64

New member
u mnie po przylozeniu ucha wyraźnie slychać, że graja i wg mnie w E6 tez musi tak być, to jest cały sens tych głosników, że po zadokowaniu wszystkie glosniki graja jako jedna pełna kolumna....

Czyli być może trafiłem na felerny model na dzień dobry. Poczekam co napisze mondomuppy bo u niego też powinny wówczas grać głośno i wyraźnie a też piszę że chyba je słychać a po podniesieniu słychać wyraźnie, chyba że w E6 coś się zmieniło aczkolwiek ja w tym nie widzę sensu.
 
Ostatnia edycja:

mondomuppy

New member
No więc jak przyłożę ucho to nie słychać żeby satelitki graly! jak je odłączam grają zdecydowanie głośno i wyraźnie natomiast jak odłączam tylko jedna i idę z nią do innego pomieszczenia to słychać, że coś tam cichutko gra. Wydaje mi się, że chyba tak ma być bo dziwne by było żebyśmy trafili obydwoje na felerne w tym zakresie głośniki. Może jakiś inny użytkownik E6 podejdzie do tablicy :)
 

Jaxo64

New member
No więc jak przyłożę ucho to nie słychać żeby satelitki graly! jak je odłączam grają zdecydowanie głośno i wyraźnie natomiast jak odłączam tylko jedna i idę z nią do innego pomieszczenia to słychać, że coś tam cichutko gra. Wydaje mi się, że chyba tak ma być bo dziwne by było żebyśmy trafili obydwoje na felerne w tym zakresie głośniki. Może jakiś inny użytkownik E6 podejdzie do tablicy :)

Dokładnie tak jak mówisz szczegolnie przy filmach slychac np deszcz w nich, juz mnie uszy bola bo od 30min kombinuje wiec widocznie tak ma byc. Dziwne tylko ze w modelu e5 graly tak samo widac jakas zmiana.

Przy sluchaniu muzyki masz tak samo tzn czy graja tak jak przy odlaczeniu czy nie? U mnie dzwiek leci ale calkiem to cos innego niz przy odlaczeniu.
 
Ostatnia edycja:

mondomuppy

New member
Jak słucham muzyki to jest inaczej niż jak po odłączeniu! coś tam grają ale bardzo cicho i tak jak by nie pełnym zakresem dźwięku czyli wspomagają tylko głośniki główne.
 

Jaxo64

New member
Jak słucham muzyki to jest inaczej niż jak po odłączeniu! coś tam grają ale bardzo cicho i tak jak by nie pełnym zakresem dźwięku czyli wspomagają tylko głośniki główne.

Dokładnie u mnie jest identycznie na poczatku nie zwróciłem na to uwagi. Poczekamy może ktoś jeszcze się wypowie bo wowczas by to chyba byla jakas roznica w stosunku do E5
 

Jaxo64

New member
Chyba nie ma za wielu chętnych do wypowiedzi w tym temacie :D

A jak Ci trzymają satelitki bo u mnie zauważyłem iż jest różnica dość wyraźna między prawą a lewą. Gdy lewa padła prawa wskazywała na ponad 10% baterii czyli około 2h mógłbym ją jeszcze użytkować. Akurat raz je rozładowałem a wczoraj i przed woczraj uzywałem ich baaaardzo długo bez dokowania i lewa wskazywała na 10-30% czyli czerwona diodka gdy prawa na ponad 30% czyli biała diodka.
 

mondomuppy

New member
Hmmm nie rozładowałem ich ani razu! Codziennie oglądam filmy/gram na ps4 łącznie może z 4h, resztę czasu spędzają zadokowane przy słuchaniu muzyki.
 

link2jack

New member
Kupiłem używkę e6. Po kilku minutach działa tylko sub. zmieniam kable HDMI (podłączenie HDMI arc). Co może być przyczyną?
 

link2jack

New member
Sądzę że to nie wina podłączenia,wymieniłem 3 kable HDMI, po optyki są te same objawy, gdzie mogę wysłać sprzęt do naprawy?
 
Do góry