Dobieranie kina domowego do pokoju 14,5m2

bobik114

New member
Witam, po przeczytaniu kilkudziesięciu wątków, przejrzeniu testów (które w większości ostatecznie okazały się komercyjnym stekiem bzdur), chciałbym poprosić o pomoc.
Staram się skompletować kino domowe, w którym na początku priorytetem są kolumny frontowe oraz amplituner (reszta z czasem).
Zestaw będzie używany w 50 % do filmów, gier i TV oraz w 50% do muzyki: rock, electro, dubstep, pop, metal, funk, jazz, blues, amerykański rap (kolejność nie jest przypadkowa).
Chciałbym przeznaczyć na taki zestaw max 4000 zł (chociaż najbardziej liczy się dla mnie stosunek jakości do ceny).
Kolejnym wymogiem jest przedni bass reflex, gdyż kolumny staną dość blisko ściany (za którą będą sąsiedzi, którzy mają słyszeć jak najmniej).
Mogą to być używki, byleby w czarnym kolorze.
Co do ampli, to zależy mi na tym, żeby miał wifi oraz bluetooth (źródłem dźwięku bardzo często będzie laptop, więc ciągnący się za mną kabel raczej odpada).
Mieszkam w kamienicy (wysokość do sufitu: 2,90m), pomieszczenie w kształcie prostokątu, odległość do miejsca odsłuchu to około 2,5m.



Znalazłem kilka ciekawych propozycji:
Ampli: Yamaha RX-A550 i Denon AVR-X2200W
Kolumny: Indiana line nota 555, Dali Zensor 5 lub 7, Tonsil Maestro II 180, i najbardziej interesujące Dali Lektor 6 (używane za 1600)

Zależy mi bardziej na obecności tonów wysokich oraz (szczególnie) niskich.
Stawiam piwo, a nawet zgrzewke pomocnym :d (w Poznaniu)
 

Killarmy

New member
szukając ampli używki koniecznie zwróć uwagę żeby miał pre out. W późniejszym czasie spokojnie rozbudujesz system o wzmacniacz stereo i jakość stereo znacznie wzrośnie. Denon celuj od 3 w górę.
 
Do góry