Kino domowe do salonu za 4500 - wybór amplitunera do Jamo S626HCS

goomis86

New member
Witam wszystkich,
to mój pierwszy post pomijając przywitanie się :)
Planuję swój pierwszy zestaw kina domowego, przeczytałem multum tematów na tym forum jak i również opinii i recenzji na różnych stronach.
Przeznaczony budżet na amplituner i głośniki to 4500zł.
Jeśli chodzi o głośniki to wybrałem zestaw Jamo S 626 HCS + SUB 210 (2200zł) do tego teraz chcę wybrać amplituner. Początkowo miałem już wybrany Yamaha RX-V679 ale z tego co wyczytałem to nie polecacie Yamahy, następnie upatrzyłem sobie Denon AVR-X1200W ale podobno słaby jest :) a Marantz nie podoba mi się wizualnie... Finalnie wybrałem kilka kandydatów:
1) ONKYO TX-NR646
2) ONKYO TX-NR555
3) DENON AVR-X2200W
4) HARMAN KARDON AVR171S
Zestaw będzie wykorzystywany tv/kino domowe 75%, muzyka 25%.
Amplituner musi mieć Bluetooth/WiFi (aby móc z telefonu/tabletu puszczać muzykę) i wykorzystywać moc wybranego zestawu głośników. Całość będzie połączona z dekoderem CP Evobox PVR, konsola Xbox360, konsola PS3 oraz plazmą 50" LG 50PV350.
Pomieszczenie to salon połączony z kuchnią o łącznym metrażu 27m2 (6,85x4), poniżej szkic pomieszczenia (naniosłem rozmieszczenie głośników i suba).
W grę raczej wchodzi tylko nowy amplituner (+/-2300zł) z racji, że byłby to zakup na raty.
Z racji, że nie mogę jeszcze wstawiać linków proszę o skopiowanie linku do szkicu pomieszczenia fotosik.pl/zdjecie/059e6993599c4906
Z góry bardzo dziękuję za pomoc i wszelkie sugestie!
 

DrWredman

Active member
To ja koledze pomogę z tym linkiem

059e6993599c4906gen.jpg
 

goomis86

New member
Dziękuję koledze lipet za wstawienie szkicu i kapusta7 oraz blackninja za wskazanie/polecenie Onkyo :) pomimo tego, że osobiście skłaniałem się ku Denonowi.

Mam jeszcze pytanie odnośnie samych głośników, odpuściłem TAGA Harmony TAV-606 (również wersję SE) na rzecz właśnie Jamo S 626 HCS + SUB 210. Chodził mi jeszcze po głowie zestaw 5.0 Tonsil Maestro II 180 (bez suba bo z subem to +1000zł) ale Jamo z subem powinny chyba lepiej się u mnie sprawdzić?

Jak wygląda obsługa Onkyo przez Androida? Czy ktoś miał z tym styczność? Czy skomplikowane jest strumieniowanie muzyki i zarządzanie nią z Androida? Pytam ponieważ 9-letnia córka uwielbia puszczać na telefonie utwory z youtube i strumieniować przez bluetooth na mały głośnik bezprzewodowy - od kilku lat ćwiczy taniec. Teraz będzie mieć do tego porządny zestaw audio i chciałbym aby nie miała problemów z obsługą :)
 

mors111

Active member
Bez reklam
ja u siebie Androida wykorzystuję głównie jako pilot do Onyko , wolę wpisywać wyszukiwane stacje za pomocą klawiatury a nie skakać pilotem strzałkami

co do kolumn Jamo do kina spoko się nadadzą , ale suba to bym szukał większego , 210 doda basu w kinie , ale to podstawowy sub tej firmy za 500zł , w zależności od akustyki zagra dobrze lub słabo , ale najlepiej sprawdzi się w małym zamkniętym pomieszczeniu ( 12-16m2) nie dużym otwartym , oczywiście są też male suby , z basem 20xm ale one kosztuję 2-4x tyle co jamo 210
 

goomis86

New member
Oczywiście, że odsłuch to podstawa!
Odwiedziłem 1 sklep w Bielsku-Białej (Top-Audio), nie mieli na stanie Jamo (które zresztą sprzedawca też nie polecał do końca) ale mieli Wharfedale Obsidian 600, które odsłuchałem sobie w stereo (na właśnie Onkyo 656) - całkiem fajnie grało, cenę również dobrą mi zaproponowano. Z racji, że apetyt rośnie w miarę jedzenia... moją uwagę przykuło Audio Pro Avanto HTS 5.0 - zapytałem sklep i we wtorek będą mieli, cenę też mi już podali i jest nawet ok, więc na pewno udam się na odsłuch :)
Jeśli będę zadowolony z odsłuchu to zapewne na tym stanę :) Onkyo TX-NR656 + Audio Pro Avanto HTS 5.0
 

goomis86

New member
No i byłem dziś na odsłuchu :) Audio Pro Avanto w stereo podłączone do Onkyo TX-NR656.
Odsłuchałem różne utwory (Adele, Nightwish, Metallica, Prodigy, Iron Maiden, Europe, 2 Unlimited, Scooter, Armin van Buuren, DVBBS, Will I Am) oczywiście wszystko FLAC.
Wrażenia (ustawienia domyślne na "zero"): grają mocniej i niżej niż Obsidiany 600, bas jest mocniejszy i pełniejszy. Ogólnie jestem zadowolony z tego co usłyszałem :)
Dostałem dobrą cenę jeśli zapłacę gotówką - 4750 + okablowanie 200 (do frontu 4m 2x2,5 audio coś tam nie pamiętam nazwy + na centralny i tył 20m 2x1,5m Melodika) = suma 4950zł.
Teraz tylko zebrać gotówkę i kupować.:p
 
Do góry