Kino 5.0/5.1, mało miejsca na kolumny, budżet do 7K

dasonen

New member
Witam!

Nadszedł czas, by odświeżyć swoje KD. To, co mam obecnie jest podłe i kompletnie nie nadaje się do słuchania muzyki. Chciałbym coś, co pozwoli na komfortowe słuchanie muzyki - nie tyle głośne, co "wyraźne" i nie wykastrowane z tonów niskich lub wysokich. Oczywiście - funkcja KD musi pozostać - inaczej żona i córki zjedzą mnie żywcem :)

Mam w ścianach kable do 5.0 i tylne głośniki muszą wisieć pod sufitem.
Co do przednich - dużym minusem jest przestrzeń: max wysokość to ok. 110cm i szerokość: max 32cm. Głębokość za to niemal dowolna :) Niestety - jedna kolumna jest z 2 stron otoczona ścianami i nie ma "przestrzeni".
Na dużego suba praktycznie nie ma miejsca (albo będzie musiał być schowany za kolumną).
Pokój ma powierzchnię ok 35m (ok. 7x5m), ale część "odsłuchowa" to ok. połowy z tego

salon3.png


IMO największymi problemami są:
- opór małżonki przed zmianami i wydatkami :-D
- konieczność umieszczenia tylnych głośników pod sufitem
- ciasna przestrzeń wokół jednej, frontowej kolumny - więc boczne wyjście odpada
- brak miejsca na subwoofer
- chęć słuchania muzyki

W sumie mam możliwość podłączenia:
2 frontów bezpośrednio do amplitunera/wzmacniacza
1 centralnego bezpośrednio do amplitunera/wzmacniacza
1 subwoofera (jeśli mały) bezpośrednio do amplitunera/wzmacniacza
4 dodatkowych głośników pod sufitem (2 z przodu i 2 z tyłu)

Co z tego można zrobić w budżecie do 7K?
Jest jakaś konfiguracja (wyjście z przedwzmacniacza?) pozwalająca podłączyć amplituner przez wzmacniacz tak, żeby można było mieć w zalezności od kaprysu: KD albo stereo do muzyki?
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
jesli typowo chcesz sluchac muzyki to po jakiego grzyba chcesz kino ? dobre stereo za powiedzmy za te 7k zgniecie w muzyce kino za 15k.
 

dasonen

New member
jesli typowo chcesz sluchac muzyki to po jakiego grzyba chcesz kino ?
Dlatego:
dasonen napisał:
Oczywiście - funkcja KD musi pozostać - inaczej żona i córki zjedzą mnie żywcem
A filmy też lubię obejrzeć. Jednak przez ostatnich kilka lat brakowało możliwości posłuchania muzyki w taki sposób, który dawałby przyjemność. To, co mam obecnie - jakoś sprawdza się w przypadku filmów, ale do muzyki kompletnie się nie nadaje.
 
Czy możesz zmienić ułożenie mebli oraz tv??? Ja bym Tv dał na dół na prawą ścianę stolik i sofę przed nim sofa by była w przejściu tam gdzie kuchnia a tam gdzie masz tv teraz to stół i 4krzeszła zrobił lub tv na dolną ścianę Tv zamiast sofy a postawić ją tam gdzie stół.
Masz pod sufitem przewody to fajnie bo zamiast 5.0 mógłbyś zrobić 5.2.4 system i cieszyć się Atmosem. Każde kino teraz dostaniesz 9.2(5.2.4) z "pre out" do tego wzmacniacz z "main in" i masz po kłopocie. Tylko czy 7tyś wystarczy na wszystko??? Raczej używane musisz kupić.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

dasonen

New member
Czy możesz zmienić ułożenie mebli oraz tv???
Nie. Po prawej część jadalno-kuchenna. Hydrauliki i pionów nie przeniesiesz. Ściana na dole obrazka ma skosy. Po lewej, na górze jest wejście na korytarz (zrobiłem update obrazka w pierwszym poście)

a tam gdzie masz tv teraz to stół i 4krzeszła zrobił lub tv na dolną ścianę
8) Skąd wiedziałeś, gdzie mam stół i 4 krzesła? Dodałem dopiero teraz :)
Przed kanapą jest niska ława, bez krzeseł.
TV ma obecnie 55" i odległość od kanapy to jakieś 4 metry
"dolna" ściana ma skos zaczynający się 1m i idacy (jak to skos) do sufitu.

Masz pod sufitem przewody to fajnie bo zamiast 5.0 mógłbyś zrobić 5.2.4 system i cieszyć się Atmosem.
Dzięki! Na takie sugestie liczę! Jednak - mam tylko dwa kable idące do tyłu. Czy to wystarczy na zestaw z atmosem? Kładzenie nowych kabli odpada w ciągu najbliższego roku. Ew. tylne głośniki bezprzewodowe, ale to zapewne dramatycznie zwiększa koszty?

Tylko czy 7tyś wystarczy na wszystko??? Raczej używane musisz kupić.
Ew. najpierw 5.0 z amplitunerem a później "upgrade" do atmosa i osobny wzmacniacz? Nie mogę za bardzo szaleć ze sprzętem :) Oficjalnie - jedynie zmieniam odtwarzacz Blue Ray i nowy będzie z większymi głośnikami :grin:
 
Atmosa już masz przy 5.1.2 czyli amp av 7.2.Dajesz 5 na ziemi i 2pod sufit. No to lipa jak skos jest.


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

dasonen

New member
Atmosa już masz przy 5.1.2 czyli amp av 7.2.Dajesz 5 na ziemi i 2pod sufit.
Pod sufitem mam punkty 3.,4.,5.,6. (czerwone)
1. i 2. mogą stać na ziemi
7. na stoliku RTV

Nie dam rady postawić 5 na ziemi :( Praktycznie - tylko w punkcie 4. coś ma szansę stanąć na ziemi.

No to lipa jak skos jest.
Niestety :(
Pod skosem jest komoda - więc pod nim też nic na podłodze nie stanie.
 
Standy możesz zastosować i już jest fajnie ;)
Zobacz np jak to u mnie wygląda 4 kolumny mam na standach i mam system 7.1 zrobiony 90cm od ziemi ale możesz i 80cm zrobić. W przyszłości będzie 5.1.2
9b291ac72c4a7dc1aa9330715fd5ccca.jpg

A te przewody które masz pod sufitem możesz do Atmosa wykorzystać.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
1. Czy masz możliwość wypuszczenia kabli sufitowych w innych miejscach w suficie?
Podejrzewam, że jeśli to dom, to raczej tak, a jeśli mieszkanie - to zależy od konstrukcji sufitu podwieszanego. A może jest możliwość dolutowania kabla i przeciągnięcia w inne miejsce?

2. Ja bym się zastanowił nad wstawieniem głośnika lewego frontowego w lewy kąt. Tam gdzie teraz jest nr 3. Albo możesz wykorzystać kabel sufitowy (wkuć go w tynk). Albo puścić nowy kabel wokół futryny.
Wtedy głośniki będą szerzej rozstawione i na pewno lepiej zagrają. No i będzie więcej miejsca dla TV i prawego głośnika.

Zrób fotki pomieszczenia wtedy będzie lepiej wszystko ocenić.
 

dasonen

New member
1. Czy masz możliwość wypuszczenia kabli sufitowych w innych miejscach w suficie?
Podejrzewam, że jeśli to dom, to raczej tak, a jeśli mieszkanie - to zależy od konstrukcji sufitu podwieszanego. A może jest możliwość dolutowania kabla i przeciągnięcia w inne miejsce?
Problematyczne zagadnienie. Sufit to płyty filigranowe - wibrowany, zbrojony beton. Mieszkanie a nie dom :( Kable są pociągnięte po podłodze i na ścianie - przed położeniem paneli podłogowych i tynku.

2. Ja bym się zastanowił nad wstawieniem głośnika lewego frontowego w lewy kąt. Tam gdzie teraz jest nr 3. Albo możesz wykorzystać kabel sufitowy (wkuć go w tynk). Albo puścić nowy kabel wokół futryny.
Nie ma futryny - tam jest przejście do innych pomieszczeń. Głośnik stałby w przejściu i każdy by go przewracał :) Dlatego czerwony wisi w powietrzu - ponad głowami przechodniów.

Wtedy głośniki będą szerzej rozstawione i na pewno lepiej zagrają. No i będzie więcej miejsca dla TV i prawego głośnika.
Bardzo chętnie, ale... nie w tym mieszkaniu :(

Zrób fotki pomieszczenia wtedy będzie lepiej wszystko ocenić.
Trzeba będzie...
 

dasonen

New member
ok, mam jakieś fotki:
przód: (tak, kable znikną, na razie świeżo po położeniu kamienia na ścianie w celu schowania pod nim kabli do TV, sam TV jest krzywo, ale ma regulację lewo/prawo, przód tył)


Widać miejsce na ew. fronty (1. i 2.) na każdą kolumnę jest ok. 32cm "szerokości"

Aktualne kable pod sufitem (6. i 3.) - zapewne w systemie 5.0 zostaną niewykorzystane?

Środkowy w (7.) zmieści się bez problemu

Tylne głośniki pod sufitem: (4.)


oraz (5.)


I o ile w przypadku (4.) można postawić coś na nóżce, to w przypadku (5.) już raczej nie. Zakładam więc powieszenie ich pod sufitem.

Innym wariantem byłoby postawienie na podłodze/ścianie za kanapą, ale to wymaga osobnych kabli i kucia zrywania listew przypodłogowych, zrywania części paneli... :niewiem: Odpada. Limit remontów z chowaniem kabli w ścianie wyczerpany na 12 m-cy :cool:
 
Przesuń szafę tam gdzie jest sofa, pod skos daj Tv obok frontowe kolumny stół jadalny dasz na koniec w róg tam gdzie szafa stoi ale z drugiej strony, standy za kanapą no i sufitowe i gitara bedzie ;)


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ciężko się połapać w tych wszystkich zdjęciach.
Zrób jakieś normalne fotki i obejmij to wszystko w dwóch rzutach.
 
Nie spójrz na projekt, mogły by być lepsze foty ale jako tako widać ;)
Na bank Tv na skos bym dał i fronty najwięcej miejsca jest.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No i jako tako będzie "kino".
Kawał salonu, są możliwości, ale "MNDR" jest problemem i wychodzą spore kompromisy. Ten kącik z tv to wygląda ja miejscówka dla niechcianego dziecka.
Ja bym to całkowicie inaczej zrobił, a na ten czas wyeksmitował szanowną małżonkę.
 

dasonen

New member
Ja bym to całkowicie inaczej zrobił, a na ten czas wyeksmitował szanowną małżonkę.
tak - wyeksmitować małżonkę z dwójką dzieci :popcorn: :-D :p
Ja bym witrynę wywalił, powiesił tam TV, przesunął drzwi dalej i obrócił kanapę 90 stopni w lewo, po czym oddalił kilka metrów.

Komodę spod skosu też bym zlikwidował, oraz wszystkie kwiatki na parapetach - okien otworzyć nie wolno!

Pomarzyć - dobra rzecz :)

Wracając do rzeczywistości:
1 - Zensor7 mają wystarczająco dużo basów, żeby przeżyć bez suba? Czy polecicie coś lepszego, co nie pracuje bokiem, jak JAMO S626?
2 - AVR-X3200W czy AVR-X2300W? (polecono mi 2300W jako nowszy)
 
Ostatnia edycja:

abdul0412

New member
Bez reklam
Zdecydowanie Denon X3200.
Sekcja audio zdecydowanie lepsze na koszysc modelu wyzszego a starszego - chociaz to zeszłoroczny.
Denon X2300 ma nowe bajery nic poza tym.

Sprzet sie dobiera według własnych potrzeb - pytanie co ty potrzebujesz?


pzdr
 

dasonen

New member
Denon X2300 ma nowe bajery nic poza tym.
X2300 na DSP z X3200. Za to końcówki mocy już lepsze w X3200 SNR prawie 4 razy większe, dynamika podobnie na rzecz X3200.
Jak w takim razie dobrać balans - aby zamknąć się w budżecie?
Który zestaw twoim/waszym zdaniem wydaje się sensowniejszy:
lepszy AV, słabsze kolumny, czy słabszy AV lepsze kolumny?

Na przykład:
X3200 + JBL Arena 180/120/125c (bez suba?)
czy
X2300 + Dali ZENSOR 7/1/VOCAL (bez suba)
czy
X2300 + JBL Studio 280/220/225c (bez suba)

Pozdrawiam!
 
Do góry