Subwoofer do Quadral quintas 6500 Yamaha rx-479

Rafał11

New member
Witam, zastanawiam się nad dokupieniem subwoofera w granicach 500- 600zł do zestawu kina domowego Yamaha Rx-479 i Quadral quintas 6500. Czy w ogóle jest sens dokupywać czy duża będzie różnica. Fronty mają wbudowane 18cm głośniki niskotonowe. oglądam dużo filmów i ciekawi mnie jakby to było z subwooferm. Niestety nie mam od kogo pożyczyć żeby przetestować.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Mało basu jest z Quadrala ? akurat ta seria kolumn bardziej jest przeznaczona dla "młodzieży" basu tam jest sporo .Dużo zależy zależy też od pomieszczenia jeżeli metraż jest rzeczywiście duży wtedy można ewentualnie coś pomyśleć w tym kierunku
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
No właśnie niedawno radzilem jednemu forumowiczowi też jamo to się uparł i wziął yamahe a później wypisywal do mnie na priv bo jakiś czas prowadziliśmy dyskusje , co ma zrobić bo jest lipa i nie gra jak powinna :p więc niech polecają Ci którzy słuchali lub posiadają nie bo inni "MOWILI".Pzdr
 

mors111

Active member
Bez reklam
No właśnie niedawno radzilem jednemu forumowiczowi też jamo to się uparł i wziął yamahe a później wypisywal do mnie na priv bo jakiś czas prowadziliśmy dyskusje , co ma zrobić bo jest lipa i nie gra jak powinna :p więc niech polecają Ci którzy słuchali lub posiadają nie bo inni "MOWILI".Pzdr

tak jak napisałeś , ale to Jamo to minimum jeśli chodzi o trochę więcej basu w małym pomieszczeniu
on też nie posiadam jakiegoś mocno specjalnego wzmacniacza ( z sieci pobiera podajże maksymalnie 50W - kiedyś znalazłem taki test ) , ale wcale nie musi by dobrze poruszyć głośnik 20cm , sam mam u siebie suba z 20cm głośnikiem i wzmacniaczem 60-100-120W ( różnie źródła podają ale jest to pewnie 60W a z sieci pobiera max 100W ) i bardzo dobrze w kinie nagłaśnia mi salon 30m2 , ale akustyka pewnie jemu pasuje

podobnego Jamo miałem kiedyś w domu , też był ok w kinie w tym samym pomieszczeniu , ale jak już było głośniej to dostawał zadyszki i prawie skakał po pokoju , to raptem 7,5kg z głośnikiem i BR na dole
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Ja mam go na 18m2 i wystarcza za ten hajs :) bo demon jakiś to to nie jest .Można znacznie lepiej ale trzeba zainwestować :p.Kiedys miałem też yamahe kupilem po opiniach i praktycznie jej nie używałem taka lipa i poooszłaaa :).Pzdr
 

Rafał11

New member
Właśnie tak jak czytałem to jamo210 chyba byłby najlepszy w tej cenie i ma automatycznie włączanie/wyłączanie jak dostanie sygnał. Ale teraz takie pytanie czy jest duża różnica między 5.0 a 5.1 w tej klasie kina domowego
 
Do góry