Kino domowe Denon+Hardman 4k vs Bose Soundtouch 520 8k

psi12

New member
Witam,

Po ostatnim poscie i dluzszym okresie do namyslu nadszedl czas zakupow. Z wersji za 2-3.5k doszedlem az do 8k i do zestawu Bose Soundtach 520. Cena jednak jest wysoka i szkoda mi wydawac tyle na kino domowe, zwlaszcza, ze nie jestem jakims audiofilem, muzyki bede sluchal raczej od czasu do czasu a glownie zalezy mi na dobrym przestrzennym dzwieku przy wieczornym ogladaniu filmow.

Znajomi polecil mi ten zestaw
Kino domowe Denon AVR-X1200W Harman Kardon HKTS 16 za 3700 pln(linka nie moge dodac)

Tez uwaza, ze 8k to przesada za ten zestaw Bose i ten w zupelnosci mi wystarczy.

Mam calkiem spory salon, 75' tv, nie bede mial problemu z ukryciem kabli oraz nie chcialbym tych wielkich kolumn na przod. Zalezy mi tez na tym, zeby mial wlasnie wifi/bluetooth, zebym mogl szybko muzyczke puscic przez aplikacje w telefonie, tak jak moge zrobic to w Bose.

Co o tym sadzicie?Jak on sie ma w stosunku do tego soundtouch 520? Moze jakis inny zestaw polecicie? Ten amplituner od Denona chyba jest bardzo dobry z tego co czytalem, o glosnikach nic nie wiem ale Harman Hardon kojarze firme i wydaje mi sie, ze jest godna zaufania

Jesli polecacie cos innego to tez poprosze o opinie, o ile bedziemy mowic o 4, lub powiedzmy max 5k. Jesli cena mialaby byc wyzsza to wolalbym juz brac caly zestaw od Bose

Dzis tez podskocze do Centrum Kina i zobacze jak ten zestaw gra

Jestem tez zdecydowany na system 5.1, porownalem w Bose ten soundbar za 8k vs system 5.1 i duzo bardziej mi to odpowiada


Dzieki wielkie z gory za pomoc,
 

psi12

New member
Jest tez opcja zeby wziac Onkyo 646 i do niego dobrac jakies glosniki np te Hardmana co podalem HKTS 16. Problem w tym, ze nie bede mial okazji ich posluchac.

646 i tego denona dzisiaj sprawdze na innych glosnikach. Cena jest podobna co o tym sadzicie? Oraz ewentualnie jakie Glosniki

Podsumowujac mysle, ze opcje sa takie:

1.Denon AVR-X1200 W + Glosniki Harman Kardon HKTS 16 za 3700 total

2. Marantz 1606 + Fazon Mikro 5.1 za 5500 total

3. Onkyo 646 + Harman Kardon HKTS 16( Lub cos innego co polecicie z glosnikow za ok 2-5 tys) za ok 4-5k total

Po przeczytaniu kilku tematow ta 3 opcja wydaje sie chyba najbardziej ciekawa
 
Ostatnia edycja:

abdul0412

New member
Bez reklam
Jak duzy masz salon?
Ten denon slabiutki jest.

Za 3.5 k lepsze komponenty poskladasz.

Od wielkosci pomieszczenia zacznijmy i sie zobaczy.

Pozniej po cenki do Blackninja i bedzie git.

Pzdr
 

psi12

New member
Caly salon liczac z aneksem ma jakies 45m/2 - ale nie ma to przelozenia na samo ogladanie glownie filmow jak mowilem

Jakby oddzielic jadalnie i wlasnie aneks i zostawic taki prostakat jak na obrazku czyli tylko strefe ogladania, to bedzie to 3.5x4,5 czyli jakies 16m/2 na ten rejon TV-Kanapa
forum image hosting
 
Ostatnia edycja:

abdul0412

New member
Bez reklam
Jak kino to Onkyo ale i tak najlepiej porownac z denonem, pokusilbym sie ew. o marantza 5010.
Ew. Wyzszy model uzywany: Onkyo828/838
Marantz 5009, denon 3100
Glosniki :

Jamo 628
Jbl Arena 180
Audio pro avanto
Melodika bl40


Odrazu ci powiem , ze lepiej dolozyc te 2-3 k do budzetu a efekt bedzie zdecydowanie lepszy i rozwojowy jak ci stereo sie zachce itp.

Pzdr
 

psi12

New member
Niestety nie mialem okazji odsluchac denona, ale zdecydowalem sie, ze wybiore te firme> onkyo

Mozecie mi powiedziec czym sie rozni Denon AVR 2200 od AVR 1300?

Widzialem, ze 1300 i 2300 to sa nowsze odpowiedniki 1200 i 2200. Natomiast 1300 od 2300 nie rozni sie prawie niczym, poza tym, ze ma o dwa wyjscia hdmi wiecej. W moim przypadku 6 w zupelnosci wystarczy

Tutaj sa roznice wyszczegolnione:

Denon Adds Two New Models to X Series of AV Receivers

Najbardziej interesuje mnie ta funkcja, moze ktos to wyjasnic zoltodziobowi?
Advanced Video Processing with 4K Scaling for HDMI sources

Problem z glosnikami wyjasnil sie sam, gdyz z racji tego jak wyglada moj salon i jaka mam polke pod telewizorem, zadne duze kolumy nie wejda. Wiem, ze moge miec cos lepszego, ale glownie do kina decyduje sie na nizsza polke i na HK 16, ktore podawalem wyzej. Pozostaje tylko wybor amplitunera:

AVR 1300 za 2500
AVR 2200 za 2500

Ewentualnie AVR 2300 jesli ma robic jakas wieksza roznice od modelu 1300, kosztuje 600zl wiecej.

Tak jak mowilem chodzi glownie o filmy, muzyka w malym stopniu. Do tego konsola od czasu do czasu
 

psi12

New member
Jak kino to Onkyo ale i tak najlepiej porownac z denonem

Pzdr

Wiele jest tematow i porownan modelu 2200 vs Onkyo 646 i czesto Denon mial lepszy odbior. Dzisiaj w sklepach tez mi polecano Denona do Kina, chociaz mowiono, ze roznicy duzej miedzy tymi modelami nie bedzie.

Onkyo 646 moglbym miec za 2000pln vs Denon avr2200 2500pln vs Denon avr1300 2500 pln
 

mufc56

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zdecydowanie lepiej od tego harmana zagra Wharfedale Moviestar DX 1 HCP. Z amplitunerow wybieraj miedzy denon x2200 a onkyo 646. Nie warto doplacac do x 2300 placisz za nowosc. Jezeli chcesz doplacic to bierz marantz sr 5010 za 3000zl.
 

psi12

New member
Zdecydowanie lepiej od tego harmana zagra Wharfedale Moviestar DX 1 HCP. Z amplitunerow wybieraj miedzy denon x2200 a onkyo 646. Nie warto doplacac do x 2300 placisz za nowosc. Jezeli chcesz doplacic to bierz marantz sr 5010 za 3000zl.

Dzieki, poczytam jeszce dzisiaj o tych glosnikach. Widze cena taka sama jak ten HKTS 16

Czy moglbys wyjasnic dlaczego X2200 >X1300? Sam nie widze znaczacych roznic miedzy modelami 1000 a 2000 w obu przypadkach. Np 1300vs2300, ale z 2300 juz zrezygnowalem, gdyz jest najdrozsza opcja. Chyba minimamlnie tylko mocniejszy o 5W i dwa dodatkowe wejscia hdmi.

Czy ten model x2200 ma dokladnie to samo co x1300? jeden sprzedawca wczoraj mowil, ze w 1300 i 2300 dorzucili nowe rzeczy, ale modele 1200 i 2200 dostaly je tez razem z updatem. Na tych dwoch wejsciach dodatkowych hdmi mi nie zalezy kompletnie, gdyz 6 w zupelnosci wystarczy. Slyszalem tez o dodatkowych wejsciu na projektor, ale to tez odpada w moim przypadku. Cena widze jest mniej wiecej taka sama. Moze 100zl lepiej wyjde na X2200, ale jednak jest to wczesniejszy model
 

psi12

New member
Nie wiem czy ma to jakies znaczenie jesli chodzi o te konwersje w np 1300vs2200, ale TV mam Samsunga 75H6400 bez 4k dopiero co kupiony i na pewno przez wiele lat nie bedzie zmieniany
 

mufc56

Klub HDTV.com.pl
VIP
Amplitunery te roznia sie mocą. Nie zwracaj uwagi ile na kanal podaje producent tylko patrz na zasilacz. X1300 ma 430w, x2200 ma 500w, a onkyo ma 630w. Ja wybralbym onkyo. Na allegro jest marantz sr5010 za 2699 i to tez jest bardzo dobry wybor.
 

psi12

New member
A ta roznica w mocy jest zauwazalna miedzy 2200 a 1300? Czy przy moich potrzebach nawet tego nie zauwaze:)? Moge brac 2200, tylko czy nie brakuje mi niczego co ma model 1300, zakladajac, ze oba dostana za taka sama cene
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Moc samego zasilacza to nie tylko, wez pod uwage konstrukcje itp.
Ten Denon 1300 jest zdecydowanie gorszy od Denka 2200.
 

psi12

New member
Zdecydowalem sie na zakup. Wybralem Denon x2200, oraz glosniki wzialem z okazji nowki sztuke powystawowe za 1200 Harman Kardon HKTS 16. Nie jest to duzy wydatek i jak cos bedzie nie tak to zawsze moge je zwrocic, a w przyszlosci wymienic jesli nie spelnia moich oczekiwan. Ale z racji tego, ze do tej pory uzywalem glosnikow z tv, to przeskok bedzie kolosalny
 

psi12

New member
Panowie pomozcie jeszcze raz

Jak mam uzyskac dzwiek z amplitunera odpalajac aplikacje smart tv, np TVN player czy Plex. Odpalam Film w plexie i dzwieku nie ma.

Musze kupic jakis kabel np optyczny ktorym polacze tv i amplituner?

Poki co mam hdmi out z amplitunera polaczone z TV. Dekoder upc i konsola przez hdmi bezposrednio do amplitunera. W obu przpadkach wszystko smiga. Dopiero jak wlacze np tvn player bezposrednio wlasnie z TV to dzwieku brak

Dzieki
 
Do góry