Kino domowe 15k

defmastero

New member
Witam,

Potrzebuję porady dotyczącej zakupu kina domowego (najlepiej 5.1.2).

Salon z kuchnią 28m2, z czego salon ma około 20m, w prostokącie prawie 3,5m na 5,5m.

Przeznaczenie filmy wieczorami, muzyka (metal / rock) normalnie za dnia.

Jestem po kilku odsłuchach (B&W 684, Sonus faber Principia 7, Klipsch RP-280F, Pylon Audio Diamond 28).

Najlepsze wrażenie na mnie zrobiły Pylon'y 28 i to na nich prawdopodobnie będę budował zestaw (Pearl Sat+Central) oraz sub REL T5).

Niestety kompletnie nie wiem jaki amp do tego złożyć, odsłuchu dokonywałem na Onkyo TX-NR656.

Co do Atmos'a, z racji obniżonego sufitu, "opaska" wokół salonu ma 25cm szerokości, także myślę, że max głośnik może mieć 20cm? średnicy.

Bardzo proszę o porady :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pylon faktycznie zaczął robić fajne kolumny. Jeśli odsłuch był na Onkyo i Ci się podobało to najlepiej iść w tym kierunku. Tylko najlepiej by było kupić Onkyo TX-RZ800. Lepszy i wydajniejszy. Moc się przyda przy większej ilości głośników. Rel T5 na mały na 28m2 (do kina domowego).
 

Snikers89

New member
Bez reklam
W mojej opini to Rz-800 to w miare dobry klocek. Masz nie maly budzet wiec szukaj okazji od modeli Rz-800 w gore. Marantz sr7010 takze polecam.
Im wiekszy zapas mocy tym lepiej. Oby tylko byl na czasie bo z amplitunerami jest tak ze co roku cos dodaja etc.
Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 

defmastero

New member
Panowie, dziękuję za porady.

Narazie się waham pomiędzy Denon AVR-X4200W, Onkyo TX-RZ800, Marantz SR6010 oraz Yamaha RX-A1050 - standardowo w przedziale 4500zł.

Po recenzjach skłaniam się ku X4200W, jutro pójdę na odsłuch. Nie miałem jeszcze doczynienia ze sprzętem tej klasy, więc nie mam żadnych preferencji ani uprzedzeń, startuję od zera : ).

Jakie głośniki sufitowe (do regipsu), maksymalnie 20-22cm średnicy (montaż) warto dołożyć żeby otrzymać zestaw 5.1.2?

Dodatkowo REL REL T5i jest dobrym wyborem w tym setupie?
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Rel robi świetne suby. Ty masz łącznie 28m2 i T5i może się okazać za mały do zapewnienie super efektów w kinie domowym. Lepszym modelem byłby T9, ale jest znacznie droższy. Z tańszych stricte pod filmy możesz rozważyć Paradigm DSP-3100 (lub DSP-3200) , Klipsch R-112SW.
 

lobos

New member
Bez reklam
Dokładnie tak jak pisze Paweł...
T5i do kina będzie za mały na ten metraż. Wspomniane Pagadigm, Klipsch czy JBL będą do filmów lepsze.
Najpierw skup się na wybraniu amplitunera. Weź najbardziej wydajny w wybranym budżecie, bo mocy nigdy za dość przy większej ilości głośników.
Później wybierz kolumny... zobaczysz co Ci spasuje najbardziej i będziesz wiedział ile zostanie na suba?
Gdyby była taka możliwość to do kina z subwooferów w "normalnej" cenie wybrałbym Velodyne EQ-MAX 12 ;-)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Recenzjami się nie kieruj, a wyłącznie swoim słuchem, a za 4500 zł jak poszukasz dostaniesz wyższe modele, np. SR7XXX
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Panowie, dziękuję za porady.

Narazie się waham pomiędzy Denon AVR-X4200W, Onkyo TX-RZ800, Marantz SR6010 oraz Yamaha RX-A1050 - standardowo w przedziale 4500zł.

Po recenzjach skłaniam się ku X4200W, jutro pójdę na odsłuch

X4200 testowalem u siebie i bezposrednio porownywalem ze swoim SR7010 ktorego mam juz dluzszy czas i powiem ci pod wzgledem dynamiki Denon wypadl nawet troche lepiej. Sposob prezentacji wysokich jest troche inny, sa troche glosniejsze i nie laczylbym go z zadnymi jasnymi kolumnami. Ale ten model zdecydowanie nie ma sie czego wstydzic nawet w stereo.
Oczywiscie posluchaj jak mozesz ale sprobuj tez porownac z czyms innym zeby zlapac punkt odniesienia.

Gdybym ja dzis kupowal ampli wylacznie do KD to bylby to ktorys z wyszych modeli Onkyo lub Denon.
 

defmastero

New member
Po kolejnym odsłuchu (testowałem wyższe modele niż założyłem na początku, dzięki Waszym namowom) kolejno Yamaha RX-A2050, Denon AVR-X4200W i Onkyo TX-RZ900 i zdecydowanie! najlepiej pasuje mi Onkyo (X4200W na 2 miejscu).

Także amplituner zaklepany, do tego fronty Pylon Diamond 28 oraz Pylon Pearl Sat+Central.

Głośniki instalacyjne (średnica max 20cm) to póki co Definitive Technology Di 5.5 - czy tutaj można wyciągnąć coś lepszego w tej cenie / tańszego?


REL T5 faktycznie nie powalił mnie na odsłuchu... szczególnie gdy później został podłączony REL S2 :).

Wybiorę się jeszcze raz na odsłuch kilku subwooferów (REL S2, Velodyne EQ-Max 12 jak kolega wyżej proponował i może coś jeszcze).

Dam znać w poniedziałek, dzięki!
 

defmastero

New member
Jak kolega lobos napisał, po odsłuchu Velodyne EQ-Max 12 rozjechał przeciwnika :))).

Jutro robię zamówienie, tylko pojawił się problem z brakiem TX-RZ900.

Czy nowy TX-RZ810 jest sprzętem tej samej klasy? (mało recenzji narazie) czy jednak jest to tylko następca 800...

Z porównywarki Onkyo wynika, że jest słabszy i sporo lżejszy.
 

lobos

New member
Bez reklam
Tak jak napisałeś RZ810 to niższa seria od RZ900.
Ja bym jednak wziął tą wyższą ;-)
EQ-MAX 12 to kawał suba. Będziesz zadowolony.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Słuchałem subow rel i po podłączeniu velodyne nie było mowy o innym zakupie. Piękny i głęboki bas jaki poszedł od velo zauroczyl mnie od samego początku, jego kontrolowany bas i brak furkotania przy scenach z mnóstwem efektów specjalnych gdzie po niektóre suby nie nadążają pokazał swoją klasę. Polecam z czystym sumieniem.. ;-)
 
Do góry