zakup kina

losiu

Member
Witam potrzebuje pomocy przy wyborze
teraz mam onkyo 603 + dvd 403 + 7,1 MAudio
mam możliwość zakupu Harman Kardon AVR 355 + DVD 39 + JBL Nortridge 5.1 za całość 2800zł
słucham 70% kino 30 muzyka
pomieszczenie 4X5
i tu moje pytanie czy warto przesiadać się na taka używkę , czy odczuję różnicę w jakości dzwięku
 

losiu

Member
czyli raczej negatywne opinie , chciałem się przesiąść na coś lepszego , gdzie muza będzie lepsza niż na moim onkyo .Chyba muszę szukać czegoś lepszego
 

losiu

Member
dzięki za pomoc wszystkim , przez weekend muszę się zastanowić , może jednak nowy sprzęt . Teraz są inne rzeczy do roboty MECZ mam nadzieję ze wygramy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

losiu

Member
Sprawy przemyślałem i teraz potrzebuje pomocy w wyborze
pomieszczenie 4,5 X 4,5
odległość od słuchacza 3,5
głośniki :
centralny na szafce pod tv na wysokości 0,7
przednie kolumny stojące przy ścianie , rozstaw 2,6 ( w środku tv)
tył mają być schowane w suficie , średnica 20 - 25 cm -kolor biały (przewody sa już przygotowane )1,2 od słuchacza
wykorzystywane będzie mniej więcej tak: ok. 70% filmy, 30% muzyka (może mało ale lubię słyszeć czysty i ładnie brzmiący dżwięk )
Słucham praktycznie wszystkiego od Enya,ATB,Metalica,Santana,Pink Floyd idt.
USB i komunikacja WiFi lub sam kabel
zestaw 5,1
A teraz małe schody - moja lepsza połowa zdecydował że podoba się jej HK161(czarny z połyskiem ) i lakierowane głosniki albo czarne
i dobrze będzie jak coś takiego będzie :) - troszke mogę jeszcze popracować nad tym tematem ale ogólnie ma być w kolorze czarnym
Sprzęt nowy lub używka
ile mogę przeznaczyć :3-6 zależy od dżwięku
Na zakup mam czas i chciałbym parę różnych zestawów przesłuchać i tu moja prośba o podanie paru typów
 
Ostatnia edycja:

abdul0412

New member
Bez reklam
Poczytaj troche watkow na forum:).
Nowe ampli:
Onkyo 646
Harman 171
Marantz 5010
Pioneer 930

Uzywki :
Onkyo828/838
Marantz 6009
Pioneer 1031

Glosniki :
Jbl studio.280/arena 180
Melodika bl 40
Tannoy mercuryVi
Uzywane heco music style

Cos w tych konfiguracjach, jednak odlsuch wszystko zweryfikuje:). Wazne zebys posiadal swoj zestaw utworow do odsluchu i w kazdym salonie sluchal ich aby miec porownanie .

Zachwalane tutaj Zensor , MA itp odlecialy przy moich Tannoyach:).
Ale.kazdy ma swoje gusta wiec co innego moze ci przypasowac.

Udanych odsluchow.

Pzdr
 

losiu

Member
z tyłu 2 głośniki i mają być w suficie zestaw 5,1 nie atmos

dzięki abdul0412 wezmę te typy pod uwagę
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
No wlasnie. W suficie to atnos tylko. Chcesz zamontowac glosniki w suficie i podpiac bo sorround czy sorround back? Troche kiepski pomysl

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 

losiu

Member
No wlasnie. W suficie to atnos tylko. Chcesz zamontowac glosniki w suficie i podpiac bo sorround czy sorround back? Troche kiepski pomysl

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

no pomysł może kiepski ale brak mi innych rozwiązań , stare głośniki wisiały na ścianie w rogach ale moja lepsza połowa wymyśliła półki i głośniki sa schowane teraz za półką .Z tyłu za plecami nie mogę
ich powiesić bo odległość między sofą a półkami jest za mała .Liczę na to ze pomożecie mi dobrać odpowiedni przód i jakieś głośniki średnica do 25 cm do podwieszanego sufitu

Henry
,, Już lepiej pomyśl o in-wall ( The Best In-Wall Speakers | Top Ten Reviews ) na tył ewentualnie jakichś cienkich on-wall (On-wall Speaker News )
To jedynie przykłady ''

właśnie jakieś takie rozwiązania będę musiał rozważyć ale cenowo to chyba kosmos
Ja chcę się skupić na tym co jest z przodu a tył ( coś z waszą pomocą wykombinuję ):fool::fool:
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Nie mozesz zrobic zdjec jak masz ? Byloby lepiej wizualnie zobaczyc i dobrac cos.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 

Henry

Active member
Bez reklam
właśnie jakieś takie rozwiązania będę musiał rozważyć ale cenowo to chyba kosmos
Ja chcę się skupić na tym co jest z przodu a tył ( coś z waszą pomocą wykombinuję ):fool::fool:
Bez przesady, ceny są różne ;)
tutaj masz tylko od jednego dystrybutora HORN - PRODUKTY :: GŁOŚNIKI :: ŚCIENNE
ważne jednak aby dobrać z tej samej serii/ tego samego producenta co fronty i central.

i jeszcze kilka modeli on wall HORN - PRODUKTY :: GŁOŚNIKI :: NAŚCIENNE
 

losiu

Member
Ostatnia edycja:
Do góry