Głośniki do salonu

Adi.

New member
Dzień dobry. Potrzebuję 4 głośniki + subwoofer + ampituner. Będą one służyły słuchania muzyki + coś ala kino domowe, w proporcjach może to wyglądać tak 60% muzyka, 40 % filmy. Wszystko będzie stało w salonie.Salon ma 26m2. Budżet to 5 tysięcy na wszystko. Jeśli będzie coś troszeczkę droższe też możecie zaproponować. Pozdrawiam :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A masz miejsce na duże kolumny z przodu ?
Masz kable wyprowadzone ?
Do czego będą podpięte ?
Jaki kolor ?
Jakie miałeś do tej pory ?
 

Adi.

New member
Miejsca mam dużo, bardzo dużo, do tej pory nie miałem żadnego sprzętu, kolor nie gra tutaj tak dużej roli. Głośników się nie podpina do ampitunera i wtedy ampituner pod telewizor? Mój telewizor to : 55UF850 TV LED 3D 4K UHD LG
A co do kabli, to z nimi nie będzie problemu, bo jeszcze nie mam listw zamontowanych

@edit: powiem tak, w salonie stoi tylko telewizor. Chciał bym kupić sprzęt do +- 5 tysięcy :p
 
Ostatnia edycja:

Adi.

New member
Że tak to ujmę, jestem troszeczke zielony w tym temacie, przyszła teraz możliwość kupienia dobrego sprzętu, i chciał bym się doradzić jaki właśnie kupić w moim budżecie (5-7 tys) Wiem że ma być ampituner, subwoofer z przodu 2 kolumny i z tyłu coś, no i chyba tak jak ty mówisz ten głośnik centralny.
 

Adi.

New member
Nie wiem co ma na celu twój post. Mi nie zależy na wyglądzie. Chciałbym żeby to był dobry sprzęt pod względem jakości dźwięku. wydajność > wygląd
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Najpierw piszesz ze nie wiesz jakie i ile glosnikow chcesz. Wiec podalem ci posty gdzie maja ludzie systemy poskladane, abys zobaczyl ze potrzebujesz conajmniej 5 glosnikow do kina, mniejwiecej zobaczysz ich wielkosc gabaryty gdzie i jak sa mocowane. Nie wiemy jaki masz salon i czy chcesz kupic duze podlogowki czy mniejsze satelity (glosniki podstawkowe).

Myslisz ze te galerie, ktore sa w tych linkach to sprzet jest marnej jakosci? Raczej odwrotnie. Byle kto byle czym sie nie chwali. Tam sie chwala najwieksze wygi tego forum.


Zobacz sobie sety.
Dali zensor
DALI ZENSOR 7 SET 5.0 - KREDYT 20x0%, DOST.24h (5978541864) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Lub coraz czesciej popularne HECO sam mam takie w stereo
HECO MUSIC STYLE 900 / 200 / CENTER czarne (6182108426) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Kolega z forum o nicku Blackninja poleci ci napewno cos ze stajni JBL, ma dobre ceny

Pozostaje jeszcze set Klipsh

Jest masa innych setow ale mniej popularnych, bynajmniej dla mnie.

Na te ceny z allegro nie patrz bo jak dochodzi do zakupow to ceny potrafia spasc o ponad tysiaka.


Do tego bedziesz potrzebowal jakis ampli.

Np onkyo 646 najlepsza jakosc do ceny
ONKYO TX-NR646 (B) 7.2 WIFI BLUETOOTH DTS AIRPLAY (6211760591) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Lub jak bedziesz chcial pozniej rozbudowac system o dobre osobne stereo (wzmacniacz) to lepiej kupic amplituner z wyjsciem na wzmacniacz tzw. preout

Marantz 6009 starzy model bez atmosa ale super.
MARANTZ SR 6009 Srebrny 22/119-03-06 Sklep W-wa (6204559280) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Denon 3100 jw. starszy model ale z wyjsciem preout
Denon AVR-X3100W WiFi Bluetooth Wyprzedaż Kraków (6228707341) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Denon 3200 nowy model juz na wypasie ze wszystkim
Promocja Denon AVR-X3200W dostawa lub WROCŁAW (6046521039) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.


Najlepiej poczytaj posty ponizej i zobaczysz wkolke te same propozycje i opinie na ich temat. Zrozum ze ludziom nie chce sie wkolko odpowiadac na te same pytania wiec jak bedziesz pytal o blache proste sprawy a nie przeczytasz chociaz z 2 -3 innych tematow to ludzie cie oleja.

Pozdro
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
lolo2, bardzo ładnie Ci to rozpisał. Nie ma się co denerwować, tylko zrobić tak jak napisał kolega. A w tych pieniążkach, warto pójść do salonu audio i "nausznie" sprawdzić, jaki dźwięk będzie podobał się Tobie najbardziej.
 

piotom70

New member
Monitor audio silver 6 do tego SILVER CENTRE , MONITOR AUDIO MRW-10 MONITOR AUDIO SILVER 1 , MARANTZ SR5010 i bedziesz zadowolony .
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Byle kto byle czym sie nie chwali. Tam sie chwala najwieksze wygi tego forum.

Dwa trole jeszcze nie dały, udają wygi ale w temacie pustki :spam: :D

Wpisz na alledrogo byle co z kinem domowym od 5 tyś w górę i bedziesz widział co do czego i za ile, potem napisz do blacninja o sprzęt. Moim zdaniem jak jesteś tak.zielony jak pisesz to zadowlosz sie denonem nową serią x z 2 przodu do tego jakieś fajne głośniki plus sub i nie ma co kombinować
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Masz kogoś konkretnego na myśli? ;)

Krzychu wklej już te fotki bo obiecales a my tak czekamy i czekamy:(:cry: Sauron to już się do tego stopnia załamał od tego czekania że praktycznie nic już nie pisze tylko czyta i nadal czeka. A w dziale nasze zestawy strasznie cicho i nic się nie dzieje, rozruszył byś towarzystwo. ..:krol:
 
Do góry