Kino Domowe Dolby Atmos

Davide

Member
No tak.nawet jak zrobie tą skrzynkę mdf na głośniki to tak. Głębokość ściany ma 11 cm. Głośnik ma głębokość 8 cm więc zostanie 3 cm. Powiedzmy, że tył zrobie z płyty, która będzie miała 1 cm to zostanie 2 cm. Więc czy jak włożę tam wełne, która posiada 5 cm to będzie dobrym rozwiązaniem?:>
 

sentyzibi

Well-known member
Jeśli nie masz miejsca na wełnę, to wyklej tę skrzynkę chociaż grubą wykładziną podłogową.

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka
 

Davide

Member
Ok a takim czymś jak MATA wygłuszająca SAMOPRZYLEPNA pianka GUMOWA 10mm? Albo jakaś mata bitumiczna 5mm
 
Ostatnia edycja:

nicek777

New member
Byłem na odsłuchu Zensorów 7 z Subem E-12F, jestem zdecydowany. Myślałem, ze mam słaby słuch, ale kolumny wyprowadziły mnie z błędu. Rzeczywiście grają dość mocno górą, ale ilość detali jest ogromna. Kwota za zestaw 7+1+vokal+alteco+e12F+Onkyo 676 będzie poniżej 9500zł zobaczymy ile niżej. Dobra cena?
 

Davide

Member
ok. Zabudowę z MDF zamówię u znajomego stolarza. Obliczyłem wszystko i zastanawia mnie czy tak to może wyglądać. Czy z tyłu głośnika musi być jakaś minimalna przerwa
Focal Iw 106
Ścianki o grubości 2 cm.

Głębokość ściany 10,5 cm

Wymiary Zabudowy głośnika

Szerokość 20,7 cm, wysokość 31 cm, Głębokość 10,5 cm

Tylna ścianka zabudowy grubość 1 cm co pozostaje nam na głośnik 9,5 cm głębokości

Głośnik posiada głębokość 7,9 cm , mata bitumiczna 4 mm co daje nam 8,3 cm i między matą, a głośnikiem zostanie luzu 1,2 cm.

Focal IC 106


Okrągły

Ścianki o grubości 2 cm

Średnica 24 cm, Głębokość 13,5 cm,
Tył o grubości 2 cm co pozostaje nam na głośnik 11,5 cm

Głośnik posiada głębokość 9,5 cm, mata bitumiczna 4 mm co daje nam 9,9 cm i między matą a głośnikiem zostanie luzu 1,6 cm


Subwoofer stojący na ziemi
 
Ostatnia edycja:

Sk_uter

New member
Bez reklam
Planuje u mnie mały remont i chce robić obniżany sufit o 5-10cm, wczoraj wpadłem na pomysł, aby w trakcie tego remontu moje kino 5.0 rozszerzyć o 2 dodatkowe głośniki sufitowe i zrobić z tego Atmosa 5.02.

Aktualnie posiadam głośniki MA Bronze i zastanawiam się czy MA ma coś ciekawego w swojej ofercie głośników sufitowych, które będą pasowały do moich głośników?

Czy wgl znajdą się takie mało głębokie?

Problem, że pokój mam mały ok 10 m2 czy dołożenie tych dwóch dodatkowych głośników doda fajnego efektu, czy jednak nie warto się w to bawić?

Kanapę mam z tyłu, więc myślę, że 2 sufitowe wystarczą, co? Bo patrze w filmy i tam w Atmosie jest 8 kanałów, wiec dla systemu 5.1.2, więc gdy ma się 4 sufitowe to amplituner przerabia to z 2 na 4 głośniki?

Wiem, że będzie wiązało się to z wymianą amplitunera, z Yamahy jestem zadowolony, więc później wymieniłbym go na tegoroczny odpowiednik, który wspiera Atmosa i DTS:X.
 

korgan

New member
Kino domowe dolby atmos

Koledzy,

Mam serdeczną prośbę o pomoc w doborze głośników efektowych do systemu 5.1.
Spójrzcie proszę na rzut salonu z aneksem o wielkości około 25m2. Odległość kanapa-TV to około 2.7-3.5m wstępnie zdecydowałem się na zestawy od Focal`a seria Chorus 726 oraz MA z serii Bronze lub Silver ale tej z zeszłego roku jeśli będzie dostępna (jak koledzy pisali wizualnie mi bardziej odpowiadają). Ampli to Denon x3400 lub x4300 jeśli pojawi się w okazyjnej cenie,wymarzony x4400 nie zmieści się w budżecie.
Byłem na odsłuchu w jednym z salonów, zaproponowano mi jako głośniki efektowe następujący model MA-CP WT260
Rozwiązanie niesamowicie mi się podoba i bardzo dobrze gra w salonie audio niestety mam obawy że w moim pokoju nie otrzymam takiego samego efektu gdyż odległość lewego efektowego to 90cm natomiast prawego to 180cm od centralnego punktu odsłuchu. Zastanawiam się nad wyborem MA Apex 10 lub Focal Chorus SR700 to głośniki które będę mógł skierować w swoją stronę.
Czy spotkał się ktoś z Was z podobnym dylematem, inna sprawa to czy warto inwestować w Atmos i zamontować przynajmniej 2 głośniki w suficie przy takim ustawieniu mieszkania.
Będę wdzięczny za odpowiedzi.
 

Attachments

  • rzut salon.jpg
    rzut salon.jpg
    55,9 KB · Wyś: 97

krzyhoo24

New member
Rzut salonu praktycznie jak u mnie, łącznie z metraż. Obecnie jestem w trakcie montażu 5.1 i będę robił atmos 2, w miarę możliwości finansowych. U mnie jedynie lepiej będzie z ustawieniem efektownych do centrala, bardziej symetryczne chociaż nie uniknę przesunięcia
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Koledzy,

Mam serdeczną prośbę o pomoc w doborze głośników efektowych do systemu 5.1.
Spójrzcie proszę na rzut salonu z aneksem o wielkości około 25m2. Odległość kanapa-TV to około 2.7-3.5m wstępnie zdecydowałem się na zestawy od Focal`a seria Chorus 726 oraz MA z serii Bronze lub Silver ale tej z zeszłego roku jeśli będzie dostępna (jak koledzy pisali wizualnie mi bardziej odpowiadają). Ampli to Denon x3400 lub x4300 jeśli pojawi się w okazyjnej cenie,wymarzony x4400 nie zmieści się w budżecie.
Byłem na odsłuchu w jednym z salonów, zaproponowano mi jako głośniki efektowe następujący model MA-CP WT260
Rozwiązanie niesamowicie mi się podoba i bardzo dobrze gra w salonie audio niestety mam obawy że w moim pokoju nie otrzymam takiego samego efektu gdyż odległość lewego efektowego to 90cm natomiast prawego to 180cm od centralnego punktu odsłuchu. Zastanawiam się nad wyborem MA Apex 10 lub Focal Chorus SR700 to głośniki które będę mógł skierować w swoją stronę.
Czy spotkał się ktoś z Was z podobnym dylematem, inna sprawa to czy warto inwestować w Atmos i zamontować przynajmniej 2 głośniki w suficie przy takim ustawieniu mieszkania.
Będę wdzięczny za odpowiedzi.
Różnicę odległości skoryguje amplituner.
Jak na fronty bierzesz Focale to na tył także:
http://salon-focal.pl/data/include/cms/cenniki/Cennik_Focal_Instalacyjne.pdf
 

korgan

New member
@Blackninja, dzięki za sugestie. Nie wiem tylko w który model wybrać, kłuć ścianę i montować IW 706/106 czy może Chorus OD706/108 ?
 

nicek777

New member
Czekam na odbiór tych Zensorów 7.1.VOKAL + ALTECO + E12F do tego Onkyo 676. Bardzo proszę o poradę co do okablowania. Jeżeli ma to sens jestem w stanie wyłożyć 500zł za okablowanie. Potrzebuję jakies 5m na fronty i jakies 25-30metrow dla reszty głośników. Pewnie do SUBa też będzie potrzebny kabel. Czy kable Oehlbach serii Silverstream, Silverline są odpowiednie do takiej jakości zestawu?
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Czekam na odbiór tych Zensorów 7.1.VOKAL + ALTECO + E12F do tego Onkyo 676. Bardzo proszę o poradę co do okablowania. Jeżeli ma to sens jestem w stanie wyłożyć 500zł za okablowanie. Potrzebuję jakies 5m na fronty i jakies 25-30metrow dla reszty głośników. Pewnie do SUBa też będzie potrzebny kabel. Czy kable Oehlbach serii Silverstream, Silverline są odpowiednie do takiej jakości zestawu?

W tej kwocie trzeba szukać w tańszych kablach - ja mam bi-amp na Klotz-ach (2,5mm na górze i 4mm na dole) , na central też daj jakiś lepszy a na satelity przy tej dł. to jakiś tani OFC, sub to RCA-RCA - jest tego sporo.
Dla dobrego kabla z konfekcją to i 500zł na fronty zabraknie :p
 

nicek777

New member
W MegaHz w Katowicach doradzają mi kable firmy Van Den Hul. Jestem w stanie wyłożyć kase na te clearwater, ale tylko na fronty + wokal. Tyly i atmos zrobiłbym już czymś tańszym. Jakie macie opinie o tych kabelkach? I co w takim razie navte tyły i atmosy?
 

Davide

Member
Do tej pory nie kupiłem kina domowego. Z racji tego , że będę rozwalał ściany w mieszkaniu doszedłem do wniosku , że w końcu zamontuje kino domowe. Wedle przypomnienia salon mam mały 325x312. a prawa ściana jest otwarta na kuchnie o lekko większych wymiarach. Za telewizorem znajduje się sypialnia, a za plecami taras z oknami na których są zasłony zaciemniające.Jest to adaptacja poddasza w kamienicy. Ściana będzie zmieniona na której wisi telewizor. Mianowicie na środku będzie ściana z metalu o szerokości 150cm, a z prawej i lewej strony drzwi metalowe przesuwne lotfowe ze szkleniem po 80cm każde wbudowane w tą metalową ściane. Głośniki jakie chce to kolumny instalacyjne. System 5.1.2. Mianowice na tej ścianie wisi Sony 65XE9305 więc praktycznie idealnie na szerokość tej ściany. Z boku niestety kolumn nie wmontuje. Więc kolumny prawa , lewa oraz centralna zamontuje pod telewizorem. Środek kolumny na wysokości 60 cm od ziemi . Niestety inaczej nie dam rady. Chciałbym też zamontować subwoofer do zabudowy. Robiąc tą ścianę zrobiłbym w niej metalowe skrzynki i bym je wygłuszył. Głośniki z tyłu po bokach , niestety kanapa dosunięta jest do ściany z tyłu oraz dwa atmosy u gory wbudowane w sufit. Obecnie mam Sony HT-RT5, myslalem o Belce Bose 700. Stałem trzy miesiące temu przed zakupem i już poszedłem kupić cały zestaw , lecz po przesłuchaniu go jeszcze raz , chociaż grał dobrze zrezygnowałem z zakupu dochodząc do wniosku, że kolumny wbudowane będę dużo lepsze od soundbara. Mogę się mylić , więc prosze mi pomóc.

Myślałem o focalach , myślałem o Monitor Audio i wszystkie grały dobrze z denonem , lecz niestety mam uraz do denona.

Wpadłem na pomysł by kupić Onkyo TX-NR686 lub 696 czy RZ730 i kupić instalacyjne głośniki od Klipsch


- głośniki podtynkowe frontowe Klipsch Reference PRO-18RW - 2 sztuki

- głośnik podtynkowy centralny Klipsch Reference PRO-25RW-LCR - 1 sztuka

- głośniki podtynkowe tylne surround Klipsch Reference PRO-16RW - 2 sztuki

- Głośniki sufitowe Klipsch Reference PRO-16RC jako te od atmos albo te wieksze 18RC

- Subwoofer instalacyjny Klipsch RW-5802 II


Wszystko oczywiście tylko do filmów.

Z góry dziękuje za odpowiedzi
 
Do góry