DVD Onkyo DV-SP 404

andzeloti

New member
Witam
Mam pytnko zwiazane z DVD ONKYO DV-SP 404 .Jak generalnie sprwuje sie ten odtwarzacz ,obraz ,dzwięk, no i jak radzi sobie z divixami.
Miał byc Panasonic s52 ale są niesamowite pustki nigdzie go niema więc może Onkyo co myslicie na ten temat.
Z góry dziękuje za odpowiedz.
 

fx25

Klub HDTV.com.pl
VIP
witam
sądząc po możliwościach "tuningu" 404 to jest to bliżniaczy model pioneera 490 ( który jest ok 200 zł tańszy).
Obraz i dźwięk z 404 jest OK, DivX-y czyta OK, dużym problemem może być przyzwyczajenie się bo bardzo małej czcionki napisów w DivX.
Powiem szczerze że dzisiaj za 600 zł nie kupił bym O404 lecz pioneer 696 lub pioneer 490 za 400zł
W pioneerkach można zmienić soft poprawiając ich możliwości.
 

snoppy

New member
W 404-ce wszystko gra ładnie, a jedyną rzeczą której nie udało mi się uruchomić na tym sprzęcie była płytka DVD-Audio (płytka testowa do karty SoundBlaster Audigy). Format jest na tyle mało poplularny że chyba nikomu to nie będzie przeszkadzać.
 

Ronio

New member
andzeloti napisał:
Witam
Mam pytnko zwiazane z DVD ONKYO DV-SP 404 .Jak generalnie sprwuje sie ten odtwarzacz ,obraz ,dzwięk, no i jak radzi sobie z divixami.

Witam,
Mam 404 od paru tygodni. Odtwarza "wszystko" co się mu da (co znalazłem na półce) w tym mp3, divx (polskie czcionki ok po wpisaniu odpowiedniego kodu).
Faktem jest mała czcionka jednak zawsze można przysunąć się bliżej TV lub zrozumieć tekst mówiony :lol: .
Pozdrawiam
 

jotgie

New member
fx25 napisał:
witam
sądząc po możliwościach "tuningu" 404 to jest to bliżniaczy model pioneera 490

z tego co czytałem, ten pionek i to onkyo maja te same bebechy, różnią sie tylko softem. w związku z tym, są szaleńcy, którzy wgrywają, i to z powodzeniem, soft z pionka do onkyo. mają więc swoje tapetki, menu i przede wszystkim taką dużą czcionkę jaką chcą. jedynym mankamentem jest to, że po zmianie softu przestaje działać pilot od onkyo - ale za to działa od pionka :p. warto poszukać w sieci - na pewno jest wspomniane o tym na forum.pioneerdivx.net i gdzieś jeszcze widziałem forum o sprzęcie onkyo - tam można wszystko o tym znaleźć.
 

kryst

New member
Mam zamiar kupić ONKYO TX-SR 604 z DVD ONKYO DV-SP 404
ale mam dylemat co do 404. Naczytałem się onich wiele i mam dylemat czy
nie zamienić tego dvd na nagrywarkę z hdd samsung lub lg. Proszę o radę
 

kryst

New member
Z dokupieniem jest problem . Problem jest taki mam 4500 zł z a interesuje mnie onkyo TX-SR604E + JAMO S 606 HCS 3 + SUB 200 (black) + DVD
ONKYO DV-SP 404 E to i tak przekracza moje możliwości więc dokupienie do tego nagrywarki nie wchodzi w rachubę. DVD onkyo lub nagrywarka .
Zainteresowałem się bardziej lg RH277H (tańszy) lub lg RH200MH (drogi i niewiem czy wydołam). Stawiam na lg gdyż w przyszłości mam zamiar kupić tv lcd tej marki. dlaczego te dwa modele ? (HDD, wyj.HDMI , nagr.DVD-DL). Prawdopodobnie będę musiał troszkę pożyczyć od (osobnika X) ale jak teraz kupię jakiś zestaw to ma mi służyć na kilka lat bez wymiany na nowy(lepszy).Oczywiście mógłbym teraz kupić 404 i poczekać rok i dokupić nagrywarkę lecz jak już pisałem za rok kupuję tv lg , a za dwa lata mam chrapkę na Blu-ray np.(LG BH 100 blu-ray i hd-dvd). Proszę o radę i opinię .
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
604+404+S606+ESUB200.....................4217pln

Więc zostaje nawet jeszcze kasa na przewody i przesłkę, nagrywarka później albo teraz ale lepszych firm; Panasonic, Sony, Pioneer.
 

timbot

New member
Bez reklam
dla potomnosci - niefachowa pochwala dvd onkyo sp 404 e

witam,
pytanie rozpoczynajace watek "jak sprawuje sie sp 404 e" bylo zadane dawno, ale a nuz sie moja opinia komus przyda-
mam od 4 miesiecy - sprawuje sie super. moje uwagi:
na forach spotkalem opinie ze pracuje glosno - szczerze nie zauwazylem, chyba ze usiasc metr przed i wylaczyc glos w tv to wyraznie slychac, ale generalnie mysle ze pracuje tak glosno jak wiekszosc odtwarzaczy

inna uwaga krytyczna jaka znalazlem to wielkosc tych kolernych napisow - biore sie za kupno wiekszego tv, bo naprawde wielkosc czcionek jest tragiczna, a ja jestem krotkowidzem ;/ (na forach sa sugestie jak podczytac firmaware od pionka, zeby zwiekszyc czcionki, ale zadne z nich nie jest raczej pewnym sposobe, poza tym powoduje ze pilot nie dziala, wiec lepiej wysilic wzrok)

podpisy w divx - tak, bez problemu z polska czcionka (trzeba ustawic raz na zawsze jezyk w initial settings), tylko jeden warunek - nazwa pliku z napisami musi byc taka sama jak nazwa pliku z filmem (poza rozszerzeniem oczywiscie)

brak mozliwosci powiekszenia PanScan - jesli ktos ma telewizor 4:3 to nie powiekszy panoramicznych filmow, niestety....


podsumowanie - sprawuje sie swietnie, filmy wszysktie czyta (tez przerozne divx, lacznie z dzwiekiem przestrzennym), jakosc obrazu i dzwieku swietna (choc lepiej nie uzywac wbudowanych ustawien equalizera, bo bedzie tylko gorzej), przynajmniej wg. mnie

polecam
 

fx25

Klub HDTV.com.pl
VIP
Właśnie wyciągnąłem orginal FW z DV-SP 404 E j jest wielka szansa że niedługo pojawi się w wersji zmodyfikowanej (podobnie jak pioneer 490 - przypominam że soft od tego pioneera działa w 404, występuje jedynie problem z pilotem ale można zaprogramować od AV modele >304 )


Onkyo 404 oryginal FW


pozdr
 
Ostatnia edycja:

fx25

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jestem w trakcie testów nowego FW (chroniczny brak czasu to wydłuża)
Będzie to FW z możliwościami podobnymi do pioneera 393, 490 ...
Kod:
http://forum.pioneerdivx.net/dload.htm?action=category&id=24
w plikach info poczytaj co można wycisnąć z pioneer-ka, z 404 "prawie" to samo (obecnie problemy z możliwością zmiany reg DVD na 0 (zero - multiregion)

Więcej info na
Kod:
http://forum.pioneerdivx.net/tematy36/548.htm

 

Attachments

  • instrukcja lamera.zip
    762 bytes · Wyś: 61
Ostatnia edycja:

JaCkyLL

New member
490 to porazka !!

Witam,
kiedys pisalem wiele gorzkich slow na temat dv490 - dwukrotnie slalem go do serwisu w Gdyni na upgrade'y softu w zwiazku z problemami ze skalowaniem obrazu na porcie HDMI - nie dalo sie ogladac - potwierdzane problemy przez serwis Polski jak i zagraniczny !!!!
Jesli mozecie kupic inny sprzet - robcie to. Nie pakujcie sie swiadomie w ten kaszaniarski model - wczesniej tez mialem pioneera, 470ke ... Bylo ok, DVD z HDMI za te pieniadze w pioneerze to nieporozumienie.
Jesli to ONKYO to praktycznie pioneer ... Podziekujcie, doluzcie kasy i kupcie cos rozsadnego. Jesli ktos chce wgrywac softy pisane przez ludzi w domu - ok, ale one nie sa pisane na bazie ostatnich zawierajacych poprawki problemow ze skalowaniem.


Pozdrawiam,
J
 

fx25

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jesli ktos chce wgrywac softy pisane przez ludzi w domu - ok, ale one nie sa pisane na bazie ostatnich zawierajacych poprawki problemow ze skalowaniem.
.. soft jest na bazie softu 404 ...
... i jest to MODYFIKACJA ...

nic dodać , nic ująć ;)

ps.
czy jest coś złego w "pisaniu" czegoś przez ludzi w "domu" ????
 
Do góry