DVD Onkyo DV-SP 404

JaCkyLL

New member
fx25 napisał:
.. soft jest na bazie softu 404 ...
... i jest to MODYFIKACJA ...

nic dodać , nic ująć ;)

ps.
czy jest coś złego w "pisaniu" czegoś przez ludzi w "domu" ????
drogi kolego !
"Właśnie wyciągnąłem orginal FW z DV-SP 404 E j jest wielka szansa że niedługo pojawi się w wersji zmodyfikowanej (podobnie jak pioneer 490 - przypominam że soft od tego pioneera działa w 404, występuje jedynie problem z pilotem ale można zaprogramować od AV modele >304 )" <---- to chyba Twoje slowa odnosnie softu z 490ki dzialajacego na 404 - problem jedynie z pilotem !!

Ja odnosze sie do tego wlasnie softu, softu z 490ki ktorego mozna wg Ciebie wgrac do 404 i miec tylko malutki problemik z pilotem. :) Problem jest powazny ... i to nie z pilotem tylko z samym softem, a dokladnie rzecz ujmujac wyswietlaniem skalowanego obrazu po HDMI.

Jesli idzie o pisanie softu w domu .... Nie komentuje tego, szkoda pradu.

pozdr, j

PS. Nic dodac nic ujac - jw
 
Ostatnia edycja:

fx25

Klub HDTV.com.pl
VIP
Powiedz mi proszę po jaką cholerę wgrywać do 404 soft z pionka skoro niedługo będzię ZMODYFIKOWANY OD 404 ??????
(może poto żeby sprawdzić jakie zmiany będą możliwe ??????)

czytaj powoli ze zrozumieniem ...

dotychczas wielu używało FV od pionka 490 bo nie było nic innego - i wtedy żeczywiście były problemy z pilotem, bo jak wiadomo 404 stawała się 490.
Problem był też taki że nie było możliwości powrotu do oryginału - teraz jest taka opcja ;)

prosząc jeszcze o zrozumienie tamatu wyjaśnię że są to MODYFIKACJE ORYGINALNEGO FW 404 Onkyo !!!!

czy to trudno zrozumieć, czy trzeba narysować ?????

pozdr All
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Coś mi się zdaje, że wgranie softu z Pioneera pozwalało na zmianę wielkości czcionki napisów w DivX. Ale może się mylę?

ArtS :)
 

fx25

Klub HDTV.com.pl
VIP
ArtS007 napisał:
Coś mi się zdaje, że wgranie softu z Pioneera pozwalało na zmianę wielkości czcionki napisów w DivX. Ale może się mylę?

ArtS :)
dzięki tej możliwości (zmiany wielkości czcionki w divx) soft ten kusił posiadaczy 404.
pozwalał jeszcz na parę innych "udogodnień" których nie ma w oryginale Onkyo jak i Pioneera (mówimy o zmodyfikowanym FW)
 

JaCkyLL

New member
fx25 ... nie podejmuje tematu .... nie chce mi sie. Niech bedzie ze "ciezko mi zrozumiec".

Chcialem sie tylko podzielic z forumowiczami informacja o tym, ze pionek dv490 do kaszana. Soft w tym dvd jest meczacy = czytaj czeste zeslania do Gdyni na upgrade'y.

Pozdrawiam wszystkich, szczegolnie fx25 !

j
 

fx25

Klub HDTV.com.pl
VIP
JaCkyLL napisał:
Chcialem sie tylko podzielic z forumowiczami informacja o tym, ze pionek dv490 do kaszana. Soft w tym dvd jest meczacy = czytaj czeste zeslania do Gdyni na upgrade'y.

Pozdrawiam wszystkich, szczegolnie fx25 !

j

Z tym nie polemizuję, co mnie jednak zastanawia to to że wszyscy chwalą O404 a to (mechanicznie) przecie Pionek 490 !!!!

Wystarczy poczytać forum aby się przekonać że 404 jest OK ??


Nie namawiam nikogo do zakupu, nie podniecam się żadnym z nich, piszę jedynie o "nowych" możliwościach sprzętu !!!

Jako podsumowanie wątku proponuję dla wszystkich rozważających zakup DVD Onkyo SP 404 = pionek dv490 = kaszana :D:D:D:D:D

howgh

ps
upgrade'ować pionka to tylko w Gdyni ????;)
 
Ostatnia edycja:

fx25

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli przeszkadza komuś wielkość czcionki w napisach divx to może to zmienić instalując

Onkyo_DV-SP404E_ModFW

Jedyną modyfikacją oryginalnego softu jest zmiana wielkości czcionki - do wyboru jest 3 ;) (kosztem innych: japońskiej i rosyjskiej :grin::grin::grin::grin:)
Szczegóły w pliku readme
 

kini0

New member
Bez reklam
może ktoś wie....

...jak w tym odtwarzaczu załączyć multiregion?
Podobno można to zrobić za pomocą odpowiedniej kombinacji klawiszy.:hmm:
 

Jarod

New member
A ja mam pytanie czy jest planowany jakiś następca 404?? Czy komuś coś o tym wiadomo. Widać, że onkyo zaczeło serie x05 teraz, a tv kupie po wakacjach - może wtedy już się pojawi
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Na razie z nowszych tylko DV-SP 305

13487371_8fe4138c74.jpg


13487382_3105e182f3.jpg


13487373_405150b745.jpg


http://www.eu.onkyo.com/products/product_en_5741815.html
 

fx25

Klub HDTV.com.pl
VIP
kini0 napisał:
...jak w tym odtwarzaczu załączyć multiregion?
Podobno można to zrobić za pomocą odpowiedniej kombinacji klawiszy.:hmm:
Press SET UP on the remote.
Highlight INITIAL SETTING and press ENTER.
Highlight OPTION and then press DISPLAY button on the remote.
The Firmware and region code will be displayed.
Press 3690 on the remote.
The machine will go into standby.
It is now region free.

Worked on first attempt!
nie testowałem bo .... nie mam płytki z innym regionem jak 2 :p:p

ps
po tej operacji sprzęt nadal pokazuje kod regionu 2 ale powinien być multiregion !
proszę o potwierdzenie czy to działa
 

jha

Member
fx25 napisał:
Jeśli przeszkadza komuś wielkość czcionki w napisach divx to może to zmienić instalując

Onkyo_DV-SP404E_ModFW

Jedyną modyfikacją oryginalnego softu jest zmiana wielkości czcionki - do wyboru jest 3 ;) (kosztem innych: japońskiej i rosyjskiej :grin::grin::grin::grin:)
Szczegóły w pliku readme
it works! dzięki za moda.

jedno pytanko:
czy jest możliwość dodania jeszcze jednej wielkości czcionki, coś pomiędzy oryginalną a tą ustawioną jako rosyjska? byłoby idealnie wtedy...
tia
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Ludzie, zamiast kombinować z FW, pilotami, panscanami (jest czy nie ma) znikającym obrazem po HDMI, podobieństwem (lub nie) do 490 kupcie sobie:
Bellwood 301W

ZERO PROBLEMA !!!
- tekst wielkości jakiej chcecie
- w miejscu na ekranie jakim chcecie (wyżej, niżej)
- w ośmiu kolorach
- z ośmioma kolorami obwódek
- na ośmiu kolorach tła
- obraz progresywny po komponencie
- żre wszystko co mu wsadzicie
- USB
- cena śmieszna 180 pln

Sam używam wyłącznie do divixów. Do DVD mam Phila 9000S z HDMI.

Polecam i pozdrawiam
 

fx25

Klub HDTV.com.pl
VIP
to może jeszcze ja polecę mantę prince 2 za 120 zł :D:D:D:D

świetnie nadaje się do wyrzucenia przez okno :twisted::twisted::twisted::twisted:

howhg
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
szkoda, ze usb tylko 1.1 ale i tak watpie ze to kupie ;) dokladam drugie tyle i mam ps3 z blu rejem a nie jakims tandetnym przestarzalym dvd
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Do takich zastosowań USB 1.1 w zupełności wystarczy. Odtwarzanie filmu to nie to samo, co kopiowanie go na dysk.

ArtS :)
 
Do góry