SONY W755C i Soundbar - uda się połączyć 2 marki?

Damaranus

New member
Cześć, mam nadzieję że dobrze trafiłem z kategorią, do tej pory tylko wypowiadałem się tylko o moim nowym nabytku od SONY. Mam pytanie, chcę kupić głośniki. Sony nie ma za mocnych głośników, a chciałbym jednak nacieszyć się nieco lepszym dźwiękiem podczas oglądania filmów. Nie zależy mi diabli wiedzą na czym... dlatego do mojego pokoju 4,5x4,5 postawnoiłem wybrać jednak Soundbar.

Na pierwszy ogień poszedł Samsung 355, potem wpadł Philips 2183 który w OleOle jest w całkiem fajne cenie (chociaż nie powala mocą) no i teraz wymyśliłem sobie samsung HW-J450.

Szkoda że w soundbarach w takim przedziale cenowym nie ma radia, ale trudno się mówi, w końcu mam telewizor z androidem więc co mi tam, odpalę sobie aplikację ;) to było zlośliwe.

Pytanie moje brzmi następująco, jak tam wygląda kwestia parowania urządzeń. Niestety nie widzę aby SONY oferował cokolwiek ciekawego (alternatywnie chętnie kupię kino 5.1 z Blurejem) a szkoda, bo chętnie bym skorzystał z udogodnienia i jednego pilota zamiast...2. No ale wczytałem się że dzięki Blutut nasze telewizory potrafią same uruchomić soundbary... no i właśnie... Czy Sony potrafi wzbudzić taniego Samsunga, nieco droższego Philipsa, a może znacznie mocnieszego... yyy, Samsunga? Bo chyba tylko to może uwolnić mnie od drugiego pilota, zakładając że resztą będę kontrolował z tv (głośność), a tony wyreguluję raz.

pytanie 2, po co mi WiFi w soundbarze... do sterowania z telefonu przez aplikację?

Widzę że j450 ma wejście HDMI, brzmi kusząco ale czy poza podłączeniem np. zew. tunera, do czegoś mi się to przyda? Nawet jeśli kupię BluReja to i tak puszczę go na TV i dalej z TV na soundbar...
 
Do góry