pytanie o zestaw

zelgadiss

New member
Witam forumowiczów

Chciałbym zapytać o/potwierdzić wybrany zestaw

Pokój to ok. 25m, filmy/muzyka(różna) - 60/40,
kolumny podłogowe będą stały pod scianą, ok. 1 metra wolnej przestrzeni na boki.
Amplituner wybrałem - to Onkyo NR646, a zastanawiam się nad kolumnami 5.0 :

Dali Zensor 5 (czy będzie duża różnica z modelem Lector 6 ?)
Indiana Line Tesi 565
Monitor Audio Zestaw 5.0 BX
jakiś Tonsil ?

Ten ampl ma jakieś preferencje ?
Czy brak subwoofera będzie zauważalny ? - efekty w filmach przyjemnie byłoby odczuć, ale to jednak blok...

Budżet to ok 5-6k, i naprawdę nie chcę przekraczać... ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Z kolumn do listy odsłuchowej dopisz Melodika BL40, Roth Oli RA4, JBL Studio 280, JBL Arena, Wharfadale Diamond 10.6/10.7; Dali Zensor 7....
a z amplitunerów Denon X3100, Marantz SR5009, Yamaha 779, Pioneer 924/830, HK270/370
Im więcej różnych konfiguracji odsłuchasz, tym wybór będzie bardziej świadomy ;)
 

zelgadiss

New member
Nad amplitunerami (przynajmniej jeśli chodzi o oczekiwania i możliwości techniczne) spędziłem już wiele czasu i naprawdę nie chcę tego powtarzać ;)

Ograniczyłem się też do wymienionych zestawów kolumn - akceptowalne jeśli chodzi o wygląd (to żona...) i miejsce ich postawienia.

W kilku wątkach zauważyłem, że często konkretne amplitunery są łączone z określonymi kolumnami, bardziej do siebie mają pasować pod kątem dźwięku. Muzyki słuchamy bardzo różnej, od wszelkich gatunków rocka do klasycznej. A kino - lubię avengersów ;).
Czy któryś z wymienionych w tym wątku zestawów lepiej niż inne będzie się zgrywać z tym onkyo ?
 

zelgadiss

New member
Dla frontów będzie to:
- do tyłu ok 5cm, żeby kable się nie zaginały :),
- bok na zewnątrz ok. 1m, bok do wewnątrz - ok. 10cm
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak tak blisko to chyba będzie lepiej bass reflex z przodu. Typu Dali Zensor 7, Indiana Line Tesi 560. Generalnie czy z tyłu czy z przodu to i tak lepiej by było dalej odstawić od ściany.
 
Ostatnia edycja:

zelgadiss

New member
To wracając do pierwotnej listy -

Dali Zensor 5 - ok. 3,6k
Dali Zensor 7 - ok. 4,6k - ten 1000 różnicy to jednak sporo... czy będzie to słychać ?
Indiana Line Tesi 565 - ok. 3,2k

jakie byś polecił do tego onkyo ? Wszystkie odpowiadają wizualnie, dobre opinie w necie
 
Do góry