Kino domowe do salonu 40m2 - POMOCY

ArAs2187

New member
Witam

Przymierzam się do zakupu kina domowego. Nie jestem biegły w tym temacie i serdecznie proszę was o pomoc. Poniżej opiszę czego oczekuję oraz gdzie będę używał sprzętu.

POSZUKUJĘ: AMPLITUNER i głośniki 5,1 - bez odtwarzacza bo posiadam xboxONE
do wydania mam max 5000zł - 5500zł ale jakbym zmieścił się w 4000zł byłoby super ;)

SALON - ok 40m2, wysokość to aż 3,2m! - telewizor LG 60' ultra HD 60UF69 bez 3D wisi na ścianie (na 1/3 jej długości, 1,5m od bocznej ściany), kanapa znajduje się naprzeciwko w odległości 4,5m. Za kanapą do ściany kolejne 0,5m. Meble na całej ścianie tam gdzie TV - na przeciwległej duża sofa oraz pianino Yamahy moja druga miłość ;). Do drugiej bocznej ściany odległość około 5-6m (otwarta przestrzeń bez żadnych "przeszkód" po drodze.

Czego oczekuję - po 1 głośniki muszą być "smukłe" - taki warunek postawiła moja narzeczona - nie chce dużych "klusków" w salonie. Wiem że to trochę komplikuję sprawę ale m.in dlatego proszę o pomoc. Jeśli chodzi o wzornictwo to podoba się jej coś w stylu głośników NS - PA40. Tyle co do wyglądu. Wystarczyłby dla nas zestaw 5,1 (chyba) Używać będziemy go głównie do filmów BluRay oraz muzyki - nie głośnej (małe dziecko) ale zależy mi na jak najczystszym brzmieniu oraz czystym i głębokim basie bez trzeszczenia itp.. Także do gier na xboxONE. Najbardziej zależy mi na czystym przestrzennym dźwięku gdzie będzie słychać wszystkie niuanse ścieżki dźwiękowej filmów i gdzie dźwięk w tak wysokim pomieszczenie nie "zgubi się".

Jestem bardzo wrażliwy na wszelkiego rodzaju trzaski, szumy i zniekształcenia dźwięku więc chciałbym je w jak największym stopniu wyeliminować.

Dodam że do tej pory m.in rozważałem zakup takiego zestawu: (RX-S600 + NS-PA40 - Yamaha). fajna cena ale nie wiem czy to spełni moje oczekiwania i poradzi sobie w tak wysokim pomieszczeniu

Potrzebuję pomocy aby w podanej cenie dobrać jak najlepszy amplituner i dołożyć do tego przyzwoite głośniki. W porządne kino domowe mam zamiar zainwestować w przyszłości ale obecne powinno wystarczyć na minimum rok lub dwa lata.

Serdecznie proszę was o pomoc i opinie w tej sprawie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry