Problem z Podłączeniem kina i telewizora SAMSUNG.

kenvelo1991

New member
Witam, jestem nowym użytkownikiem tego forum i mam nadzieje ze znajdę tu pomoc bo już mnie denerwuje ta cała sytuacja. Posiadam TV Samsung UE40F6320 ( jest to Smart z 3D kupiony rok temu) który podłączyłem do mojego nowego kina Samsung HT-J5500W/ZF i za nic w świecie nie mogę uzyskać dźwięku 5.1. Do telewizora mam wpięte PS4 przez HDMI, cyfrowy Polsat przez HDMI, Laptopa przez HDMI oraz to nowe kino przez HDMI i kabel optyczny. Dźwięk z tych wszystkich urządzeń leci z głośników telewizyjnych a nie z kina, tylko jak odpalam YouTube z poziomu kina albo tv to jest dźwięk 2.1 a głośniki tylne i centralny milczą (dodam ze te dwa tylne są bezprzewodowe). Jak robię test dźwięku w ustawieniach kina to melodyjka leci z każdej kolumny ale jak włączę test Surround na YouTube to jest lipa. Nie wiem co mam z tym zrobić. Przejrzałem już masę forum, robiłem już różne zmiany w tych urządzeniach i nic. Mam nadzieję ze znajdzie sie tu jakiś pomocny kolega który miał podobny problem i ulży mi w cierpieniach :) Z góry wielkie dzięki :)
 

Rafal7

Banned
Telewizory Samsunga i nie tylko degraduja dźwięk 5.1 podany po hdmi do tv który zostaje potem wysłany przez wyjście optyczne do postaci 2.0 stereo
W skrócie tv dostaje 5.1 wypuszcza 2.0
Aby mieć dźwięk 5.1 na wyjściu optyczny trzeba odpalić film z dysku na tv z dźwiękiem 5.1 lub włączyć kanał Dvb-t/Dvb-C z dźwiękiem 5.1 .
 

kenvelo1991

New member
Nie ma na to innego sposobu ? Trochę to głupie ze nie mogę sobie oglądnąć Cyfrowego Polsatu albo pograć na PS4 z dzwiękiem 5.1 ;/ W takim razie po co mi to kino ? Mogłem kupić zwykłe komputerowe 2.1 za 200zł i podpiąć przez jacka do Tv i by było to samo. Wywaliłem 1800zł w błoto ?
 

Rafal7

Banned
Spróbuj jeszcze przez Hdmi ARC
Trzeba było zapytać o kino na forum, kupiłbyś amplituner plus kolumny i by było dobrze, wszystko podłączył byś pod amplituner przez hdmi A ampli do tv i miałbyś oczekiwany efekt.
 

Disto

New member
Bez reklam
Wywaliłem 1800zł w błoto ?
Sporo przepłaciłeś jak za model bez wejść HDMI. Np.kino z takimi dwoma wejściami kupisz już za ok. 1200zł, a to byłoby rozwiązaniem twoich kłopotów.
Np. takie:
http://allegro.pl/kino-domowe-lg-bh7230bwb-3d-blu-ray-5-1-1200w-usb-i5615457487.html
http://allegro.pl/kino-domowe-z-blu-ray-3d-lg-bh7440p-wysylka-24h-i5285319628.html
Nie da się tam włączyć ProLogika, żeby rozprowadził dźwięk do wszystkich głośników?
 
Ostatnia edycja:

kenvelo1991

New member
Wiem że troche zawaliłem no ale człowiek uczy sie na błędach ;/ Takiej opcji jak ProLogik nie widzę ale jest cos takiego jak KANAŁ AUDIO RETURN i nie wiem do czego to służy. Ale skoro jest to wszystko podłączone kablem optycznym to nie powinno to śmigać ?
 
Do góry