"Kino domowe" + soudbar ..

Mati80

New member
Witam,
Od ponad roku jestem posiadaczem zestawu TV panas 42AS650 + kino panasonic SC-BTT460. W sumie to "kino" kupiłem troche w ciemno myśląc ,że w tych czasach (rok 2014 :p) taki zestaw powyzej 1000 zl bedzie gral "w miare" przyzwoicie. Niestety mialem wtedy remont w domu i kino rozpakowalem i podlaczylem do TV po okolo 1,5 miesiąca od zakupu. No i wielkie rozczarowanie.. tzn jesli chodzi o ogladanie filmow to dzwiek jeszcze ujdzie, zadko w sumie ogladam filmy ale wielce tragedii nie ma, natomiast jesli chodzi o sluchanie muzyki . Np z youtube, z programow muzycznych tv czy nawet z plyt CD, to jest niestety tragedia.. Kicha totalna, dzwiek jak z kartonowych glosnikow totalnie.. Jak mozna taki chłam produkowac w dzisiejszych czasach.. Najlepsze jest to ze na wszystkich ustawieniach gra to tak samo tragicznie..
Ale do rzeczy. Stwierdzilem, ze nie bede sprzedawal tego "kina" bo praktycznie nikomu nie polecam a i pewnie nikt by tego nie kupil, wiec zostawie do ogladania filmow..
I moje pytanie brzmi, co zrobic abym mogl posluchac muzyki (czy programow typu 4fun, czy viva itp a takze plyty CD, mp3) nie kaleczac uszu.. ?
Niestety nie znam sie za bardzo na tym ale mam pare pomyslow.
1) dokupic jakis dobry amplituner (jaki?) O ile cos tutaj pomoze.
2) dokupic jakies dwie kolumny jako fronty i wymienic w tym kinie (nie wiem czy tak mozna zrobic)
3) kupic soundbar jakiejs "muzycznej" firmy np JBL, Yamaha, ew philips, pioneer..? Podpiac przez bluetooth. Czy muzyka z telewizora (program muzyczny) bylaby odtwarzana zarowno na "kinie" jak i na soundbarze?? W kinie wykorzystalbym subwoofer, wtedy moglbym kupic tylko sam soudbar (np JBL SB 200, albo yamaha YST-103..)
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Jak w telewizorze masz wyjscie audio analogowe to kup wzmak stereo i do tego dwie kolumny i bedziesz zadowolony.
 

Disto

New member
Bez reklam
Polecam nr.2 na początek.
Kolumny możesz pożyczyć od kogoś na próby [koniecznie drewniane, dwudrożne co najmniej] nie muszą być sporych wymiarów, ważne żeby dobrze odtwarzały górne pasmo.
Ja tak mam i jest zdecydowanie lepiej. Do tego dokupiłem mini wzmacniacz cyfrowy [ok. 2o $ Ebay], który podpięty jest do wyjść frontów amplitunera. Dzięki temu mam wreszcie jakąś prawdziwą możliwość korekty barwy dźwięku. Wzmacniacz to Lepai chyba 2020. Bywa też do kupienia na Allegro.
Masz w tym kinie sporo różnych ustawień dla dźwięku. Nie da się nic polepszyć jego jakości ?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Żadna wersja.
Kup kino na głośnikach drewnianych nawet 2,0.
Napisz do Blackninja on Ci dobrze dobierze. Wówczas pojawi się uśmiech na twarzy.
 

Disto

New member
Bez reklam
"Przez kilkanaście ostatnich lat mieszkałem za granicą, jestem kinomanem i melomanem, więc sprzęt hi fi, kino domowe etc to dla mnie chleb powszedni. Po powrocie do Polski przeżyłem wielki szok w temacie sprzętowym. Praktycznie wszyscy moi znajomi mieli wieże ze standardowymi głośnikami w obudowie, podczas gdy ja zakochany byłem w głośnikach typu tall-boy. Natychmiast więc zacząłem nieść kaganek oświaty i polecać wszystkim tall-boy’e. Kupiłem Btt460 i jestem bardzo zadowolony. Doskonały, czysty dźwięk przestrzenny jak w kinie dzięki 3D Cinema Surround. Blu-ray posiada funkcje sieciowe, więc można korzystać z viera connect, można zainstalować aplikację Panasonic Remote Theather i sterować kinem za pomocą smartfona (jeszcze nie próbowalem), no i głośniki tall-boy’e prezentują się rewelacyjnie" :confused:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale jak widać ten kaganek tallboy nie każdemu odpowiada.
Ja wolę tańszy sprzęt z kolumnami drewnianymi niż plastyki choćby Panasonica.
 

Mati80

New member
Dzieki za odpowiedzi. Tzn tak, wg mnie to kino w ogóle nie ma góry a i środek taki zmulony jakby.. Bas jak to bas zazwyczaj, do przyjecia. I myslalem zeby jak narazie nie wydawac za duzo kasy na nowy sprzet (w odleglej przyszlosci moze skomponuje jakis zestaw przyzwoity) i moze rozwiazaniem byloby dokupienie JBL SB200, ktory poprawil by lub w ogóle "dał" wysokie tony i średnie. Wtedy np dzwiek z TV bylby puszczony zarowno na kino (przez HDMI) gdzie bass w subwooferze jest słyszalny, jak i na SB200 (optycznym) gdzie bylaby lepiej slyszalna góra i srednie tony.. Nie wiem czy da sie dzwiek wyprowadzic jednoczesnie tu i tu.. ??
 

Disto

New member
Bez reklam
wg mnie to kino w ogóle nie ma góry
Tak też myślałem.
Niestety to przywara większości kin które słyszałem w sklepach, też tych tańszych firmowych "klocków"
Moje też kupiłem w ciemno, ale czytałem przed tym opinie na amazonie i wypdły dosyć pozytywne. Kupiłem wersję z najtańszymi pierdziawkami , bo wiedziałemn że i tak podłącze coś normalnego z drewna.
O dziwo, okazało się, że zasadniczo nie brak wysokich, no ale ja lubię przesadną górę z tym "sreberkiem" stąd ta kombinacja z dodatkowym wzmacniaczem. Dobrze słucha się na tym koncertów muzycznych wideo szczególnie nadawanych w DD+, to naprawdę robi wrażenie. Sama muzyka z płyty czy innego zródła audio też jest do przyjęcia i można mieć satysfakcję z jej słuchania.
 

Mati80

New member
A w sumie ile masz max kasy na zakup ?

Tzn tak ,moglbym kompletowac sprzet przez pare miesiecy, wtedy moglbym wydac (na wszystko) jakies 3,5 tys. Np jednego miesiaca wzmacniacz czy amplituner, nastepnego fronty, potem moze subwoofer itd.

Nie wiem tylko czy
1) Zostawic to kino do ogladania filmow i kupic wzmacniacz np. Yamaha A-S301 + dwie kolumny -jakie polecacie zeby sie zmiescic razem w ok. 3500 zl ? Tylko wada tego taka, ze by sie troche sie zagracilo w pokoju, kino + zestaw audio.. ale moze jakos by sie to rozwiazalo.

2)Sprobowac sprzedac to "kino", o ile w ogóle sie uda, i wtedy kupic: amplituner np. Yamaha RX-V479 i do tego kolumny, tez jakie polecacie? Moze to bylo by bardziej uniwersalne do sluchania muzyki i filmow..? Ja jakims audiofilem nie jestem, zalezy mi na czystym, mocnym dzwieku w kazdym pasmie.. A jesli chodzi o sluchanie muzyki to chyba kazdy amplituner mozna " ustawic" tylko na 2.0 albo 2.1 ?? Czy sie myle..?
 

Mati80

New member
Nie chce zakladac nowego tematu, wiec napisze tutaj.
Posiadam "kino domowe" panasonic SC-BTT460.
Do ogladania filmow powiedzmy ,ze zaspokaja moje potrzeby natomiast do sluchania muzyki niestety nie.
Chcialbym zastosowac wzmacniacz stereo + w miare porzadne kolumny.
I moje pytanie brzmi:
Czy mogę wyprowadzic sygnal glosnikowy z frontów przez takie urzadzonko KONWERTER SYGNAŁU AUDIO RCA HI/LOW KRAKÓW (5539913565) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. na wzmacniacz i dalej kolumny ktore beda robic za fronty w KD oraz stereo dla muzyki ?? Dodam, ze frontalne wyjscia glosnikowe mają 160 Watt na kanał przy 3 omach.
Prosze o cenne rady.
 

Disto

New member
Bez reklam
Czy mogę wyprowadzic sygnal glosnikowy z frontów przez takie urzadzonko KONWERTER SYGNAŁU AUDIO RCA HI/LOW KRAKÓW (5539913565) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. na wzmacniacz i dalej kolumny ktore beda robic za fronty w KD oraz stereo dla muzyki ?? Dodam, ze frontalne wyjscia glosnikowe mają 160 Watt na kanał przy 3 omach.
Prosze o cenne rady.
Możesz, ale pamietaj że wzmocnisz charakter brzmienia wzmacniacza kinowego, no i będzie to oczywiście pasmo z odciętym dołem.
Ja zastosowałem odpowiednio podłaczony dzielnik oporowy zamiast tego konwertera i sprawdza się to bardzo dobrze.
 
Ostatnia edycja:
Do góry