Zestaw 5.1 do filmów w średnim pokoju, w cenie do 2000zł.

Bonaventura

New member
X-500 to najsłabszy ampli Denona. Raczej słaby do 5.0, ale może się mylę. Nie jestem ekspertem ;-)

Harman Kardon AVR-151
- ma wg. producenta 75W na kanał (Multichannel power: 75W per channel, two channels driven @ 6/8 ohms, 1kSHz, <0.1% THD). I pobór pradu na poziomie 410W max.

Natomiast Denon dla AVR-X500
-podaje "Moc wyjściowa (8 ohm, 20 Hz - 20 kHz, 0.08% dla 2 kanałów) 75 W". I pobór prądu 330W max.

Jeśli chodzi o amplitunery to jeszcze większy ze mnie laik jak w przypadku kolumn :neutral:

Mowa tylko o używanym ampli a Set JBL nówka w tej kwocie :D

Tak, ale złożyć komplet na JBL z satelitami, centralnym i subwooferem wyjdzie majątek :-( Jakby szło kupić całość za 3 tyś to co innego ;-)

[...]a jak masz w sumie 4000 budżetu - pisales 1500 ampli + 2500 kolumny to napisz do blackninja o ceny jeszcze Ci na dobrą oblewkę sprzetu powinno zostać.

Na chwilę obecną w budżecie jest 3000zł, 2000zł na kolumny jak w temacie i pozostały "tysiak" na amplituner. Kwota 4000zł jest kwotą awaryjną do której mogę warunkowo podnieść pułap, ale w tym przypadku dozbieranie dodatkowej kwoty będzie w moim przypadku wymagało kilku manewrów w budżecie rodzinnym, sprzedaniu obecnego zestawu i ok. dwóch miesięcy.

aro600, jak uważasz, spisałyby się te Audio Pro Avanto 5.0 w pokoju 30m2? Biorąc pod uwagę, że lubię czasem jak mi na filmie wojennym spadające bomby walą basem po ścianach. Subwoofer z ich stajni to wydatek 1500zł :neutral: Obecnie mam sub Yamahy YST-SW012 45W, i w pokoju 20m2 jak chcę "poszaleć" to się niestety wykańcza i bardziej buczy jak dudni basem.
 

aro600

New member
Myślę że w 30 m2 byłoby ok, ale jak pisalem zależy dla kogo dla mnie basu jest wystarczająco kolumny frontowe maja głośniki basowe 20cm po bokach wiec dają radę, ale dla niektorych kino bez suba to w ogóle nie jest kino...kwestia gustu. Najlepiej jakbyś miał możliwość odsłuchu, w razie ,,w,, sub możesz dokupić później nie koniecznie za 1500zł tylko coś tańszego czy używanego żeby tylko wspomóc kolumny i postawic kropke nad ,,i,, nie wiem jaką głośność preferujesz ja mieszkam w bloku wiec na ,,maxa,, nie ma opcji pozatym salon mam użytkowy u Ciebie może być inna akustyka...
 

rabit

Active member
Bez reklam
Dozbieraj jeszcze 10.000zł i kup coś lepszego... tak można w nieskończoność. Niestety, ale w kwocie początkowej, zestaw Harmana który kiki zaproponował jest idealny. Nawet do 30 metrów wystarczy. Ale oczywiście jeżeli tylko jesteś w stanie dołożyć coś więcej, to jak najbardziej jestem za normalnymi kolumnami i lepszym amplitunerem (zapomnij o X-500, bo nie napędzi żadnych podłogówek).
 

Bonaventura

New member
Ok, to może pokuszę się o jakieś podsumowanie.

Z tego co mi Szanowni forumowicze doradziliście można wyodrębnić dwa główne zestawy:
- harman/kardon HKTS 16
- Audio Pro Avanto 5.0

oraz jeden powiedzmy to bonusowy:
- JBL Studio 280+225c+220

Niestety, pół nocy i pół dnia liczenia ujawniło bolesną prawdę. Pomimo wielu opcji i kilku prób, nie będę w stanie wyłożyć na chwilę obecną więcej jak 3 tyś na zestaw kolumn z amplitunerem. Dozbieranie każdego kolejnego tysiąca to dla mnie od 10 do 12 miesięcy oszczędzania, i to przy sporym szczęściu. Więc raczej nie będę przekładał zakupu zestawu o kolejnych kilka lat :|

Nie będę ukrywał, że największe wrażenie zrobił na mnie zestaw JBL, ale niestety jego zakup wraz z zakupem subwoofera tej firmy jest poza moim finansowym zasięgiem. A niestety nie mogę poświęcić innych ważnych dla życia wydatków na zakup sprzętu audio.

W związku z tym, że żaden z zaproponowanych prze zemnie zestawów nie zyskał tutaj ani jednego głosu poparcia to w tej kwocie pozostaje mi jedynie zestaw:

- harman/kardon HKTS 16 + harman/kardon AVR-151

oraz warunkowo (w zależności od tego co mi odpisze blackninja)

- Audio Pro Avanto 5.0 + Denon AVR X-500
 

Henry

Active member
Bez reklam
Kolego, nie od razu Kraków zbudowano, wielu z nas składa swoje "zabawki" latami ;)
Proponuję ci na początek kupić w miarę przyzwoity amplituner, który będzie miał możliwość rozbudowy, do tego dwie przyzwoite kolumny frontowe + ewentualnie centralny, a resztę sukcesywnie będziesz dokładał. Tego rodzaju sprzętu nie kupujesz na rok, dwa.... więc lepiej zainwestować w dobry sprzęt, który da ci satysfakcję z użytkowania niż od razu kupować wszystko, a później żałować, bo brzmienie będzie nie takie, a kasy dosyć sporo się wydało.
Oczywiście to twoja kasa i twój wybór ;)
 

lobos

New member
Bez reklam
Dokładnie tak jak radzi henry1979... W kwocie 3000zł. ciężko wybrać ampli+5.0, który fajnie zagra na 30m2 :-( Żal by było gdyby okazało się, że ciężko uzbierane pieniądze wydałeś na sprzęt, który nie spełnia Twoich oczekiwań.
 

Bonaventura

New member
Jeśli koniecznie musi być od razu zestaw 5.0/5.1 to niestety przy budżecie 3000zł. nie ma wielu opcji do wyboru :-(

No jakoś nie wyobrażam sobie oglądania filmów w stereo :?

Może jednak kupisz nowe kolumny Avanto 5.0 i do tego używany ampli?

Wolałbym jednak nowy zestaw. Ten który posiadam obecnie kupiłem używany i nie chciałbym tego powtarzać.

Kolego, nie od razu Kraków zbudowano, wielu z nas składa swoje "zabawki" latami ;)

Wszystko się zgadza, ale zegar tyka i wypadałoby jeszcze trochę z tego życia skorzystać. Jakoś nie uśmiecha mi się zbierać na porządne audio latami by potem zakupić je na emeryturze kiedy będę już całkowicie głuchy. Jeśli ktoś ma możliwości i bilety narodowego banku polskiego to ok.

Proponuję ci na początek kupić w miarę przyzwoity amplituner, który będzie miał możliwość rozbudowy

Przyzwoity, tzn.? A rozbudowy o co? Poza kolumnami i dwoma odtwarzaczami multimedialnymi nic innego nie będzie do niego podłączane.

do tego dwie przyzwoite kolumny frontowe + ewentualnie centralny, a resztę sukcesywnie będziesz dokładał

I w ten sposób najbliższy rok czy dwa oglądać filmy bez efektu surround..... trochę mało kusząca wizja :? Potem kolejny rok czy dwa oczekiwania na subwoofer by poczuć basy i tym sposobem po 2-4 latach dopiero udałoby się złożyć komplet..... ech.

Tego rodzaju sprzętu nie kupujesz na rok, dwa.... więc lepiej zainwestować w dobry sprzęt, który da ci satysfakcję z użytkowania niż od razu kupować wszystko, a później żałować, bo brzmienie będzie nie takie, a kasy dosyć sporo się wydało.

Masz całkowitą rację. Zestaw taki służyłby u mnie przez co najmniej 10 lat, obecny który posiadam, stoi u mnie już blisko 7 lat. Ale jest tak jak wspomniałeś, brzmienie nie to, basy mdłe, wysokie tony niewyraźne itd. :? Stąd plany z jego zmianą.

Oczywiście jeśli twierdzicie, że szkoda tych 3 tyś na byle jaki zestaw którego mogę żałować to mogę równie dobrze zostać jeszcze przy starym i odłożyć zakup o jakieś dwa lata. Po prostu szykując remont mieszkania myślałem, że od razu do nowego pokoju wstawię nowy zestaw i będę miał spokój. Od biedy mogę puścić całą instalację w mniejszym pokoju (20-25m2), i na ten czas sprzęt podpiąć stary.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Podstawa to Harman AVR151 + Klipsch F10 5.0.
Jak jest większy budżet to to lepiej wypadnie droższy amplituner i lepsze głośniki takie jak JBL Studio 280.
 

lobos

New member
Bez reklam
Właśnie o to chodzi, że budżetu zbyt dużego nie :-(
Kolega chce mieć ampli+5.0 w kwocie 3000zł.
 

aro600

New member
Czasem tak jest że życie brutalnie weryfikuje plany i marzenia..., ale cóż głową muru nie przebijesz... myślę ze lepiej bedzie kupić dobre 5.0 jak słabe 5.1
 

Henry

Active member
Bez reklam
Masz metraż do 35 m2 max, interesuje cię głównie KD - piszesz, że w 99%- mógłbyś pomyśleć jeszcze np. o zestawach Harmana- min. HKTS16 w systemie 7.1, do tego do kompletu dorzucasz ampli HK161 i masz wszystko czego oczekiwałeś ;)
Wiem, że nie jest to idealne rozwiązanie, ale pozwoli ci oglądać filmy i cieszyć się dobrym dźwiękiem, do tego masz tam naprawdę dobre subwoofery i głośniki, które nie najgorzej odtwarzają muzykę (sam mam dwa głośniki Harmana tego typu i całkiem przyjemnie i mocno grają, biorąc pod uwagę ich niewielki rozmiar ;) )
 

Bonaventura

New member
myślę ze lepiej bedzie kupić dobre 5.0 jak słabe 5.1

Czyli mam rozumieć, że HKTS 16 to takie słabe 5.1 a Audio Pro Avanto to takie dobre 5.0?

Masz metraż do 35 m2 max

Mogę w razie potrzeby zmniejszyć nawet do 20m2

Napisz do BN, myślę, że się zmieścisz i będziesz zadowolony z Harmanem i Klipschami.

Już napisałem, teraz czekam na odpowiedź.

P.S

W związku z tym, że w tej cenie którą dysponuje prowadzi Harman.
Czy ktoś byłby w stanie i pokusiłby się o porównanie jakby grał taki zestaw na Harmanie (HKTS 16 + HK 161) w porównaniu do mojego obecnego na Yamaha (HTR-5930 i kolumny NS-45E, NS-E55, NS-C55 z subwooferem YST-SW012)?
 

aro600

New member
Czyli mam rozumieć, że HKTS 16 to takie słabe 5.1 a Audio Pro Avanto to takie dobre 5.0?

Nie nie tego nie poeiedzialem z tego co czytałem, tylko czytalem to HKTS 16 maja dobre opinie tylko czy 16 da rade w 30m2 to już pytanie nie do mnie nigdy ich nie słuchałem trzeba ewentualnie pytać kogoś kto je ma. Po prostu to inne głośniki pisalismy cały czas o zestawach z dużymi głogłośnikami podłogowymi nie o monitorach, ale moze to rzeczywiście dobra droga dla Ciebie.
 

Henry

Active member
Bez reklam
HKTS 16 to minimum i to najlepiej w konfiguracji 7.1 ;)
Lepiej jakby było to HKTS 35
Interesuje cię sprzęt praktycznie wyłącznie do KD, to w tym budżecie ten sprzęt spełni dobrze swoje zadanie, nawet w tym większym pomieszczeniu.
Oczywiście idealnie byłoby kupić pełnowymiarowy zestaw 5.1....ale jak mawiali starożytni- jak się nie ma miedzi, to się na d.... siedzi ;)
Zawsze trzeba wypośrodkować, w podobnym budżecie mógłbyś mieć jakiegoś gotowca- LG/Samsung czy Sony....a moim zdaniem taki HK+HKTS sprawdzi się lepiej ;)
 
Do góry