KD 5.1 + 2 strefa - prośba o pomoc

Aleball

Member
Witam
Zamierzam w najbliższym czasie trochę zainwestować w sprzęt audio i prosiłbym o pomoc w wyborze.
Moje preferencje:
1. Film:Muzyka 50%:50%
2. Źródła: nc+, WD live hub, Synology, komputer, płyty cd, dvd i br sporadycznie
3. zależy mi żeby wszystko działało w sieci - większość źródeł to dyski sieciowe i było łatwe w obsłudze.
4. formaty to głównie: mp3, flac, avchd, mkv itd.
5. 2 strefy: możliwość odtwarzania 5.1 w jednej strefie lub 2.0 w 2 strefie lub obie strefy razem
6. rozkład moich pomieszczeń
7. budżet: hmm około 10 tyś. jeśli wydam mniej super, jeśli trzeba będzie trochę dołożyć lub kupować na raty to też jakoś dam radę. Zależy czy warto.
8. jaki sprzęt chciałbym kupić: amplituner + 5.1 + 2
9. nie mam bzika na punkcie dźwięku, ale chciałbym aby to grało przyzwoicie :)
10. muzyka: różnie rock, elektro, metal ale również poważna czasem opera

Oczywiście już się trochę zastanawiałem i szperałem w sieci na ten temat. Na razie, nie słuchając jeszcze wychodzi mi że Denon AVR-X2100 lub AVR-X3100 a głośniki to Dali zensor 7.
Nie potrafię jednak sam zdecydować czy warto dopłacić do X3100 czy X2100 do moich celów wystarczy. A może nie X3100 tylko w podobnej cenie X4000? Na temat innych firm to już kompletnie nie mam pomysłu i stąd moja prośba o pomoc w dobraniu zestawu.
Z góry dziękuję.
michał
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Zensory grają świetnie ale niekoniecznie do ciężkiego rocka. W lekkiej muzyce za to są rewelacyjne. Wokale brzmią super.

Na jaki metraż to ma być?
 

Aleball

Member
W punkcie 6 mojego pierwszego postu jest link do szkicu pomieszczeń obu stref. Nie podawałem wymiarów pomieszczenia, bo układ jest taki, że sam metraż może być mylący.
Dali zensor 7 pewnie będą wystarczające do stereo w 2 strefie, ale nie wiem czy jako fronty w KD nie będą za duże? Nie potrafię tego sam ocenić.
 

piechu

Member
Bez reklam
do muzyki, której słuchasz, tak jak kolega wyżej napisał Zensory nadają się średnio. Opera owszem zabrzmi bardzo fajnie ale do rocka i metalu trzeba kolumn o innej charakterystyce brzmia, z większą ikrą :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Aleball popracuj nad ustawieniem kolumn. Fronty za szeroko. Prawy powinien stać tam gdzie postawiłeś suba. Prawy tył też bliżej sofy. Popracuj na synergią. Jeśli chodzi o kolumny i amplituner to przy tym budżecie (sporym) konieczny odsłuch. Oprócz tego co już padło polecę odsłuchać jeszcze z kolumn Paradigm 9 v.7, Klipsch RF62 . To są dobre kolumny do ciężkiego rock. Zensory też fajne. Cieplejsze brzmienie, delikatniejsze, mniej dynamiczne. Co do wielkości kolumn to ciężko stwierdzić bo powierzchnia trochę nietypowa. Ciężko stwierdzić jak jest akustyka. Z amplitunerów zobacz jeszcze Marantz-a 5009, Denon X3100, Yamaha RX777.....
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Mam bardzo podobny układ i podobny metraż ok 22m2 i tak trzeba traktować jako całą powierzchnie a nie tylko wycinek.
 
Do góry