Zestaw do kina domowego.

Stachu18

New member
Witam,

Mógłby mi ktoś pomóc w wyborze sprzętu.

Jakiś czas temu przymierzałem się do zakupu ale musiałem odpuścić temat.

Chciałbym znowu wrócić do tematu.

Od dłuższego czasu czytam wątki na forum, opinie itp.

Amplitunery jake mnie najbardziej interesują to HK AVR 171/270/370. Kiedyś myślałem jeszcze o Denonie i Onkyo ale wybrałem HK.

Czym się one tak naprawdę różnią?

Co do wymagań amplitunera to nie mam jakoś specjalnie. Ważne by posiadał AirPlay.

Głośniki tu mam dylemat czy kupić sobie zestaw:
- 5.1 HKTS 35/60
- 5.0 Audio ProAvanto
- Lub 2 kolumny JBL Studio 270-280/Dali Concept 6/ Dali ZENSOR 5.

Przez zakupem będę chciał jeszcze odsłuchać gdzieś sprzęty ale chyba może być problem z Dali Concept 6.

Na całą inwestycję chciałbym przeznaczyć około 4500-5000 zł.

Z góry dziękuję za pomoc.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli faktycznie niedługo 25m2 to z tych co wymieniłeś JBL Studio 280 + AVR370. Jeśli Zensory to na 25m2 lepsze będą 7-ki. Na aktualny metraż rozmiar mniejsze (studio 270, Zensor 5).
 

Stachu18

New member
Co do kolumn to na pewno podejmę decyzję po odsłuchaniu.

Pytanie jeszcze odnośnie ampli czy pod HK można bez problemu podłączyć gramofon?

Oraz jak wygląda z awaryjnością HK.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Musisz dokładnie przejrzeć specyfikację, ale z tego co pamiętam Harman nie ma na pokładzie przedwzmacniacza gramofonowego. Nawet jakby miał to nie będzie on zbyt dobrej jakości. Do gramofonu najlepiej kupić zewnętrzny przedwzmacniacz i podłączyć go do wzmacniacza/amplitunera. Co do awaryjności to pamiętam, że avr370 miały na początku problem z buczącymi zasilaczami, ale możliwe, że ten problem miały pierwsze egzemplarze.
 

Stachu18

New member
Dobrze wiedzieć,

W takim razie nasuwa mi się pytanie czy jakieś amplitunery posiadają przedwzmacniacz gramofonowy/lub wtyczkę by go podłączyć?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jeśli faktycznie niedługo 25m2 to z tych co wymieniłeś JBL Studio 280 + AVR370. Jeśli Zensory to na 25m2 lepsze będą 7-ki. Na aktualny metraż rozmiar mniejsze (studio 270, Zensor 5).
Jestem za AVR370 i wstawieniem do tego pomieszczenia zestawu Studio 280 5,1.
Jak będziesz kupował gramofon to kupisz z oddzielnym przedwzmacniaczam, zawsze to lepiej gra.
 

Stachu18

New member
Już mniej więcej wiem czego szukam.

Pytanie czy znacie jakiś salon w Warszawie lub okolicach gdzie można znaleźć większy zakres kolumn i amplitunerów do odsłuchania?
 

Stachu18

New member
Udało mi się odsłuchać Denona X2100/X3100/X4100 i MARANTZ SR5009 z Dali zensor 7 i Canton'ami

Napisałem jeszcze do jednego salony by umówić się na odsłuch Denona/HK z Dali i JBL bo mają u siebie na stanie wszystko co mnie interesuje.


Zastanawiałem się jeszcze tak nad dwoma rozwiązaniami.

1) czy jest sens na początek kupować sub czy 2 kolumny wystarczą?

2) by używać kolumn na zone 2 tylko do muzyki w osobnym mniejszym pokoju a do kina wybrać jakiś zestaw np: HKTS 30/65

Co o tym myślicie?
 

Stachu18

New member
Na początku był Marantz i Canton i to był ostatni raz Canton'a: przy muzyce Czajkowskim było słychać każdy instrument osobno ale praktycznie nie było basu. Dali trochę ociepliło dźwięk.

Jeśli bym słuchał tego typu muzyki to po tym odsłuchu bez zastanawiania się wybrał bym Marantz'a z Canton'em.

Denon x3100 z Dali trochę spłaszczył dźwięk ale nadało to dla mnie więcej dynamiki i było trochę więcej basu.

Denon x4100 był dwa razy sprawdzany pierwszy raz był źle skalibrowany i zagrał o wiele gorzej niż x3100, jak został już dobrze ustawiony to grał lepiej niż x3100 ale nie wydaje mi się by był wart różnicy około 2k w cenie.

Pozostało mi jeszcze sprawdzić JBL i HK :)

Mam nadzieję, że w tym tyg uda mi się odsłuchać i będzie decyzja.
 

xgutti

New member
Bez reklam
Firmy JBL i Harman Kardon wchodzą w skład jednego konsorcjum więc razem super się zgrywają. Sam posiadam klocki Harmana i pudła JBL i jestem mega zadowolony z tej konfiguracji.
 
Do góry