uniwersalny zestaw kina domowego 4000-5000 zł

witam
Od dłuższego czasu myślę o kupnie kina domowego. Chodzi mi o uniwersalny zestaw głównie do słuchania radia, oglądania filmów i słuchania muzyki. Kino kupuję z myślą o oglądaniu filmów, ale to muzyki i radia będę głównie na tym sprzęcie słuchał. Preferencji muzycznych nie mam, raczej to co leci w rmf-ie. Na początek myślę podpiąć dekoder "nc+" i komputer. Może kiedyś jakiś blu-rey. Pokój ma ok 20m2 w kwadracie. Podkreślę, że sprzęt nie musi grać głośno (mam małe dzieci i mnóstwo sąsiadów), raczej stawiał bym na jakość dźwięku. Myślę, że zestaw 5,0 w zupełności wystarczy, no chyba że doradzacie mimo wszystko do tego suba. Zestaw kupuję raczej już dożywotnio, więc zależy mi bardzo na trwałości. Tak więc prosiłbym o pomoc w wyborze zestawu amplitunera i kolumn (ewentualnie suba) w cenie do 5 tyś.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Zdecydowanie zestaw 5.0 na początek, sub później, bo dobry sub pochłonie sporą część budżetu.
W stereo dobrze wypadają amplitunery Marantz, Denon, Harman Kardon,
np. Denon X3000, Marantz Sr5008, Harman Kardon 171 lub 270
do tego kolumny- Indiana Line Nota, JBL Studio 270 lub 280, Monitor Audio BX, Audio Pro Avanto, Melodyka B L 40, Dali Zensor 5 lub 7
Odsłuchaj jak najwięcej zestawów w różnych konfiguracjach, własne ucho to najlepszy doradca ;)
O ceny możesz spytać kolegi blackninja, ma dobre ceny na sprzęt, a i w sklepach stacjonarnych też można sporo utargować, więc nie skreślaj zestawów nieznacznie pzekraczających założony budżet.
 
Proponowane przez kolegę amplitunery to koszt ok 2,5 tyś to trochę jednak dużo jak na mnie. A nie lepiej kupić tańszy model ampli, a do tego lepsze kolumny? Czy różnica w jakości dźwięku będzie zauważalna dla przeciętnego użytkownika przy modelach powiedzmy Denona X3000 a X1000?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Różnica jest bardzo duża.
Ceny, które podałeś są tzw. sugerowanymi, które można spokojnie negocjować, zwłaszcza jak w jednym miejscu będziesz chciał kupić całość.
Szukaj amplitunerów w okolicach 2 tyś (czyli, te które wymieniłem, bo za tyle je realnie można kupić), a resztę przeznacz na kolumny.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Przede wszystkim dużo lepszą sekcję stereo w stosunku do przytoczonego przez ciebie X1000, który umówmy się jest bardzo średnim amplitunerem w swojej klasie cenowej.
Dodatkowo pre-out, który umożliwia podpiećie wzmacniacza stereo/ końcówki mocy dla poprawy stereo.
Pisałeś, że będziesz chciał wykorzystać w dużej mierze także do słuchania muzyki, więc dobrze wybierać sprzęt, który w tym kierunku będziesz mógł rozbudować z czasem.
Poza tym większa moc, która bezpośrednio przełoży się na jakość.
 
Rozbudowywać o wzmacniacz stereo na pewno nie będę. Chcę teraz wydać mądrze pieniądze i mieć temat kina domowego już zamknięty na lata. Tak jak pisałem może kiedyś jakiś odtwarzacz aczkolwiek nie koniecznie. Audiofilem nie jestem, aczkolwiek wydaje mi się że potrafię docenić dobrą jakość dźwięku.
 

Henry

Active member
Bez reklam
To tym bardziej zainwestuj w dobrą elektronikę, która da ci dobry, satysfakcjonujący dźwięk. Jak ci napisałem ampli a granicach 2 tyś, a reszta na kolumny.
Najlepiej gdzieś na odsłuch porównaj sobie brzmienie tego X1000 ze sprzętem o dwie klasy wyżej, będziesz wiedział, o co mi chodzi ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Zobacz na żywo Marantza ;)
Nieznacznie gorszy (z nastawieniem na nieznacznie) jest X3000, ale też bardzo dobry
 
a co będzie najlepiej grało przy cichym słuchaniu? Tak jak pisałem małe dzieci i sąsiedzi więc większość czasu będzie to ciche słuchanie i duży bas również niekonieczny. Jak byście dla takich parametrów zestawili sprzęt amplituner/kolumny ?
 
Niestety zestaw taki pochłonął by mój cały budżet. Musiałbym pozostać bez kolumn i korzystać ze słuchawek :)
A czemu nikt nie poleca czegoś Yamahy?
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Yamaha 773; 775- zobacz te modele, też są w przedziale ok. 2 tyś i są także dobrze wyposażonymi amplitunerami, mógłbyś posłuchać ich z głośnikami Monitor Audio MR.
Yamaha jednak ma dość charakterystyczne brzmienie, które nie każdemu pasuje.
 
ok dzięki, postaram się posłuchać.

No i kicha bo w Kielcach gdzie mieszkam straszna lipa ze sprzętem w sklepach, nie mówiąc już o osdłuchu:( W MM kilka amplitunerów i to raczej wszystkie z niższej półki.
 
Ostatnia edycja:

quasimodek

Member
Bez reklam
Audio-Video to nie tylko MN,Saturn itp... Pierwsze lepsze sklepy z podrzucone przez google
1. Top Hi-Fi & Video Design 25-516 Kielce IX Wieków Kielc 16/19 (41) 343 22 80

2. Hi-Fi Centrum 25-334 Kielce Winnicka 4

3. Terapia Dzwięku
ul. Stefana Okrzei 42
Kielce 25-526
Telefon kontaktowy: 513 029 888, 513 029 688
 
Ostatnia edycja:
Do góry