uniwersalny zestaw kina domowego 4000-5000 zł

Już jestem prawie zdecydowany na amplituner Yamaha RX-A740 Aventage. Jak dla mnie amplitunery z nowej linii Aventage naprawdę dają rade w stereo. Do tego na fronty kupię używane kolumny podstawkowe B&W 686 jako centralny również B&W HTM 62 a na tyły na razie dam moje stare kolumny od miniwieży philipsa. Całość zmieści się w założonym budżecie. Może w przyszłości na fronty kupię B&W CM5, a wtedy 686 wylądują jako tylne. Swoją drogą kolumny B&W CM5 jak dla mnie graja bosko, no ale to już za parę trzeba dać ponad 4 tys.
 

artur83

New member
Jeżeli stać Cię na RX-A840 to celuj w RX-A1030, ja za swój dałem 3250. Seria Avantage i przyzwoite stereo zaczyna się od 1030/1040, niższe modele to tylko poprawione modele RX-V na nieco lepszych komponentach.
 
Ostatnia edycja:
Jak dla mnie stereo z ampli Rx-A 740 jest ok. Sprzęt zamówiony, myślę że w sobotę będę miał w domu. Jak już wszystko podłącze dam znać jak gra. Dzięki wszystkim za pomoc. Jeśli się okaże, że za mało basu następny do zakupu będzie subwoofer.

Jakie polecicie podstawki pod kolumny? Czy znacie jakieś "bezpieczne" w sensie małych dzieci. Mam w domu dwie trzylatki i boje się, że mogą zrzucić kolumny i jeszcze przy tym głowy rozwalić
 
Ostatnia edycja:
Podstawki przy 3latach nie są wskazane.

Niestety innego rozwiązania na obecną chwilę nie widzę. Póki co fronty stoją na taboretach z tesco zakupionych za 10 zł szt. :) Czekam na wycenę szklarza za podstawki. Dzieci już wyszkolone i do amplitunera i kolumn nie podchodzą.
Sprzęt już przetestowany zarówno na filmach jak i muzyce. Ogólnie jestem zadowolony, choć jednak nie gra tak dobrze jak w sklepie na sali odsłuchowej. No i jednak brakuje mi trochę basu. Zastanawiam się nas jakimś subem w cenie powiedzmy ok 1000zł. Może coś polecicie?
 

mors111

Active member
Bez reklam
Dokładasz 300 i masz JBL Studio 250p.

dokładasz kolejne 300 i masz .... jak tu wszyscy twierdzą nieśmiertelnie dobrego REL T5

uwielbiam te odpowiedzi

a jak już dozbiera te 1.600 , to warto się zastanowić czy nie lepiej dołożyć kolejne 300-500zł i kupić jeszcze coś lepszego ...

generalnie im więcej wydasz na suba tym będzie lepiej , ale te za 1.000 w kinie już sporo potrafią pokazać w pokoju 20-25m2 z dobrą akustyką
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
misiek1980 rozumiem, że kalibrację w amplitunerze przeprowadziłeś i ustawieniami się bawiłeś? W końcu zdecydowałeś się tak jak pisałeś na B&W 686? Jeśli tak to na 20m2 może basu brakować. Suba chcesz też wykorzystywać do stereo?

mors111 co Cię tak boli ten Rel? Słyszałeś go chociaż? Co Ci w nim nie odpowiada?
 

mors111

Active member
Bez reklam
mors111 co Cię tak boli ten Rel? Słyszałeś go chociaż? Co Ci w nim nie odpowiada?

nie boli , 2 razy miałem okazję go słuchać , ładnie zgrywa się z kolumnami w stereo , ale jakoś ciśnienia mu brak w kinie

generalnie jak ktoś chce wydać "tysiaka" na suba to 30% więcej robi sporą różnicę ( tak jak z autami , klasa C lub D , dołóż 30.000 i będziesz miał większa autko ...)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie będę się sprzeczał czy ciśnienia ma wystarczająco czy nie, bo nie o to chodzi. Na 20m2 moim zdaniem zdaje egzamin. Ostatnio byłem w kinie w IMAX-ie na Hobbicie i powiem Ci, że zwróciłem uwagę na to, że bas jest mocny (jak walnie to czujesz go na klacie), ale jest dość punktowy. Tak stwierdziłem, że czasem u mnie w domu bas ciągnie się nawet bardziej. Co do tych % to zgoda, ale tu chodzi o 300zł więc to trochę różnica niż przy autach. Czasem po dołożeniu kilku setek efekt jest jednak lepszy. Nie zawsze oczywiście droższe jest lepsze, sam się o tym przekonałem.
 

mors111

Active member
Bez reklam
tak wiem , to tylko/aż 3 stówy

też mam suba za którego zapłaciłem 700zł , a katalogowo kosztował 1.300 za 20cm głośnik , do dość sporo bo 1.300 zapewne bym nie chciał kiedys wydać ( choć super uzupełnia moje kino )

jak za 700 stów efekt mam zaj.... , ale akustyka pokoju temu sprzyja
 
misiek1980 rozumiem, że kalibrację w amplitunerze przeprowadziłeś i ustawieniami się bawiłeś? W końcu zdecydowałeś się tak jak pisałeś na B&W 686? Jeśli tak to na 20m2 może basu brakować. Suba chcesz też wykorzystywać do stereo?

Tak kupiłem B&W 686.
Tak kalibrację przeprowadziłem, ustawieniami też się bawiłem. Czekam aż żona pozwoli wywalić choinkę z salonu, wtedy zabawę z kalibracją zacznę od nowa. Na ampli dałem full bass, niby basu więcej ale zrobił się dudniący. Jak stanę w rogu pokoju to bass jest całkiem spory, ale już na środku gdzie mam fotel to praktycznie całkiem znika. Zarówno w sklepie na moim ampli, jak i u brata na jego wzmacniaczu kolumny dawały naprawdę radę (a brat salon ma sporo większy). Wiem, że postawienie kolumn na taboretach nie sprzyja :) no ale bez przesady. Niestety nie mam możliwości postawienia kolumn w innym miejscu, a dosuwanie do tylnej ściany tez niewiele pomaga.
Jako, że będę używał również suba w stereo powoli skłaniam się ku konstrukcji zamkniętej i budżet również myślę zwiększyć. Jak napisałem w innym wątku chodzi mi po głowie subwoofer B&W 608 ale to już cena pewnie coś koło 1700zł.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
B&W 608 może się okazać dobrym rozwiązaniem. To nie duża konstrukcja zamknięta. Bas powinien być dobrze kontrolowany. Ewentualnie jako alternatywa w tym budżecie masz Rel-a T5. Niestety często w salach odsłuchowych odpowiednio przygotowanych jest o wiele lepiej niż w domu gdzie często akustyka jest słaba. Lepsze by były pewnie 685. Brat ma większy salon, ale i pewnie ma wzmacniacz stereo co zazwyczaj idzie za tym, że brzmienie jest bardziej dynamiczne.
 
Myślę, że głównym winowajcą jest jednak akustyka pokoju. Muszę poczekać na wypłatę i wtedy coś kupię. Ewentualnie zamiast nowej 608 może uda się wyrwać 610 używaną. O Rel-a T5 też dużo dobrego słyszałem, a cena chyba podobna.
 
Do góry