uniwersalny zestaw kina domowego 4000-5000 zł

quasimodek

Member
Bez reklam
Zadzwoń, zapytaj czy mają to co Cię interesuje. I tak jesteś w lepszej sytuacji niż większość bo mieszkasz w dużym wojewódzkim mieście i masz blisko do takich sklepów.
 
Byłem dzisiaj na odsłuchu w jednym ze sklepów. Niestety wybór nie był zbyt duży. Padło na zestaw Dali Lektor 6 z różnymi amplitunerami. W zestawieniu z Denon X2100 zdecydowanie kiepski bas. Yamaha niestety zapomniałem jaki model ale w cenie poniżej 2000 grało lepiej. Najlepiej zaprezentował się ampli Harmana choć był to tylko model 161. Dodam, że muzyka dyskotekowa. Cena całości przekraczałaby mój budżet 5000 tyś, ale jakoś nie byłem szczególnie zachwycony. Myślicie, że Lektor 6 w połączeniu z Harmanem 270 będzie grał dobrze? Czy w ogóle te kolumny to dobry pomysł dla muzyki dyskotekowej?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do dyskotekowej na pewno będą lepsze kolumny. Najlepiej rozejrzyj się za kolumnami z oferty JBL, Klipsch, Paradigm. Na pewno będzie lepszy bas.
 

piechu

Member
Bez reklam
Jak kolega wyżej. Dali to spokojne, ułożone brzmienie. Do muzyki elektronicznej, szczególnie tej bardzo szybkiej i dynamicznej szukaj czegoś innego. Pawel_Sz85 zaproponował marki, które w takiej muzyce lepiej wypadają ale musisz posłuchać. Gdy ja byłem na odsłuchach miałem okazję posłuchać m.in. JBL Studio 280, które są bardzo chwalone a mnie się ich brzmienie kompletnie nie podobało, było męczące - zarówno mocno zaakcentowana góra jak i mocny dół. Niemniej grały efekciarsko ;)
 
Ostatnia edycja:
Do dyskotekowej na pewno będą lepsze kolumny. Najlepiej rozejrzyj się za kolumnami z oferty JBL, Klipsch, Paradigm. Na pewno będzie lepszy bas.

Tak, tylko zestawy 5.0 proponowanych przez Kolegę marek będą droższe. Zestaw Dali Lektor 6 -2szt. + Dali Lektor 1 - 2szt. + Lektor LCR można kupić za 4000 zł. To już i tak jest kwota, z którą będę musiał walczyć z żoną. Zresztą sam uważam że to trochę za dużo, ale niech tam:) Do tego mam ofertę Harman 270 za 2000 zł. Czyli w sumie 6 tyś. Prosiłbym o podanie zestawów lepszych do muzyki dyskotekowej w cenie nie wyższej niż owe 6 tyś. Druga sprawa, choć wiadomo że mniej ważna od wrażeń słuchowych, jest fakt że Lektor 6 bardzo mi się podobają z wyglądu.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Tak, tylko zestawy 5.0 proponowanych przez Kolegę marek będą droższe. Zestaw Dali Lektor 6 -2szt. + Dali Lektor 1 - 2szt. + Lektor LCR można kupić za 4000 zł. To już i tak jest kwota, z którą będę musiał walczyć z żoną. Zresztą sam uważam że to trochę za dużo, ale niech tam:) Do tego mam ofertę Harman 270 za 2000 zł. Czyli w sumie 6 tyś. Prosiłbym o podanie zestawów lepszych do muzyki dyskotekowej w cenie nie wyższej niż owe 6 tyś. Druga sprawa, choć wiadomo że mniej ważna od wrażeń słuchowych, jest fakt że Lektor 6 bardzo mi się podobają z wyglądu.

Jeżeli chcesz się zmieścić w 6 tys - to możesz spróbować znaleźć taki zestaw: JBL ES80 lub 90, do tego ES30, center ES25C - miałem podobny zestaw z amplitunerem Pioneer - fajnie to grało przy muzyce dyskotekowej... w kinie też sobie radziło, chociaż to obecnej konfiguracji "trochę" daleko jak dla mnie.
 
Właśnie dostałem dobrą ofertę od blackninja na AVR370 + studio 280 + 220 + 225c. Zastanawiam się tylko w jakiej odległości musiałbym ustawić te kolumny od ściany z racji tylnego bass-reflexu?
 
Byłem dzisiaj na odsłuchu AVR370 +JBL studio 280 oraz DALI Lektor 6 i jestem mocno rozczarowany. Dla porównania posłuchałem małych kolumn podstawkowych Bowers&Wilkins model jak się nie mylę 685 bądź 686 z jakimś budżetowym wzmakiem stereo Nad-a i zestaw ten w kwocie ok 3600 brzmiał nieporównywalnie lepiej niż wyżej wymienione kina domowe. Wiem, że wzmak stereo będzie grał dużo lepiej niż KD no ale nie sądziłem, że będzie aż taka różnica. Te małe kolumienki B&W miały piękne wysokie, niesamowite jak na rozmiary kolumn niskie, a wspomniane Dali czy studio może i basy miały większe ale wysokie miały jakieś takie sztuczne i metaliczne. I teraz zgłupiałem. Pogodzić się z kiepskim stereo w KD czy odpuścić sobie KD i kupić B&W z jakimś dobrym wzmacniaczem stereo. Zastanawiam się jeszcze nad kolumnami podłogowymi B&W 684 za 2 tyś za szt. i może jakiś dobry amplituner KD a w przyszłości dokupić resztę zestawu?! Mam mętlik w głowie. Co radzicie?
 
No niestety przy budżecie max. 6 tyś to nie zaszaleję. Za B&W 684 trzeba dać 4000 i zostaje 2000 na amplituner. Mam okazję kupić dobre używki B&W 686 za 1200 ale to są kolumny podstawkowe, a ja bym chciał na fronty jednak dać większe podłogowe. Dlatego myślę nad tymi B&W 684 na fronty a na tyły i centralny w przyszłości dać jakieś budżetowe. Ma to sens? Tylko jaki ampli. Nie mam możliwości odsłuchu tych B&W na innym sprzęcie niż Yamaha i Nad, a ciekaw jestem jak by to grało z AVR370.
 
Do góry