zestaw kina 5.1 do salonu, do projektora

bajaczek

New member
Witam.
Co myślicie o zestawie: denon dht-551 (nie mogłem dodać linka, przepraszam)? Wcześniej rozważałem kupno jakiegoś plastikowego kina z odtwarzaczem blu-ray ale będąc ostatnio w markecie zauważyłem ten zestaw za niecałe 1500zł i stwierdziłem, że mógłby być dużo lepszy. Budżet to tak właśnie ~1500zł na sam sprzęt, bez kabli etc.
Chciałbym mieć zestaw do oglądania filmów w salonie (40m2) składający się z projektora, odtwarzacza no i dźwięku.
Chciałbym się zapytać jak wyglądałaby spawa kabli do tego zestawu. Potrzebowałbym całkiem długich do wiszących głośników (do centralnego może być krótszy) ale łącznie tak pewnie z 30m. Jakie można by kupić do tego zestawu, żeby dobrze grało ale cena nie powalała (dodam, że nie jestem jakimś audiofilem, melomanem i zestaw będzie do filmów)?
Jak wyglądałoby połączenie tych trzech sprzętów tj. amplitunera z odtwarzaczem i z projektorem?
Z góry dziękuje za odpowiedz i proszę o wyrozumiałość bo jestem amatorem.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Daj sobie kolego spokój. Lepiej się wstrzymać i dozbierać. Taki zestaw to jest dobry na male metraże a nie na 40mkw. Tutaj jak chcesz mieć niezle kino to potrzebujesz porządnych podłogówek, dość mocnego amplitunera i suba. Ten Denon X500, to chyba najniższy i najslabszy model producenta. Oczywiście piszę o tym jak to powinno wyglądać, żeby poprawnie nagłośnić taki salon. Jeżeli pod amplituner ma być podpięty tylko projektor to wystarczy jedno wyjście HDMI, a jeżeli jeszcze chciałbyś podpiąć np. TV to byś musial kupić jakiś ampli z 2 wyjściami HDMI.
 

bajaczek

New member
Jeżeli pod amplituner ma być podpięty tylko projektor to wystarczy jedno wyjście HDMI, a jeżeli jeszcze chciałbyś podpiąć np. TV to byś musial kupić jakiś ampli z 2 wyjściami HDMI.
Czyli jak wyglądałby blu-ray+projektor+amplituner?
Film leci z br hdmi do ampli i hdmi z br rowniez do projektora czy z ampli?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Czyli jak wyglądałby blu-ray+projektor+amplituner?
Film leci z br hdmi do ampli i hdmi z br rowniez do projektora czy z ampli?

Jeżeli dźwięk chcialbyś mieć poprzez kolumny i w dodatku HD, to musisz podpiąć BD do ampli i z ampli do projektora. Chociaż są też odtwarzacze z 2 wyjściami HDMI, gdzie można podpiąć jedno bezpośrednio do TV/projektora a drugie do amplitunera, ale po co kombinować jak w pierszej wersji jest dobrze.
 

bajaczek

New member
To co byś proponował? Ja naprawdę nie mam wielkiego budżetu, na sam projektor muszę dać koło 3k, wiem, że 1,5-2k zł na dźwięk to nie dużo ale chce mieć jakąś namiastkę kina domowego. Naprawdę, do tej pory słuchało się z marnych głośników komputerowych itd., więc już cokolwiek lepszego zrobiło by różnice. Nie wierze, że za tą kasę nie ma nic przyzwoitego.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Szczerze, to w tej kwocie nie wiem. Nie będę Ci polecal jakiegoś badziewia dla samego polecania. Kolumny to takie minimum Jamo s608(628), Wharfedale Obsidian, JBL Loft, Boston Acoustics 260, ale to koszt ok. 2k. Nawet gdybyś chciał kupić na początek tylko parę porządnych kolumn + amplituner, to i tak by było za malo kasy. Amplituner to też tak minimum koszt 2k. Dodatkowo potrzebny jest porządny subwoofer. Kupowanie byle jakiego plastikowego zestawu mija się z celem, bo tylko wywalisz kasę a efekt będzie mizerny. I nie piszę tytaj a jakimś super sprzecie, a jedynie o takim który naglośni to pomieszczenie.
 

bajaczek

New member
Tak mniej więcej wygląda mój salon (ta luka to przejście z salonu do hallu), jak by wyglądało rozstawienie kolumn? Jest dość wąski, pominąłem też oczywiście dodatkowe elementy, typu meble, a czytałem że odległości między głośnikami od widza powinny być takie same. Ciężko też będzie odsunąć je jakoś bardziej od ściany.
 

bajaczek

New member
produkt Amplituner kina domowego PIONEER VSX-329 (czarny) 699.00

produkt Zestaw kolumn 5.0 TAGA HARMONY TAV-306 v.2 (Czarny) 499.00

produkt Subwoofer aktywny TAGA HARMONY VIGOR SW-8 (Czarny) 474.00

zestaw cena brutto: 1672 PLN
a cos takiego?
 
Do góry