Zakup kina domowego (ok. 2000zł)

PolishEmpire

New member
Planuję zakup kina domowego, głównie do filmu, poza tym muzyki i gier. Pokój ma ok. 15 m2.
Jeśli to ma jakieś znaczenie to podaję model TV Philips 42PFL5507K/12
Nie znam się za bardzo na tym więc proszę o jakieś rady. Z wpisów innych użytkowników wydedukowałem, że jak kupować do jakieś składaki, a nie gotowe zestawy np. od Philipsa czy Sony.

Trochę poszperałem po necie i kierując się m.in. opinią użytkowników wybrałem następujący amplituner + kolumny

amplituner
euro.co m.p l/amplitunery/denon-avr-x1000-czarny.bhtml#opis

kolumny
euro.co m.p l/zestawy-kolumn/taga-harmony-tav-606.bhtml#opis

lub
euro.co m.p l/zestawy-kolumn/jamo-s428-hcs3-wenge.bhtml#opis

Subwoofera chyba nie potrzeba. A i jeszcze jakie kable polecacie?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Denon X1000 jak najbardziej może być. Ma autokalibrację, na początek może być. Jakbyś mógł trochę dołożyć to polecam Jamo S526 HCS. Tagę 606 również posłuchaj. Do pełni szczęścia przy filmach sub się przyda. W przyszłości dokupisz jak dozbierasz kasy. Kable na fronty możesz dać o przekroju 2,5mm, a na resztę 1,5mm. Ważne żeby były miedziane.
 

PolishEmpire

New member
Ok, dzięki za pomoc. A tak swoją drogą to w waszym odczuciu, który z zestawów kolumn jest lepszy?

euro.co m. pl/zestawy-kolumn/jamo-s428-hcs3-czarny.bhtml

euro.co m. pl/zestawy-kolumn/taga-harmony-tav-606-czarny.bhtml#uslugi
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tej dwójki słyszałem Tagę 606, ale w mało komfortowych warunkach. Tragedii nie było biorąc pod uwagę cenę. Tego modelu Jamo niestety nie. Słyszałem Jamo 506,606. Na pewno koledzy coś podpowiedzą.
 

dzudzu9

New member
Z tej dwójki słyszałem Tagę 606, ale w mało komfortowych warunkach. Tragedii nie było biorąc pod uwagę cenę. Tego modelu Jamo niestety nie. Słyszałem Jamo 506,606. Na pewno koledzy coś podpowiedzą.

A mimo tych mało komfortowych warunków w jakich przyszło Ci słuchać Tagi pokusiłbyś się o ich porównanie do Jamo 506, 606?:) Nie wiem jak 506, ale odnośnie 606 to wielokrotnie słyszałem, że wypadają słabo (żeby nie powiedzieć bardzo słabo) w porównaniu do Tagi. Oczywiście każdy ma inny gust, pytam konkretnie o Twoje zdanie.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przede wszystkim Jamo są moim zdaniem lepiej wykonane i wyglądają solidniej. Złe opinie o Jamo 606 często wynikają z tego powodu, że często są kupowane do małych metraży i są wciśnięte w kąt, a one lubią dużo przestrzeni. Wybierając na Twój metraż między Tagą 606, a Jamo 506 postawiłbym na Jamo. Najlepiej by było jakbyś sam posłuchał. Oczywiście w tej cenie cudów nie będzie. Ale na początek może być.
 

dzudzu9

New member
W moim przypadku kolumny musiałyby stać przysunięte do ściany (5-10cm max odstęp). Jamo mają tylny BR. Czy po jego zamknięciu można byłoby tak przysunąć bez większej straty na jakości? Taga ma przedni BR więc ten problem w zasadzie odpada.
 

dzudzu9

New member
W tym przedziale cenowym nie ma dużego wyboru kolumn z przednim BR :/
Do tego satelity też bardzo często mają BR na tyle... a to swoją drogą zastanawiające - producent daje BR na tyle i od razu montuje wieszak aby powiesić taką satelitkę na ścianie. Czytałem, że w takim wypadku należy zatkać otwór BR. Czy w przypadku kolumn przednich taki zabieg nie załatwia sprawy?
 

PolishEmpire

New member
Czy do tego amplitunera Denon AVR-X1000 można podłączyć kolumny o impedancji 6 Ohmów? Jak wygląda podłączanie kolumn do takiego amplitunera i amplitunera do telewizora? Przykładowo kupuję do przednich kolumn kabel 2.5mm (euro. com. pl/kable-glosnikowe/hama-30728-kabel-glosnikowy-2x2-5-10m.bhtml#opis) i podłączam jedną końcówkę do plusa, drugą do minusa i tak samo do amplitunera? A jak amplituner do TV? Kablem HDMI?
 

michalk1

New member
Podepnę się do tematu kolegi, który zestaw będzie lepszy do ~2k zł, pokój 15 mkw.
HARMAN KARDON AVR 151 + HKTS 5
czy Fidelio E5

Proporcje:
TV/KINO: 50%
Konsola: 20%
Muzyka elektroniczna/trance: 30%
 

michalk1

New member
Czy jakieś argumenty za wyższością zestawu Harmana nad Philipsem?
Tu mamy ampli + głośniki, tam same głośniki podpięte pod TV/odtwarzacz/konsole.
 
Do góry