Zakup kina domowego (ok. 2000zł)

sieka1975

New member
Pokój ma 36m2 ale obszar pod rozstaw głośników to polowa tego. Narożnik jest w połowie pokoju. Tam tez będą tylne głośniki na uchwytach na ścianie. Fronty na półce przy tv. Wszystkie kable pochowane w ścianach. Ja nie potrzebuje sprzętu za dziesiątki tysięcy. Naprawdę nic do 2500 zł nie da się wybrać???
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Na tak wielki metraż? Raczej nic o dobrej jakości czy mocy w tej cenie.
Tu nie chodzi o dziesiątki tysięcy ale kilka tysięcy by się przydało.
 

sieka1975

New member
Czytalem pare postow i proponujecie ludziom na 30-40m sprzety w przedziale cenowym 2000-3000 tys a za 2500 nic ciekawego nie ma? Znajomy ma pioniera 475 chyba. Z glosnikami pioniera ale nie pamietam modelu. I naprawde calkiem przyzwoicie graja... po za tym pisalem ze moge narazie zainwestowac we fronty z ampli a reszte z czasem. To za 2500 nie ma frontow z ampli? Sorry ale chyba troche przesadzacie... wiem ze dla audio maniaka i 300000tys bedzie malo zeby sprzet kupic, a kazdy ponizej to gowno. Tylko ze zestawow za 2000tys jest wiele i ludzie kupuja i o dziwo sa zadowoleni... ja chcialem opini na sprzet w tym przedziale cenowym. A dostaje odp. Ze za ta kase nic nie ma... bardzo obiektywna opinia. Blackninja choc sprobowal cos podeslac i za to wielki szacun
 

sieka1975

New member
Blackninja co do glosnikow klipsch to troche maja taki plastikowy wyglad... ja wiem ze dzwiek jest najwazniejszy ale wyglad dla mnie ma tez znaczenie. Lubie prostote... wyglad taga 606 by mi odpowiadal. Choc jesli chodzi o dzwiek to klipsch lepszy
 

piechu

Member
Bez reklam
Czytalem pare postow i proponujecie ludziom na 30-40m sprzety w przedziale cenowym 2000-3000 tys a za 2500 nic ciekawego nie ma?
kolego to chyba nie do końca czytasz albo czytasz wybiórczo wg własnego widzimisię. Owszem 2000-3000 ale za same dwie frontowe kolumny, do tego dolicz dodatkowe minimum 2000 zł za amplituner, który będzie miał wystarczającą moc aby nagłośnić taką przestrzeń - nie, on wcale nie będzie trząsł murami, to jest zwyczajne minumum aby wypełnić taką przestrzeń dzwiękiem
Ale skoro podobają Ci się tagi to je sobie kup, tylko żeby później nie było jojczenia, że to nie gra, że nie ma basu, że brzmi płasko, jak zza prześcieradła itp. itd.

Poza tym nie czujesz dysonansu w tym co napisałeś w pierwszym poście? Wydałeś 8 tysięcy na telewizor a chcesz nagłośnić swój pokój za 2500? Gdzie tu korelacja, sens i logika?
 
Ostatnia edycja:

sieka1975

New member
Piechu to ze mi się podobają wizualnie tagi nie znaczy ze podoba mi sie ich dźwięk. Tez proszę czytaj dokładnie co pisze. Co do Klipsch F10 to znów podoba mi sie jak graja ale wizualnie mi nie odpowiadają... 8tys wydałem na tv bo było to konieczne ze względu na gabaryty tv. A kino domowe wpadło całkiem przypadkowo i nie było wogole w planach. Mam porostu 2500zl trochę wolnej przestrzeni i mogę to zagospodarować. Nie myślałem ze będzie z tym tak wielki problem. Napisałem tu ponieważ ludzie pomagali mi nie pierwszy raz i za to wielki szacun... napisałem tak jak w wielu postach ile pieniędzy mogę przeznaczyć i tyle... to chyba proste pytanie? Nie mam zamiaru nikomu ubliżać. Ale to co podoba się Kowalskiemu nie znaczy ze Nowakowi tez. Prosiłem tylko o kilka propozycji w tej klasie cenowej... odsłuch zostawiam już sobie. A dostałem teksty typu " nic za ta kase nie ma sensownego" Dlatego ja pisałem ze może dla kogoś sensowne zaczyna się od 10000 tys a dla kogoś innego od 2000 zł.
 

sieka1975

New member
"...Czytalem pare postow i proponujecie ludziom na 30-40m sprzety w przedziale cenowym 2000-3000 tys a za 2500 nic ciekawego nie ma?.." a to co napisalem nie tyczylo sie konkretnych osob. Napisalem ogolnie. Ze na tym forum ludzie proponuja innym zestawy po 2000-2500 a dla mnie nie bylo zadnych propozycji. Nie zrozumielismy sie dokladnie. A jest wiele watkow typu... kino domowe do 2000zl lub ampli + glosniki do 2500 zl itd itp
 

sieka1975

New member
DENON AVR-X500 + ELTAX MONACO
YAMAHA HTR-4067 RXV-477 + ELTAX MONACO
Denon AVR-X1000 Eltax Monaco
Pioneer VSX- 424K + Wharfedale OBSIDIAN 600 HCP
DENON AVR-X500 + WHARFEDALE OBSIDIAN 600 HCP

Moze cos z tego bedzie fajnie gralo???
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
DENON AVR-X500 + ELTAX MONACO
YAMAHA HTR-4067 RXV-477 + ELTAX MONACO
Denon AVR-X1000 Eltax Monaco
Pioneer VSX- 424K + Wharfedale OBSIDIAN 600 HCP
DENON AVR-X500 + WHARFEDALE OBSIDIAN 600 HCP

Moze cos z tego bedzie fajnie gralo???

Nie rozumiem jednego, dlaczego nabijasz posty pisząc jeden po drugim i tak kilka razy... wystarczy edytować postać i dopisać informacje.
Co do kwoty 2500 zł - czesto gesto są polecane zestawy, ale Twój metraż jest dosyć duży i naprawdę trzeba mocnego amplitunera aby to nagłośnić. Co ja bym zrobił? Na pewno bym się nie pakował w żadne zestawy za 2500... bo na pewno nie będziesz zadowolony z jakości dźwięku. Będzie chciał mieć efekt dźwiękowy, podgłośnisz amplituner, może pójdzie przesterowanie na głośniki i będą sie palić - już tutaj mieliśmy na forum taki przypadek. Ja bym poszukał jakiegoś amplitunera, może Denon AVR-X2000, Onkyo 626 (jezeli jeszcze gdzieś będzie), do tego dokupić dwa głośniki podłogowe - na początek mozesz celować w używane... jeżeli szukasz przedewszystkim zestawu do kina domowego to mozesz poszukać podłogówek np. ES80 do tego Pioneer VSX-923 i masz fajny początek kina domowego za niecałe 3k... Szczerze bym dozbierał. Te ES80 to na Twoim metrażu też żadną potęgą nie będzie...
Jak widać u mnie w opisie na znacznie mniejszym metrażu gra onkyo TX-NR828 z MA BX5 i uważam to za trafny wybór. I też nie kupowałem od razu całego zestawu, tylko stopniowo go uzbierałem.
 

Henry

Active member
Bez reklam
YAMAHA HTR-4067 RXV-477 +....
Denon AVR-X1000 +.......
Pioneer VSX- 424K + ......
DENON AVR-X500 + .....
Moze cos z tego bedzie fajnie gralo???

Z tych wymienionych warto brać pod uwagę Denona X1000 i Yamahę 477, dorzuć do tej listy Pioneera 528/529, Onkyo 525/535, Harmana 151/161
Spróbuj gdzieś posłuchać i samemu ocenić
 
Do góry