Zakup kina domowego (ok. 2000zł)

PolishEmpire

New member
Co do podłączania kolumn TAGA HARMONY TAV-606 v3 do amplitunera denon avr-x1000 to na pewno nie będzie problemów? Chcę mieć pewność, bo zamierzam kupić to przez internet. W sklepie trafiłem na beznadziejnych sprzedawców, którzy nie potrafili mi odpowiedzieć na to pytanie...

A jeśli chodzi o kable to takie wystarczą do przodu?
euro. com. pl/kable-glosnikowe/hama-30728-kabel-glosnikowy-2x2-5-10m.bhtml
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Możesz kupić u tego samego sprzedawcy również 2x1,5. Na tyły może być. Ja mam wszędzie 2x2,5 dokładnie tego przewodu i też jest ok. HDMI wystarczy coś co się nie rozlatuje w rękach i ma w nazwie highspeed :)
Z tego co widzę ten sprzedawca ma w ofercie kable HDMI Prolinka które są dobre także zaopatrzysz się jedną przesyłką.

Wysłane z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej za pomocą Poczty Polskiej
 
Ostatnia edycja:

malinowski

New member
kino domowe

Witam,
podpinając się pod temat proszę o pomoc w doborze zestawu kina domowego do salonu około 19 m2.

Interesuje mnie sprzęt niezbyt dużego gabarytu o małych głośnikach (tyle co pozbyłem się dużych drewnianych kolumn - mieszkam w bloku).

Posiadam TV Samsung UE55HU6900, sprzęt będzie służył głównie do słuchania muzyki i oglądania filmów.

W załączniku dodaję obrazek jak mniej więcej wygląda salon.

Myślałem o czymś takim:
-Harman Kardon AVR 151 + HKTS 5
-Sony BDV-N7200WB
-Philips Fidelio E5
-LG BH9530TW
-a może coś zupełnie innego?

Jak już pisałem, duże kolumny nie wchodzą w grę. Fajnie by było, by tylne głośniki były bezprzewodowe. Fundusze około 2,5 tys. Poradźcie panowie co wybrać?
 

Attachments

  • salon.jpg
    salon.jpg
    11 KB · Wyś: 99

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tych co podałeś ja bym wybrał pierwszy zestaw. Jest bardziej rozwojowy. W przyszłości zawsze możesz np. zmienić kolumny. TV nie możesz postawić/powiesić na wprost dłuższego boku kanapy?
 

malinowski

New member
A jak to się ma do jakości dźwięku?
Szczerze to zestaw Sony spodobał mi się najbardziej (panel robi super wrażenie).

TV początkowo był właśnie tam gdzie piszesz, ale przestawiłem go i teraz jest wygodniej oglądać z obu boków kanapy.
 

cruzier

New member
Witam. Podepnę się pod temat. Pokój 22 m2
Szukam zestawu do 2000 zł - wzmacniacz, głośniki stereo i subwoofer.
1. Czy coś takiego spotkam w całości - czy trzeba składać osobno.
2. Czy już nie warto pchać się w stereo i kupić kino domowe Harman Kardon AVR 151 + HKTS 5 ?
 

flo333

New member
Panowie mój brat ma HK 15 na ok 30m2 i jeśli nie chcecie podłogówek to naprawdę robi robotę szczególnie sub jest potężny sądzę że niższe podstawki będą bardzo słabo wypadać ale od HK 15 wzwyż powinno usatysfakcjonować większość, on jest bardzo zadowolony, ja jednak wolę podłogowe i takich właśnie szukam :) to inna jakość dzwięku.
 

sieka1975

New member
Podepnę się tez pod wątek. Pokój 36m2. Szukam ampli + głośniki. Myślałem o TAGA HARMONY TAV-606 v3 ale co do ampli nie mam pojęcia. Budżet max 2000-2500 zł. Jestem spłukany.... 8000 zl poszło na tv.
 

piechu

Member
Bez reklam
Na Twój metraż sam amplituner to wydatek rzędu minimum 2 tys. Lepiej odłożyć jeszcze trochę, kupić ampli i fronty a resztę dokupić z czasem.
 
Do góry